Skocz do zawartości

Dr. Martens


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

No to teraz pytanie do znawców :) 
Otóż zamówiłam sobie model 1460 i niedługo kurier powinien zapukać do drzwi. Znajomy powiedział, że warto zanieść je do szewca na tzw. "kopyto", ale czy faktycznie warto? Czy te buty nie powinny same dopasować się do stopy? 
Z góry dzięki za odpowiedzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem na pewno. Na początku różnie to bywa. Zależy od stopy :)

Ja w swoich Martensach krwawiłem kilka dni i chciałem je wywalić do śmietnika, ale jak już się ułożyły to wygodniejszych butów nie miałem.

 

Szewc może ulżyć w cierpieniu, jeżeli jest to jednak zbyt dokuczliwe. Po pierwszych godzinach pewnie będziesz w stanie ocenić, czy jest taka konieczność, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej!

Rok temu kupiłem kolejną parę klasycznych Martensów i niestety ostatnio musiałem oddać je na gwarancji bo najnormalniej w świecie się rozkleiły. Poprzednie ciorałem przez 8 lat i gdyby nie to że starłem praktycznie cała podeszwę to myślę że do dzisiaj bym w nich biegał. W sklepie dowiedziałem się, że teraz cała produkcja została przeniesiona do Chin...

I tu mam pytanie do Was: znacie może inne podobne marki które produkują podobne buty? Ostatnio trafiłem na markę Red Wings i 'zachorowałem' ale niestety skutecznie odstrasza mnie ich cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

 Serwus! Pierwszy mój post więc najpierw się przywitam- cześć! Jestem wieloletnim klientem multirenowacji i podglądaczem tego forum;) Post mój jest spowodowany nową dla mnie sytuacją- ponieważ jestem już w wieku w którym staję się sentymentalny, zakupiłem takie to oto Newtony. Model kontrowersyjny dla niektórych, ponieważ jest to taki upgrade 1460. Sam zastanawiałem się co wybrać, ale 1460 posiadam już (mają ponad 20 lat i są po przjściach) i za stary (za wygodny?) już jestem na „rozchodzenie” Martensów. Do rzeczy- Newtony są mega wygodne „out of the box”, ale jakość ich już pewnie nie jest taka jak starych 1460. Dlatego postanowiłem że pomgę im troszkę i zakupiłem tłuszcz Saphir Graisse HP Dubbin. Może to wydawać się dziwne, ale przez lata obchodziłem się bez tłuszczu, moje doświadczenie jest więc zerowe. Po 12h buty wyglądają jak na poniższym zdjęciu- widać że na języku jedngo buta trochę przesadziłem ;)  było to już pod koniec nakładania, kiedy tłuszcz w miejscu z którego go „pobierałem” palcem miał już płynną  konsystencję i za dużo go nabrałem. No to teraz pytanie- czym to zebrać? Nakładanie tłuszczu troszkę przypominało mi woskowanie snowboardu, ale tam mam cyklinę. A tutaj? Dodam że w kolejce czeka    Saphire Creme Surfine w kolorze 08 (bordo). 

 

Model/kolor/skóra to Newton Cherry Red Temperley Leather (skóra jest bardziej „soft”) 

 

AD16CF00-F412-4F9F-B16A-EDF7F6416E64.jpeg

458EB983-80A5-4D4B-A281-0B34FDA50C53.jpeg

ABCE4A34-08F1-4805-8B3C-535A5019D3A3.jpeg

Edytowane przez lukakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta skóra w ogóle chłonie, czy wszystko zostaje na jej powierzchni? Jak chłonie, to przesadziłeś z tłuszczem. Daj im trochę czasu, niech jeszcze wciągnie, co może i wyczyść jakimś stosunkowo delikatnym cleanerem, np. Tarrago Universal Cleaner. Daj im z tydzień na odpoczynek, wyczyść raz jeszcze i wtedy ewentualnie krem/pasta. Póki jest zatłuszczona, to raczej nie przyjmie nic więcej, a o połysku zapomnij. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Hej, dzięki za odp. Coś tam wchłonęły, widać po kolorze. Wyszczotkowałem je wczoraj (białe ślady z tłuszczu), po czym nałożyłem w/w krem- kolor bordo idealnie wpasował się w kolor buta „cherry red” po natłuszczaniu. Efekt mniej więcej taki (przed lekkin polerowaniem szmatką- połysk nie jest moim celem, rzekłbym nawet że go nie chcę). 

B0180BA4-2F8E-4C26-8E6B-928E35C43C5C.jpeg

A7469866-410A-4993-B519-78189A421920.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już jest zdrowo, jak widzę :) Powinno wystarczyć i to na długo. Chyba, że chciałbyś jednak jakiś półpołysk chociaż i trochę wosku na powierzchni to wtedy dobra pasta woskowa nr 08:

https://multirenowacja.pl/pasta-do-butow-wosk-50ml-puszka-saphir.html

 

Ale minimalna ilość i z umiarkowaną polerką, by uniknąć wysokiego połysku. Ale jak na tym etapie już jesteś zadowolony to w sumie osobiście na tym bym poprzestał.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę, może przy następnym zamówieniu zakupię i taką pastę (jeszcze jej nie miałem). Do tego czasu zostanę z tym co mam na stanie, czyli „pommadierem” https://multirenowacja.pl/saphir-pommadier-50ml-krem-do-obuwia-butow.html

 Btw- nakładałem go „mini gąbeczką” https://multirenowacja.pl/gabki-do-nakladania-pigmentu-sponges.html -rewelacja, aczkolwiek trzeba pamiętać że gąbeczka max na 1 wyskiego buta starcza (rozlatuje się później;)). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Hej hej! Jestem nowa i jeszcze niedoświadczona z martensami, dlatego przychodzę z dość infantylnym pytaniem 😅

Planuje kupić model 1460 Pascal i zastanawiam się czy podeszwa w nich jest porównywalnie twarda do tych w glanach od Steela? 

Sedno w tym, że nienawidzę czuć się w butach jakbym stąpała po ziemi, stąd moja główna troska jest właśnie o podeszwę. 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.