Skocz do zawartości

Modernizacja butów


Gość T'J

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mógłby ktoś podpowiedzieć gdzie szukać pomocy w sprawie modernizacji butów...?

Modernizacja miałaby polegać na oblaniu butów w zaznaczonych miejscach gumą która by zwiększyła tarcie liny o buty.

 

exu3.jpg

 

9c6z.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... no i po urlopie :( ....

 

To chyba nie do końca trafiona myśl kolego .

Buty jakie pokazujesz nie posiadają wzmocnień ze wstawek PU - te ze sklepu i owszem, zapewne ( zapobiega to zgniataniu stopy co może być bardzo męczące, jeśli nie ryzykowne ) .

 

Na myśl mi przychodzi :

http://www.wurth.pl/katalog2/karty/A0893%20198%20101.pdf

Ale czy to podłoże utrzyma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie do końca trafiona myśl kolego .

Buty jakie pokazujesz nie posiadają wzmocnień ze wstawek PU - te ze sklepu i owszem, zapewne ( zapobiega to zgniataniu stopy co może być bardzo męczące, jeśli nie ryzykowne ) .

 

Na myśl mi przychodzi :

http://www.wurth.pl/...893 198 101.pdf

Ale czy to podłoże utrzyma ?

 

Częściowo nie rozumiem tej wypowiedzi Panie Adminie. ; )

 

Może wyjaśnię raz jeszcze o co mi chodzi ; wykonuje prace / hobby które zwie się arborystyką / TreeClimbingiem. Polega to na "chodzeniu" po drzewach za pomocą technik linowych.

Jedną z technik którą wykorzystuje się w arborystyce / TreeClimbingu do podejścia do góry jest FootLock.

Polega ona na "zakleszczeniu" liny stopami tak aby można było stanąć na linie.

 

1qsf.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dodatkowe ogumienie na butach miałoby zwiększyć tarcie pomiędzy butem a liną. Tu nie chodzi o żadną ochronę lecz o zwiększenie tarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz to komuś zlecić to poszukaj dobrego Szewca i skonsultuj to z nim. Ewentualnie zapytaj któregoś z naszych na priv:

http://www.wbutach.pl/forum/38-szewstwo-reczne-szycie-butow-i-reklamacje-obuwia/

 

... albo poczekaj, aż któryś coś nam tu podpowie.

 

Jeżeli chcesz to robić sam, to ja niestety nie pomogę. Natomiast wydaje mi się, że szewc mógłby nie tyle co oblać, a okleić gumą cholewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Panie TJ :D

Admin kuma o co biega - i wydaje mi się mało prawdopodobnym brak uzasadnienia takiej ceny buta o konkretnym przeznaczeniu .

Składowa konstrukcji nie kończy się na gumie jak i technika takiego wspinu na zmianie samej liny .

Tu celowała moja sugestia .

Ja wiem, że rowerem marki "Ukraina" da się zjechać z górki - ale down hill to to nie będzie - mogę się mylić i tym samym służyć za przykład złego rozumowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.