Jump to content

Problem z butami firmy Cafeina


kszychu
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

jakiś czas temu kupiłem buty firmy Cafeina, identyczne do tych z linku 1, jedynie różniące się kolorem (moje są brązowe). W celu impregnacji stosowałem balsam do skór na bazie naturalnych tłuszczy. Jako kompletny laik, chcąc uzyskać efekt lustrzanego blasku nałożyłem na czubek buta brązową pastę firmy KIWI, lecz pomimo postępowania zgodnie z zaleceniami oczekiwany efekt nie chciał nadejść. Co gorsza pasta pozostała na bucie w formie matowej, niezmywalnej plamy odróżniającej się od koloru buta. Rożnica zmniejsza się po zastosowaniu szczotki do butów, ale poplamiony but pozostaje bardziej matowy od drugiego. W związku z tą sytuacją zwracam się z prośbą o pomoc i poradzenie mi, jakim środkiem mogę zmyć tę uporczywą plamę i ewentualnie poźniej doprowadzić buty, chociaż częściowo, do upragnionego lustrzanego odbicia.

 

link 1: http://wbutach.pl/uploads/downloadedimages/imageceneopny-wizytowe.jpg

buty wykonane z tym samym kolorze: http://wbutach.pl/uploads/downloadedimages/cafeina-buty-meskie-109402.jpg

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Edited by kszychu
Link to comment
Share on other sites

Cześć!

 

W takich przypadkach zaleca się zazwyczaj taką kurację:

  1. Saphir Renomat
  2. Saphir Pommadier na środkową część cholewki
  3. Saphir Pate de luxe w kolorze na czubki i pięty (tam gdzie ma być połysk)

 

Pamiętaj, że na skórze mocno natłuszczonej bardzo ciężko uzyskać ten najwyższy stopień połysku, zatem tam gdzie chcesz, by świeciło mocno nie natłuszczaj.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.