Jump to content

Garbarnie w kraju .


Recommended Posts

Już w wątku o skórach gdzieś, było, ale "przekleję" i tu:

 

"GARBARNIA NADARZYN"

oraz

"GARBARNIA NADARZYN-BIS"

 

Waldemar oraz Bartłomiej Malinowscy

Ul. Turystyczna 18

05-830 Nadarzyn, Polska

tel.: +48 [0-22] 729-86-45

fax.: ( 24h ) +48 [0-22] 729-82-72

 

Poniedziałek - Piątek:

7:00 - 16:00

 

e-mail: biuro@garbarnianadarzyn.pl

 

http://www.garbarnia.cxlo.idl.pl

http://www.garbarnianadarzyn.com.pl

 

Jesteśmy garbarnią rodzinną, związaną z przemysłem garbarskim od czterech pokoleń.

...

Z tak długiej historii wypływa nasze doświadczenie, miłość do skóry i garbarstwa. Wkładanie serca w naszą pracę jest oczywiste dla nas i naszych pracowników, dlatego nasza skóra jest obecnie jedną z najlepszych na rynku. Jednak wciąż dążymy do podwyższania jakości naszych skór oraz poszerzenia gamy produkowanych asortymentów.

Przez ostatnie 10 lat zajmowaliśmy się głównie produkcją "WET-BLUE" świńskiego. Współpracowaliśmy z takimi garbarniami jak Garbarnia "SKOTAN" S.A. czy Garbarnia "MASTER", przerabiając do 130 ton skóry świńskiej miesięcznie.

 

Od kilku lat produkujemy podszewkę obuwiową oraz skórę rękawicową. W lutym 2002 roku rozpoczęliśmy produkcję skór odzieżowych oraz galanteryjnych.

Na konkursie na targach branżowych "Obuwie Skóra" w Łodzi w kwietniu 2002 roku nasza skóra zdobyła złoty medal w dziedzinie "Za najlepszą skórę gotową".

Wciąż poszerzamy gamę naszych produktów.

W maju 2002 roku wprowadziliśmy do sprzedaży welury, dwoiny welurowe z efektami.

 

W październiku planujemy wprowadzenie do sprzedaży welurów nadających się do prania. Jesteśmy w trakcie prób nad nybukiem oraz skórami żaroodpornymi

Pragniemy przełamać stereotyp jaki panuje na polskim rynku, że skóra świńska jest skórą gorszą i brzydszą. Chcemy przekonać polskich krawców, kaletników oraz innych przetwórców skóry gotowej do tego co w Europie zachodniej (np. we Włoszech) już dawno się utarło, że skóra świńska jest równie wysokiej jakości co skóra bydlęca, koźla czy barania. Jednocześnie będąc dla nich konkurencyjną cenowo.

Kończąc zachęcamy do współpracy z naszą firmą. Zapewniamy rzetelną i uczciwą współpracę zarówno z małymi jak i dużymi firmami.

 

 


Garbarnia Skotan Sp. z o.o.

ul. Fabryczna 10

43-430 Skoczów

tel. 033 47 98 500

 

http://www.skotan.com.pl/

 

To chyba właśnie topowa polska garbarnia - poza skórami z najlepszych garbarni na świecie, z tych właśnie skór korzystają najlepsi polscy rzemieślnicy szyjący obuwie miarowe - Kielman, Januszkiewicz, Wielądek czy Duranc.

 

Garbarnia SKOTAN Sp. z o.o. to jedna z największych polskich garbarni, szczycącą się 140-letnią tradycją. Podstawowymi wyrobami Spółki są skóry cielęce i połówki cielęce obuwiowe, skóry świńskie i dwoiny świńskie podszewkowe oraz skóry foliowane. Jakość produktów potwierdza fakt, iż eksport stanowi ponad połowę produkcji i jest kierowany do bardzo wymagających klientów UE i USA. Roczna produkcja wynosi ponad 1,7 mln metrów kwadratowych skór w różnych asortymentach. Nadto Spółka prowadzi dystrybucję środków chemicznych do garbarstwa firmy STAHL. Dbając o wysoką jakość swoich wyrobów firma dokłada wszelkich starań, aby podnosić ich atrakcyjność i zwiększać konkurencyjność. Spółka stara się dostosowywać ofertę do indywidualnych potrzeb klientów.

 

źródło: www.skotan.com.pl

 


SOGAR Z.W. Wiśniccy Sp. J.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe

Sokół 107, 08-460 Sobolew

 

http://www.sogar.com.pl/

 

tel. +48 25 682 50 87

tel./fax +48 25 683 35 61

fax +48 25 682 56 70

 

Garbarnia SOGAR jest producentem skór oraz dwoin bydlęcych z przeznaczeniem na obuwie damskie, męskie i dziecięce oraz galanterię skórzaną.

