Jump to content

Impregnaty Meindla


Guest
 Share

Recommended Posts

Słuchajcie, czy macie może jakieś zdanie na temat impregnatów/środków czyszczących firmowanych przez firmę Meindl? Nie korzystałem z nich, ale zastanawiam się czy nie wypróbować. Z butami Meindlowskimi mam doświaczenia pozytywne, jak się okazało w sumie lepsze niż z konkurencyjną Lowa jeśli chodzi o trwałość, natomiast nie mam żadnych przesłanek co do jakości ich "konserwantów". Robi to dla nich z tego co widze Granger's... Ktoś coś wie, kojarzy, używał może?

Link to comment
Share on other sites

Żeby nie być stronniczym sam sobie odpowiedziałeś w połowie .

Żaden producent np obuwia nie robi środków do pielęgnacji tylko je Afirmuje swoim brandem .

To raczej normalne zjawisko .Tak samo jak producent samochodów nie robi do nich opon ,felg,lamp etc..

Opiera się na sprawdzonych jakościowo produktach/komponentach składowych całości i oleju do silnika też nie robi co było by tu najtrafniejszym porównaniem .

 

No i teraz wiesz zapewne, że są analogiczne firmy które w praktyce kompletnie nie mają nic wspólnego z producentem lub to zwyczajnie ukrywają w zależności od jakości producenta wyjściowego produktu czyli całości.

 

Są tez firmy które specjalizują się ściśle w danym kierunku i pracują na swoją markę całymi dekadami i jeśli robią to wytrwale osiągają swój cel i tu robi się czasami dziwne "myki" w postaci np sprzedaży nadprodukcji ale bez podania źródła czyli brandu - wiem masło maślane wychodzi ale takie są prawa rynkowe .

 

Teraz na finał dołożę jak to jest wg mnie :)

Firmy czy to samochodowe np nie są zainteresowane sprzedażą opon czy olejów do samochodów i nie sugerują żadnej marki (bo po kiego komuś robić dobrze np jeśli się okaże ,że samochód na tych oponach przejechał bez problemu 100tyś km i tym samym opona okaże się genialna ? No nie robi tego bo sprzedaje samochody i chwalić będziesz producenta za genialne opony które założył - Jeśli opona padnie - producent zmienia kooperanta i spoko nikt się nie puszy - ani producent opon ani klient specjalnie tylko zapyla do serwisu opon i kupuje zależnie od jakości auta opony do niego - dobre auto dobre - średnie auto ,średnie itd...

 

Prawie żadna firma nie posiada produktów A ,B, C idealnych - czemu ?

Ano dlatego ,że to nie możliwe z wielu powodów i tu wielu producentów strzela sobie gola idąc na pewne uśrednienie wymogów co do jakości i oczekiwań klientów .

Tu w sukurs przychodzą firmy wyspecjalizowane o kilku nawet liniach ekonomicznych ,mając świadomość istnienia :

Po pierwsze - zasobności portfela klienta

Po drugie - specjalizacja czyni ich w pewnym sensie mistrzami w precyzyjnym doborze produktu zgodnego i z zasobnością klienta jak i jego oczekiwań oraz współgrania użytego produktu z produktem X.

 

Z mojego doświadczenia wynika że produkty np Nikwax niestety pełnia rolę bardziej fajerwerków niż produktów np do skór - mowa o wosku który zwyczajnie jest do bani bo w efekcie długotrwałego użycia prowadzi do zniszczenia skóry obuwia w skutek przesuszenia a to powoduje jej pękanie to raz ,a dwa powłoka wcale nie jest idealna i przy porządnym kontakcie z otoczeniem - ta powłoka będąc tak cienką przestaje zwyczajnie funkcjonować i robi się dramat na szlaku ,po trzecie Nikwax do dziś nie dysponuje środkiem do usunięcia go co powinno się robić okresowo i zwyczajnie ma tu klienta tym samym w poważaniu wg mnie bo naraża go na w efekcie i ryzyko jednak przemoczenia w najmniej oczekiwanym momencie i nigdzie nie wspomina słowem o tym że nawet najlepsza i najlepiej wyprawiona skóra ma swoje potrzeby .

Z impregnatami tez już nie wiodą prymy żadnego bo postęp mamy przeogromny i tu są środki które miałem w rękach i używałem aoraz używam o niebo lepsze i wyprzedzające ich produkty o całą dekadę - jak dla mnie Nikwax jedzie dalej tylko dzięki dobrej reklamie i przekonać się nie dam na podstawie własnych doświadczeń i doświadczeń innych ludzi o czym da się przeczytac na przynajminiej dwóch forach polskich.

 

No to teraz powiedz mi konkretnie o jaki produkt pytasz ?

 

G-Wax?

 

:)

A ja Ci mogę wymienić jednej firmy o której markę na rynku walczymy co najmniej kilka i każdy będzie "uniwersalny" co prawda nie jest .Ba mało tego - jak wiesz sam jestem autorem kilku sprawdzonych tutków które wyjasniają że jednen środek to jednak dla skór pow 2mm jest to jednak za mało - nawet bardzo mało .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Przez lata w butach technica używałem wyłącznie wosku firmy meindl, co na ówczesny stan mojej wiedzy wydawało mi się idealnym rozwiązaniem dla butów trekkingowych. Ostatnio przed ich wywaleniem postanowiłem zmyć wosk mydłem do skór i zobaczyć co i jak.

Załączam kilka zdjęć stanu w jakim są buty.

Podsumowując wosk stanowczo odradzam.

kub0686.jpg

 

kub0687.jpg

 

kub0689.jpg

 

Taborecik wybaczcie :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.