Skocz do zawartości

Nowe Buciki


mohican

Rekomendowane odpowiedzi

No oczywiście że kopyto.

Kopytko robione bylo w firmie TATKO bylem osobiscie u nich. Maja dosc spora wzorcownie jest w czym wybrac ,ale jak to wszystko ogladasz idzie dostac kota bo nie wiadomo co bedzie dobre.Najlepiej jechac z konkretnym modelem i cos dopasowac do swoich oczekiwan.Zrobienie pary kopyt trwa z reguly ok. 3 dni kosztuje 60 zl. oczywiscie jezeli znajdziesz cos co maja we wzorach .Jezeli na zamowienie extra czyli robia to co konkretnie chcesz dodatkowa oplata za zrobienie modelu chyba 80 zl.Po za tym skontaktuje sie z Toba na priw. jeszcze bylo by lepiej gdy mial bys tel. stacjonarny to podaj skontaktuje sie .Ja mieszkam za granica rozmowa na tel. stacjonarny nie bedzie mnie nic kosztowac.pozdr-mohican
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie znam jej dokładnej nazwy, ale ogólnie to Gritzner. Widziałem taką u Nas w sieci za 300 zł i chyba była to jakaś pomyłka, a może ktoś nie wiedział co ma do zaoferowania lub była mocno uszkodzona. Sprzedawca zapewniał jednak, że szyje. Na drugi dzień już jej nie było (zastanawiam się czy kolega @mohican nie maczał w tym palców :D ). W sieci widziałem takie za 500 do 800 "ewro".

Edytowane przez makowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak się nazywa ta maszyna, która obszywasz otok do podeszwy i w jakich granicach cenowych mozna taką dostac? ...

 

Maszyny tego typu to tzw. dublerki. Produkowal je Gritzner, Frobana a podobne rowniez Junker&Ruth.

Mialem okazje kupic taka za 800 zl, co uwazam za niezla cene, ale temat upadł z mojej winy. Żałuję do dzis!

Jakby ktos slyszal o takiej, prosze o info. Odpale prowizję za namiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko sa dostepne, a kurka własnie interesuje mnie to, ze własnie grubą warstwę mogą ciachnąć... ja bardziej siedze w torbach niż w butach, choć też czasami popełniam jakieś dla siebie lub zonki, ale takie coś stanowczo ułatwiłoby pracę, no i robota o niebo trwalsza na pewno jest wtedy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- Panowie maszyna o której mowa to ponad wszelką wątpliwość dublerka .Są one dostępne na naszym allegro -podam stronę www.dominex.pl-ludzie którzy sprzedaja ten sprzęt nie mają pojęcia do czego przeznaczone są te maszyny.Po prostu maszyna która ma igłe i nici wiedzą że slużą do szycia.Pewno te maszyny wykupują z firm które chcą się ich pozbyć ,moim zdaniem są to maszyny które stały w produkcji w wielkich zakładach i robiły setki butów to nie są maszyny dla nas.Dla nas maszyny to sprzęt który pracował u rzemieślnika który robil 2-5 par tygodniowo ,nie są one tak wyeksploatowane.Takie maszyny można zakupic na E-Bay ale tam tak samo nie ma gwarancji skąd pochodzą.Osobiście zakupiłem maszyn wiele, ale wszystkie od zamkniętych zakladow rzemislniczych i tak wszystkie wymagały regulacji i ustawień. Z ryguły maszyny odkupywałem po wnukach szewcow z Austri i Niemiec.Maszyny o których mowa to sprzęt o marce Rauffelboul uwarzam za najsolidniejsze ,Gritzner,Frobana i Junker choć ta ostatnia marka maszyny to raczej zabawka -fotama2.PNG jest obecnie w licytacji i już osiąga cenę 440 E nie wiadomo jaka będzie ostateczna,ale czasami sięga 650 E.Te maszyny cieszą sie największą popularnoscią z uwagi na to że saą lekkie i tanie w transporcie -przesyłkana na terenie Niemiec nie kosztuje więcej jak 20 E. Natomiast te o których nadmieniam są owiele cięższe i wymagają specjalnego transportu i trzeba zapłacić za transport nawet 100 E wiem co piszę bo sam placiłem.W mojej zakładce są pokazane te maszyny proszę popatrzcie na nie .pozdr-mohican

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.