 

 

 

 


KEGAR Sp. z o.o.

ul. Składowa 5

77 - 230 Kępice

 

http://www.kegar.com.pl/

 

Tel./ Fax: 0048 59 857 66 51 - 53

 

 

Prezes spółki

Steffen Weinmeister

 

0048 59 857 66 51

 

Dyrektor generalny

Anna Ćwiękowska

 

0048 59 857 66 51

 

Asystent Zarządu

Marcin Sobczuk

 

 

Asystent Zarządu

Daria Kulis

 

 

Główny Księgowy

Michał Borowski

 

 

Kierownik biura

Maria Korab

 

0048 59 857 66 51

 

Kierownik Zaopatrzenia

Paweł Sieniawski

 

 

 

 


 

„Garbarnia Szczakowa” S.A.

ul. Szklarska 5

43-602 Jaworzno

 

http://www.szczakowa.pl/

 

„Garbarnia Szczakowa” S.A. rozpoczęła działalność w 1998 roku. Powstała ona na bazie państwowego przedsiębiorstwa Zakład Garbarski Szczakowa. Dzięki przeprowadzeniu niezbędnych zmian w infrastrukturze przemysłowej oraz szybkiej modernizacji parku maszynowego nasz zakład należy obecnie do grona najlepszych w branży. Dalekosiężna polityka inwestycyjna przyczyniła się do rozwoju „Garbarni Szczakowa” i zajęcia przez nią miejsca wsród liderów w Polsce.

 

Najważniejszymi wartościami była dla nas zawsze dbałość o człowieka i pełny profesjonalizm wobec klienta. Wiemy, że bez potencjału ludzkiego nie bylibyśmy dzisiaj tak silni.

Jesteśmy otwarci na kontakty handlowe z innymi producentami skór i firmami chemicznymi zarówno jeśli chodzi o najnowsze technologie jak i sprawy związane z marketigiem i zarządzaniem.

Mamy szerokie kontakty z garbarniami, producentami maszyn i firmami chemicznymi we Włoszech. Dzięki temu zawsze proponujemy towar najwyższej jakości, wykonany jak najbardziej ekologicznie a jednocześnie najmodniejszy.

Dbamy także o ochronę środowiska, staramy się aby proces technologiczny był zgodny z restrykcyjnymi normami UE i by nie zanieczyszczał najbliższego terenu.

 

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu zaangażowaniu, dużym potencjale produkcyjnym i technologicznym zakładu, współpraca między nami i Państwem będzie się owocnie rozwijać. Nasze doświadczenia i technologia pozwalają na wytwarzanie produktów wysokiej jakości. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i pytania z Państwa strony.

 

źródło: www.szczakowa.pl

 

SEKRETARIAT:

+48 32 617 74 21

biuro@szczakowa.pl

 

FAX:

+48 32 617 74 23

 

NUMERY WEWNĘTRZNE:

+48 32 614 25 (- -)

Dział handlowy: 17

Marketing: 21

Kadry: 32

Księgowość: 33

Dział Chemiczny: 34

Dział Mechaniczny: 18

Magazyn: 29

Fax: 10

 

DZIAŁ HANDLOWY:

Danuta Grzybek

+48 32 617 74 48

 

DZIAŁ HANDLU ZAGRANICZNEGO:

 

English

Agnieszka Abramek

 

+48 32 614 25 63

+48 668 821 219

a.abramek@szczakowa.pl

 

Deutsch/Slovakish/Czechish

Josef Cehlar

 

+48 668 821 208

j.cehlar@szczakowa.pl

 

 

 


 

KRAKOWSKIE ZAKŁADY GARBARSKIE SA

Ul. Półłanki 80

30-740 Kraków

 

http://www.kzgsa.com/

 

Jesteśmy jedną z największych garbarnii w Polsce o możliwości dziennego namoku do 60 ton. W procesie produkcyjnym wykorzystujemy środki chemiczne oraz maszyny renomowanych firm m.in. polskich, włoskich i niemieckich. Dzięki dbałości o najnowsze technologie należymy do głównych producentów skór bydlęcych na wierzchy obuwia na rynku krajowym jak i europejskim.

 

Jesteśmy jedną z największych garbarnii w Polsce o możliwości dziennego namoku do 60 ton. W procesie produkcyjnym wykorzystujemy środki chemiczne oraz maszyny renomowanych firm m.in. polskich, włoskich i niemieckich. Dzięki dbałości o najnowsze technologie należymy do głównych producentów skór bydlęcych na wierzchy obuwia na rynku krajowym jak i europejskim.

