Skocz do zawartości

Renowacja jasnego obuwia


rgomez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam reanimować buty ze skóry licowej. Nowe wyglądały tak jak na zdjęciu nr. 1 a drugie zdjęcie przedstawia stan obecny. Niestety brak impregnacji, wnikający brud i częste czyszczenie szmatką i wodą sprawiły iż buty są przesuszone z plamami bez połysku. Czytając posty z tego forum doszedłem do wniosku że kolejność czynności powinna być taka:

czyszczenie - renomat

natłuszczanie - HP dubbin oraz/lub Pommadier

pasta woskowa - np. Paste de Luxe Saphir

Zamierzam użyć środków bezbarwnych z uwagi na naturalny kolor skóry.

Proszę o ewentualne uwagi/porady odnośnie zaproponowanych przeze mnie czynności. Z góry dziekuję.

post-1213-0-31726200-1372936442_thumb.jpg

post-1213-0-36520200-1372941540_thumb.jpg

Edytowane przez rgomez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Saphir Renomat OK. Dubbin ... chyba w sumie bym tu odpuścił. Sam Pommadier Cream nieźle odżywia skórę. Przy takich butach powinien wystarczyć. No i jeżeli już chce się odświeżyć kolor to krem i pasta raczej w kolorze. Przynajmniej na fotce wygląda to jak ostro wyblaknięte, także sam stosowałbym kolor.

 

pozdrwiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i bardzo dziękuję za odpowiedż. Pommadier w kolorze skóry naturalnej czy raczej jasny brąz? Proszę także o radę odnośnie pasty - pasta woskowa jest w kolorze jasny brąz, nie ma koloru skóra naturalna. Nie wiem czy jasny brąz nie będzie w tym przypadku za ciemny.

Edytowane przez rgomez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej dobrać kolor pommadiera, trzymając buty w ręku gdyż fotki przekłamują kolory. Patrząc na zdjęcie wydaje się, że może to być na przykład kolor nr 61, ale lepiej to ocenisz mając buta przy monitorze.

 

Co do pate de luxe - pasta woskowa zawiera w sobie niewiele pigmentu i jej wpływ na kolor skóry jest znikomy - jeżeli jest różnica tony przy jasnym brązie to brałbym jasny brąz. Jeżeli różnica jest znaczna to można bezbarwną. Osobiście często stosuję czarną pastę na burgundowe i ciemnozielone buty, co nie znaczy, że robią się czarne. Uzyskuję w ten sposób po prostu nieco ciemniejszą poświatę na noskach i piętach :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję. Przeglądając forum znalazłem wiele ciekawych wątków dotyczących pielęgnacji/renowacji obuwia. Do tej pory używałem( tak jak większość ludzi) środków typu Kiwi. Jako iż mam więcej par obuwia wymagających interwencji spróbuję środków Saphir - ciekawe czy warte swojej ceny. Cynamon - na to bym nie wpadł. Cy do cynamonu brać jasnobrązową czy jednak bezbarwną? I ostatnie (chyba) pytanie- buty oryginalnie czubki miały ciemniejsze. Jak zrobić taki efekt? czy kupić ciemniejszy pommadier czy pastę?

Edytowane przez rgomez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.