Skocz do zawartości

Problem z butami - kto poprawi nieudolnego producenta (ecco)?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

na Forum trafiłem przypadkiem za sprawą jednego ze znalezisk na serwisie wykop.pl

Przypomniałem sobie wtedy o swoich butach ecco, którego większość swojego żywota przeleżały na półce.

 

Problem z tymi butami polega na tym, że nie nadają się do... chodzenia. Są to buty ecco pacer. W życiu miałem wiele butów ale tak niewygodnych - nigdy. Na szczęście błąd producenta wydaje się być możliwym do naprawy. Buty powodują odciski na zapiętku(?) (chyba tak się określa tą część stopy, za piętą, wyżej)

 

Może moglibyście polecić kogoś (najlepiej z Warszawy) kto mógłby mi poprawić producenta nakelając na przykład kawałek skóry na tylną część buta tak by stopa (a dokładniej zapiętek) miała styczność z przyjemniejszym otoczeniem.

 

Dodam, że próbowałem je kiedyś reklamować - niestety bezkustecznie. Z tego powodu już nigdy nie kupię butów tego producenta ale skoro już jedną parę mam to warto byłoby je poprawić i zacząć w nich chodzić.

 

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Nie wiem jak jest w tym przypadku, ale obcierający, niewygodny zapiętek to nie zawsze wina buta. Ecco to mimo wszystko masowa produkcja i nie może być tu mowy o optymalnym dopasowaniu obuwia do indywidualnej charakterystyki stóp. Dlatego warto dokładnie mierzyć buty zanim wyjdziemy w nich na zewnątrz, bo sprzedawca w już użytkowanych zawsze może powiedzieć - dopasowanie obuwia leży w gestii klienta. Skoro buty były niewygodne lub rozmiar był źle dobrany, należało zwrócić towar nieużywany. Jeżeli w nowych butach coś jest nie tak i czujemy dyskomfort, warto poprosić o inną parę. Czasem skóra się ułoży i but dopasuje w trakcie użytkowania, ale gwarancji na to nie ma.

 

Co do tego przypadku, myślę, że większość Szewców sobie z nim poradzi. Wszycie zapiętka (czy zapiętki?) nie jest jakimś specjalnym problemem. Sam kilka razy zlecałem taką robotę w lokalnym zakładzie i jestem zadowolony - tu jeden z przykładów:

http://www.wbutach.pl/topic/545-pielegnacja-nowych-butow/#entry3905

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Nie wiem jak jest w tym przypadku, ale obcierający, niewygodny zapiętek to nie zawsze wina buta. Ecco to mimo wszystko masowa produkcja i nie może być tu mowy o optymalnym dopasowaniu obuwia do indywidualnej charakterystyki stóp. Dlatego warto dokładnie mierzyć buty zanim wyjdziemy w nich na zewnątrz, bo sprzedawca w już użytkowanych zawsze może powiedzieć - dopasowanie obuwia leży w gestii klienta. Skoro buty były niewygodne lub rozmiar był źle dobrany, należało zwrócić towar nieużywany. Jeżeli w nowych butach coś jest nie tak i czujemy dyskomfort, warto poprosić o inną parę.

Problem polegał na tym, że problem nie był zauważalny od razu. Pierwsze wrażenie po mierzeniu w sklepie było dobre i buty wydawały się wygodne i dobrze dopasowane.

Niestety problem wyszedł gdy je pierwszy raz założyłem poza sklepem i zrobiłem więcej niż te kilka metrów przy mierzeniu. Dyskomfort jest odczuwalny bardzo szybko. Już po kilkuset metrach. Po kilku kilometrach można mieć otarcia do krwi na zapiętku.

 

Reklamować próbowałem. Niestety problem polegał na tym, że po tej pierwszej próbie byłem przekonany, że buty "się ułożą". Nie chciałem wierzyć w to, że ecco wypuściło takie dziadostwo.