 

Jesteśmy innowacyjni, nieustannie poszukujemy najlepszych rozwiązań i nowych wzorów. Dajemy naszym klientom gwarancję otrzymywania produktu wysokiej jakości, podążającego za światowymi trendami. Prężnemu rozwojowi naszej firmy przyświeca najważniejszy cel - zadowolenie i satysfakcja naszych klientów.

 

Przywiązujemy dużą wagę do ochrony środowiska. Posiadamy nowoczesną mechaniczno-biologiczną oczyszczalnię ścieków, pozwalającą na zmniejszenie do minimum negatywnego wpływu na otoczenie. Poszerzamy swoją wiedzę oraz nawiązujemy wiele kontaktów aby w jeszcze większym stopniu zgłębić zagadnienia związane z ochroną środowiska i gospodarką odpadami.

 

źródło: www.kzgsa.com

 

 

tel.: 012 398 22 67

faks: 012 397 76 67

sekretariat@kzgsa.com

 

centrala: 012 398 22 65

 


 

RAJ-SKÓR

Zakład produkcyjny i dział sprzedaży

26-600 Radom, ul. Energetyków 14g

 

 

http://www.rajskor.radom.pl/

 

Zakład Garbarski „Raj-Skór" to firma rodzinna. Powstała w 1982 roku a jej założycielami było małżeństwo Hanna i Marek Lesiakowie.

W pierwszych latach garbarnia bazowała na surowcu z tzw. przydziału - niezbyt wysokiej jakości, głównie pozagatunkowym. Mimo to potrafiła wykonać skórę gotową, z której obuwnicy robili buty zarówno damskie jak i męskie a zakłady galanteryjne eleganckie teczki i torebki.

 

Od początku lat dziewięćdziesiątych Zakład rozpoczął modernizację. Zakupiono nowoczesny park maszynowy, zwiększono asortyment przerabianych skór, konsekwentnie podnosząc ich jakość.

 

W 1998 roku funkcję dyrektora zakładu obejmuje Edyta Lesiak - Baje, córka małżeństwa Hanny i Marka Lesiaków. Od tego momentu firma rozwija się dynamicznie. W 2000 roku zakupiono teren pod budowę nowego zakładu. W chwili obecnej na powierzchni ponad 3000 m2 funkcjonuje nowoczesna wykańczalnia skór oraz magazyn skór gotowych.

Zakład Garbarski „Raj - Skór" produkuje skórę bydlęcą i owczą na odzież oraz galanterię i obuwie doskonałej jakości, dostosowując się do potrzeb i oczekiwań klientów.

 

źródło: www.rajskor.radom.pl

 

 

tel.: (048) 344 27 28

tel.: (048) 385 79 69

fax.: (048) 344 27 28

tel. mob.: 0 602 18 62 13

 

biuro@rajskor.radom.pl

 

 

Będzie tego więcej. Proponuję sukcesywnie dopisywać.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Dermix

ul. Kajki 14

11-010 Barczewo

www.dermix.pl

 

Firma Dermix powstała w 1989 roku. Zajmujemy się produkcją skór dekoracyjnych ze zwierząt łownych i hodowlanych oraz wytwarzaniem skór w oparciu o historyczne techniki wyprawy. Skóry na obuwie, kaftany i sakiewki wykańczane są ręcznie jak przed laty, co pozwala zachować naturalny wygląd lica skóry, specyficzne własności fizyczne oraz naturalny zapach. Naszą pasją jest rekonstrukcja kramu historycznego skórnictwo. Uczestniczymy w rozmaitych imprezach nawiązujących swą tematyką do historii wczesnego średniowiecza.

 

Szczególnie polecamy:

skóry na kaftany,

buty historyczne,

miechy kowalskie,

skóry pergaminowe na lampki,

skóry pergaminowe na tarcze i bębny,

skóry irchowe na odzież indiańską,

skóry na instrumenty muzyczne

preparat do konserwacji skór "GALOP"

garbowanie skór

Surowiec na skóry dekoracyjne zakupujemy w licencjonowanych firmach zajmujących się przetwarzaniem dziczyzny.

