Skocz do zawartości

New Oxford


mohican

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście wymiatasz :spiteful:

Jak już zdecydowałeś się na skórę z otwartym licem to jak najbardziej patynuj. Zielony może fajnie zagrać z ciemnym brązem lub z kolorem naturalnej skóry.

 

Trochę inne buty i inne zielenie, ale może coś zainspiruje:

 

mg2.jpg

 

loch-alba-dandy-shoes.jpg

 

A może coś bardziej szalonego, jak u Ivana :)

ivan.jpg

http://www.ivancrivellaro.it/

 

Igor:

igor.jpg

 

igor2.jpg

https://www.facebook.com/pages/hand-made-shoes-Igor-Suhenko/

 

Maluj, maluj :)

I pokazuj je z podeszwami :)

 

Zapowiada się bardzo fajnie :)

 

:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzieki nie-problem za sugestie i fotki.Obiecalem ze pokaze co dalej z New Oxfoerd .Nie zdązyłem pewnych żeczy sie nie przeskoczy,po prostu za świeże .Ale zamieszczam fotki co zrobilem dzis.003.JPG.Wykroiłem z kruponu podeszwe rozdwoilem ją na dwie części 014.JPG015.JPG.Z innego gatunku skory wykroiłem element na otok wleilem go do buta iw praskę001.JPG.Przerwa na papierosa -nie jednego.Po przeschnieciu zaszywam otok006.JPG007.JPG008.JPG009.JPG010.JPG011.JPG011.JPG.Po wszyciu otoku wklejam wewnętrzną część rozdwojonej podeszwy i przerwa.Po przeschnięciu zaszywam otok012.JPG012.JPG.Po zaszyciu pasa obrabiam go z grubsza i przyklejam podeszwe, nie moge nic dalej robić bo za miekkie od kleju musze sie wstrzymać do jutra.Jak wykoncze pokaże foty.018.JPG017.JPG.Pozdr.-mohican

013.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też musze przyznać, że jestem pod wrażeniem. Masz potencjał kolego mohican. Myślę, że z Twoim poziomem zaawansowania wskazane byłyby konsultacje z którymś z szewców miarowych w Warszawie (mogę pomóc w tej kwestii ...), tak abyś mógł skoncentrować się na dopracowywaniu warsztatu. Dlaczego nie pracujesz na drewnianych kopytach?

 

pozdrawiam,

Damian

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też musze przyznać, że jestem pod wrażeniem. Masz potencjał kolego mohican. Myślę, że z Twoim poziomem zaawansowania wskazane byłyby konsultacje z którymś z szewców miarowych w Warszawie (mogę pomóc w tej kwestii ...), tak abyś mógł skoncentrować się na dopracowywaniu warsztatu. Dlaczego nie pracujesz na drewnianych kopytach?

 

pozdrawiam,

Damian

Chcialbym bardzo pracować na drewnianych kopytach ale nie mam dostępu do takowych.Chyba jestem jeszcze za cienki aby sie wdawac w konsultacje z szewcami z Warszawki.Ale dzięki za ocenę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem przekonany, że nawet możliwość spędzenia jednego dnia w warsztacie szewca miarowego dałaby dużo. Warto podpatrzeć na żywo rozwiązania warsztatowe, zadać pytania rozwiewające wątpliwości itp. Potem wrócić do siebie i pójść o krok dalej :)

Myślę, że warto od razu pracować na kopytach drewnianych bo nic ich nie zastąpi. Jeżeli potrzebujesz namiar na producenta to proszę o PW lub maila na exoleathers.pl - zapytam naszych mistrzów ...

 

Co do skóry z nogi strusia to jest to w zasięgu - tylko muszę mieć chętnych na ten towar ;) . Niewielka ilość przy okazji uzupełniania zapasu innych skór mogę zamówić testowo. Powinienem mieć informacje we wrześniu, czyli po okresie wakacyjnym w branży...

 

pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem przekonany, że nawet możliwość spędzenia jednego dnia w warsztacie szewca miarowego dałaby dużo. Warto podpatrzeć na żywo rozwiązania warsztatowe, zadać pytania rozwiewające wątpliwości itp. Potem wrócić do siebie i pójść o krok dalej :)

 

mohican, jeżeli faktycznie byłaby opcja to koniecznie skorzystaj. Byłoby naprawdę pięknie. A gdybyś później był w stanie opisać swoje doświadczenia, pokazując może kilka fotek to już w ogóle odjazd!

 

Co do wieku ... nie przesadzaj! Mistrz Januszkiewicz ma pewnie lat ze 2 razy tyle co Ty i w pełnym gazie coraz piękniejsze buty robi. Najlepsze przed Tobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie pracujesz na drewnianych kopytach?

Z tworzywa są tańsze, łatwiejsze do przechowania ... wiem, wiem są plastikowe, zimne, bezduszne. Drewniane kopyta dobrze wyglądają za to w internecie i na folderach :) Jedno jest pewne mohican ma fajny warsztat i wie jak go używać. Tak na marginesie czy to tylko ja nie mogę enterem w edycji "zejść do nowej linii" czy coś jest ze skryptem? Edytowane przez Bananetti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne osiągnięcia!

 

Panie Mohican.

Przepraszam, że odważę się na twarde słowa. Pan musi iść dalej!

Jest Pan już na takim poziomie, że stanowi Pan dobro narodowe. Pan wie, że polskie rzemiosło dziś nie istnieje. Próbuje dopiero dźwignąć się z kolan. Propozycje Administratora są ze wszech miar słuszne. Obecnie istnieje jeszcze zaledwie kilka Przetrwalników - dawnych, prawdziwych mistrzów. Jako obecne pokolenie jesteśmy w obowiązku zachować Ich wiedzę i doświadczenie dla pokoleń następnych.

Sytuacja jest tragiczna. To zwykle beznadziejny wyścig z czasem. Sam pukałem kiedyś do drzwi człowieka, który od dwóch lat już nie żył...

 

Oczywiście. Można walczyć samemu. Ale niewielu jest dana tak wielka wytrwałość i cierpliwość. Choć faktycznie, trzeba przynać, że nam, Polakom, takie cuda się udają...Niemal w każdej dziedzinie. Również jeśli chodzi o rzemiosło.

 

P.S.

Pańskie Oxford'y okrutnie mi się podobają...!

Proporcje, krój, kolor - są takie jakie być powinny.

 

A co do plastiku...

Dawno temu, pewien Nauczyciel przekazał mi ważną lekcję - prawdziwa sztuka, to jest z gówna zrobić cukierek...

Pan zrobił dwa torty. Aż strach pomyśleć co Pan wykombinuje w niedalekiej przyszłości z cukru...

Edytowane przez Karol
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Mohican,

Jak dobrze odczytałem zdjęcia, masz w bucie dwukolorową podszewkę. Brązową w pięcie i białą w pozostaj części. Dlaczego tak?

Jaką rolę w tym bucie spełnia międzypodszewka? Czym ją przymocowałeś do wierzchu? Klejem? Nie masz może fotki jak ułożyłeś międzypodszewkę w czubku i śródstopiu?

Czy w przedstopiu dawałeś boczki?

Pozdrawiam

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.