Trochę jednak czasu potrzebowałem na regenerację obtartych stóp więc buty odłożyłem na półkę. Niestety przypomniałem o nich sobie po dłuższym czasie. Wtedy spróbowałem ponownie ale na początku chodząc w domu stopniowo zwiększając dystans. Straciłem nadzieję i zdecydowałem się jednak je zareklamować. Buty wyglądały jak nowe, no bo i dlaczego miałyby mieć ślady zużycia? Od leżenia na półce?!

 

Zaniosłem je do sklepu i zareklamowałem. W reklamacji zgodnie ze stanym faktycznym przyznałem, że problem wykryłem wcześniej ale później o nich zapomniałem i reklamuję je dopiero teraz. Ecco niestety zamiast dbać o relacje z klientem zachowało się w dość cwaniacki sposób i w dyplomatycznym języku napisali, że "mają mnie w [beeep]e bo zgodnie z art. takimi i takimi problem powinien zostać zgłoszony w terminie iluś tam dni od wykrycia (nie chce mi się już w tej chwili dokładnie sprawdzać ile to dni było) a po tym czasie oni nie mają obowiązku rozpatrywać reklamacji.

 

Gdyby nie to, że mój styl życia wymaga by nogi były sprawne na co dzień chętnie wybrałbym się w tych butach na jeden z maratonów organizowanych/sponsorowanych przez Ecco. Na końcu zdjąłbym buty i pokazał wszystkim totalnie zmasakrowane nogi robiąc im ładną reklamę :)

 

 

 

Czasem skóra się ułoży i but dopasuje w trakcie użytkowania, ale gwarancji na to nie ma.

 

Co do tego przypadku, myślę, że większość Szewców sobie z nim poradzi. Wszycie zapiętka (czy zapiętki?)

A czym się różni zapiętka od zapiętki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem - myślę, że Szewc załatwi sprawę i jest szansa, że będą to jeszcze Twoje ulubione buty :)

 

A czym się różni zapiętka od zapiętki?

No właśnie nie byłem pewien jakiej formy powinienem użyć, gdyż myślałem że jedno=drugiemu. Ale może jestem w błędzie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem - myślę, że Szewc załatwi sprawę i jest szansa, że będą to jeszcze Twoje ulubione buty :)

 

Być może ale nie chcę iść do pierwszego przypadkowego szewca. Niedawno do jednego zajrzałem i jak zobaczyłem jaki burdel panuje w zakładzie to zrezygnowałem z jego usług.

Chciałbym by zostało to zrobione dobrze więc może na Forum ktoś mógłby polecić pewnego szewca z Warszawy?

 

Z drugiej strony te wkładki przyklejane mogłyby się okazać wystarczające i to oszczędziłoby mi czas. Testowałeś te wkładki?

 

No właśnie nie byłem pewien jakiej formy powinienem użyć, gdyż myślałem że jedno=drugiemu. Ale może jestem w błędzie? :)

 

Nie mam pojęcia, nie jestem humanistą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony te wkładki przyklejane mogłyby się okazać wystarczające i to oszczędziłoby mi czas. Testowałeś te wkładki?

 

Sprzedaję je w zasadzie i w zasadzie większość chodzi zadowolona, choć przyznam, że najczęściej kupują je Panie. Tak naprawdę to kwestia wypróbowania. Co do stołecznych Szewców to jestem pewien, iż forumowy Kwinto sobie z tym poradzi, a na hasło "wbutach" będzie o ile dobrze pamiętam 10% rabatu :)

http://www.wbutach.p...nto-z-warszawy/

 

:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem PW do kwinto i jeszcze się zastanowię na co się zdecydować. Wkładki są o tyle dobrym rozwiązaniem, że są naklejane więc łatwo można przywrócić buty do stanu fabrycznego i jest to pewna oszczędność czasu. Zamawiam, przychodzą, naklejam. A do szewca trzeba najpierw buty dostarczyć a później jeszcze odebrać - to wszystko zajmuje trochę czasu a ja nie cierpię na jego nadmiar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.