Skocz do zawartości

Opakowania ze skórzaną nutą


Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Państwo.

 

Przedstawiam kolejne drobnostki.

Proszę wybaczyć niską jakość zdjęć. To były dawne dzieje. Słaby sprzęt i jeszcze gorsze umiejętności.

 

Wszystkie opakowania dla moich wyrobów robię własnoręcznie. Jest to skrajnie nieekonomicznie i nierozsądne rozwiązanie...

 

Pierwszy przykład.

Prosta kostka. Konstrukcja sosnowa. Obita skórą i papierem. Złocenie jak zwykle złotem płatkowym. Zawiasy i zapięcie mosiężne. Oczywiście też moje...Szczerze odradzam takie zabawy!

 

9u5fno.jpg

 

1538eap.jpg

 

 

 

Przykład kolejny.

 

Konstrukcja również drewniana. Pokryta klejowo-kredową miksturą. Na tym podkładzie fakturowane złocenie. W środku papier i jedwab. Lakiery i woski własnego chowu.

 

 

2cfzb5y.jpg

 

oadro9.jpg

 

v2sgt4.jpg

 

 

W tytule notki lojalnie Państwa poinformowałem, że skóra będzie reprezentowana jedynie symbolicznie. No ale jednak jest! Mam nadzieję, że moderacja mi nie grozi z tego powodu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem fajne. Zapytam jednak czym kolega @karol się zajmuje. Widzieliśmy już noże i pochwy teraz szkatułki (przynajmniej na to wygląda). Zawiasy i zamknięcia także Twój wyrób. Czym Nas jeszcze zaskoczysz?

Zawsze się zastanawiam nad takimi rzeczami więc zapytam i Ciebie. Dlaczego 1/1?

Edytowane przez makowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa.

 

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, rozglądam się i uczę Waszego, mojego... :blushing: , forum.

 

No więc faktycznie jestem przypadkiem nietypowym. Z reguły siedzę w innych, twardszych materiałach, głównie metalach, drewnie i kamieniu. Niestety lubię tylko małą skalę.

 

Co do 1/1.

Sprawa jest prosta. Ten symbol tłumaczy się następująco: planowano jedną sztukę, wykonano jedną sztukę.

Nie wchodzę w żadne "limited edition"...Dla mnie nawet 1/2 to dużo za dużo.

Tak sobie postanowiłem i tego się trzymam. Z szacunku do przyszłego Właściciela moich prac.

Konsekwencje takiego działania są niezwykle bolesne. Bowiem zazwyczaj jest tak, że na potrzeby każdego kolejnego przedsięwzięcia trzeba zdobywać nowy materiał, nowe narzędzia do jego obróbki (zwykle sam je konstruuję) i nauczyć się zupełnie nowych i nieznaych technik wykonawczych. Jest więc wesoło! I bardzo, bardzo mozolnie...

 

____________

 

Muszę Panom przyznać, że bardzoście Panowie mili. A pokazałem jedynie strzępy swojej działalności...

Idę strzelać foty do nowego wpisu!

 

CZUJ JUCHT!

Edytowane przez Karol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.