Edited by Fizyk
Link to comment
Share on other sites

Wprawdzie nie garbarnia ale instytucja wypracowująca podstawy naukowe dla działania tychże ;)

 

Instytut Przemysłu Skórzanego

http://www.ips.lodz.pl/

 

Instytut Przemysłu Skórzanego w Łodzi jest kontynuatorem tradycji powołanego w 1951r. w Warszawie Instytutu, w skład którego wchodziły trzy ośrodki:

 

1. Zakład Garbarstwa w Warszawie,

2. Zakład Skóry Technicznej w Łodzi,

3. Samodzielna Pracownia Garbników i Samodzielna Pracownia Skór Surowych w Poznaniu.

 

Obecnie Instytut Przemysłu Skórzanego prowadzi działalność badawczą i wdrożeniową, doradztwo techniczno-technologiczne oraz usługi badawcze i szkoleniowe dla wszystkich branż przemysłu skórzanego.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

"GARBARNIA NADARZYN"

oraz

"GARBARNIA NADARZYN-BIS"

 

Waldemar oraz Bartłomiej Malinowscy

Ul. Turystyczna 18

05-830 Nadarzyn, Polska

tel.: +48 [0-22] 729-86-45

fax.: ( 24h ) +48 [0-22] 729-82-72

 

Poniedziałek - Piątek:

7:00 - 16:00

 

e-mail: biuro@garbarnianadarzyn.pl

 

http://www.garbarnia.cxlo.idl.pl

http://www.garbarnianadarzyn.com.pl

 

Nasi sąsiedzi z Targów Poznańskich - bardzo sympatyczna ekipa. Garbarnia po nieszczęściu (pożar) próbuje stanąć na nogi.

 

Trzymamy kciuki.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
1

 

Garbarnia ABRO

Kielno, ul. Leśna 7

tel. 058 676 45 17

2

 

Garbarnia Jan Laskowski

05-640 Mogielnica, Dziarnowska 87

tel. 0048 48 6635340

3

 

Garbarnia Klęczany Zakład Kaletniczy

Zagórzany, Klęczany 30

tel. 018 351 20 91

4

 

JANPOL

Braniewo, ul.Siedlisko 7

tel. 055 243 50 55

5

 

Pracownia Garbarska

Żarki Letnisko, ul. Raczyńskiej 25

tel. 034 3146312

6

 

RAJ-SKÓR

Radom, ul. Rewalińskiego 7

tel. 048 344 27 28

7

 

ROMARO S.C.

Łódź, ul. Maratońska 177

tel. 601 211 798, 501 112 311

8

 

SIWIEC Sp. z o.o.

Radom, ul. Rodziny Ziętalów 5

tel. 048 369 87 40

9

 

SKÓREKS Zakład Garbarski

Kowala, Parznice 3

tel. 502 255 553

10

 

Zaklady Garbarskie "STOPKA"

ul.Nadwodna 1, 34-470 Czarny Dunajec

tel. 018 265-77-41; fax. 018 265-77-42

11

 

Zakład Garbarski Piesiński Sp. J.

Węgorzewiec, ul. Rogozińska 102

tel. 067 26 85 344

12

 

ZPHU WASKÓR II Anita Wawrzyniak Tomasz Wawrzyniak s.c.

Gorczyn 80 98-100 Łask

tel. 043 676 31 33, kom. 668 487 650

 

http://www.pips.pl/pl/katalog_firm/garbarnie/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Ciekawa dyskusja na temat jakości polskich butów na forum o klasycznej męskiej elegancji:

http://forum.butwbutonierce.pl/viewtopic.php?f=9&t=1539

 

I na drodze wymiany informacji koledzy zamieścili kilka ciekawostek o przemyśle skórzanym w Kępicach (Kegar):

 

http://www.youtube.com/watch?v=afIJqXAriwU

 

Wydanie_Jubileuszowe_45-lecie.pdf

Link to comment
Share on other sites

Mnie bardzo przekonuje HANZEL i to co eye_lip pokazał:

viewtopic.php?f=9&t=1760&hilit=hanzel

 

Z resztą nie tylko z jego relacji wiem, że do zamówień podchodzą bardzo indywidualnie.

Preferencje są tam znane i trekkingowo raczej określone ... ale kto wie, może daliby się namówić na coś, co byłoby nowym wyzwaniem dla nich? icon_e_smile.gif

 

:rofl:

Co za herezja w planach.

Link to comment
Share on other sites

Taa ... A Kielman zacznie szyć nałogowo trapery .

Chyba nie tędy droga - każdy robi swoje i wtedy jest dobrze - co do skór ...Inaczej potraktuje garbarnia Kowalskiego a inaczej producenta który robi choćby 4 pary butów ale za to światowej sławy i nawet dostanie jedną skórę - zwyczajnie reklama.

Link to comment
Share on other sites

Nie umiał bym jedynie na nie patrzeć z żalu i strachu przed stratą :)

No i nie wiem czy wg mego widzimisię było by mnie na nie stać z czystym sumieniem .

Hanzel sięga szerokich kręgów klientów średniej półki - Kielman to jednak zupełnie inna bajka i wątpię by chciał być z tym jedynie kojarzony - z Całym szacunkiem dla obu Panów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.