Skocz do zawartości

Nowości na rynku - buty YDS


Gość wojak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałem podzielić się swoją opinią o (chyba) nowej marce na rynku polskim - YDS. To producent głównie butów, taktycznych i strażackich. Z opisu wynika, że to "zaawansowane technologicznie" buty, spełniające wszystkie europejskie normy i wykonane są z dobrych trwałych materiałów. Zamówiłem model YDS Kalahari w sklepie 5775.pl http://5775.pl/obuwi...ahari-uk3c.html

Buty już od początku mi się spodobały, bo szukałem czegoś właśnie w beżowym kolorze. Są bardzo solidnie wykonane, z zewnątrz nubuk i materiał, wewnątrz gore-tex, podeszwa Vibram. Chodzę w nich często, były już ze mną na kilku wyprawach. W terenie są doskonałe, mają świetną przyczepność i podeszwa się nie ślizga. Wnętrze buta i jego konstrukcja zapewniają wygodę i komfort, stopa nie wychładza się, ani nie przegrzewa. Poza tym buty nieprzemokły mi ani razu (ale na wszelki wypadek przed pierwszym włożeniem je zaimpregnowałem) i są bardzo lekkie. Reasumując bardzo pozytywne wrażenia i gorąco polecam. Obuwie nie jest tanie, ale cena jest adekwatna do jakości. Dobre buty taktyczne nigdy nie były tanie (np. Haix, Lowa).

Jeśli inne modele tej marki są równie dobre to myślę, że warto bliżej przyjrzeć się YDS.

A może ktoś też już słyszał lub ma te buty i dorzuci coś od siebie :D

 

Pozdrawiam

yds-kalahari-desert-boots.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe info.

Z jakiego kraju pochodzi marka?

W jakim kraju produkowane są te buty?

 

Czytam info ze strony ...

 

YDS jest wiodącym producentem obuwia dla służb mundurowych. Wysoka jakość, wygoda, wytrzymałość i funkcjonalność to cechy, które przyniosły YDS popularność na całym świecie.

Firma YDS rozpoczęła działalność w 1927 roku, zaopatrywała w obuwie armię oraz inne jednostki mundurowe. Olbrzymią renomę YDS zyskało po 1990 roku, gdy stało się głównym dostawcą obuwia dla tureckiego wojska. Obecnie firma jest największym producentem obuwia militarnego i policyjnego w Europie. YDS jako jedyny producent obuwia ochronnego posiada wszystkie międzynarodowe certyfikaty – EN ISO 20345-47, ISO 9001 i OHSAS 18001. Marka YDS to buty dla prawdziwych profesjonalistów, testowane przez wojskowych i policję. Zyskały renomę i popularność na świecie. Niestraszne im żadne wyzwania i zadania specjalne. Buty YDS to gwarancja satysfakcji i zadowolenia klientów.

 

... ale w sumie nie wiadomo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bata Industrials butów w podobnym typie nie widziałem, poza całą gamą butów roboczych (jeśli są podobne to będę wdzięczny za link). To są buty stricte wojskowe taktyczne. Dopuszczone do użytku przez wojsko i policję. Cena nie odbiega od innych butów taktycznych z wyższej półki (Haix, Lowa, Bates).

Jak głosi oficjalna producenta, YDS ma siedzibę w Anglii, a buty są produkowane w Turcji. Co ciekawsze firma w zeszłym roku wygrała przetarg na dostawę obuwia dla brytyjskiej armii - 4-letni kontrakt na 300 tys. par. To wzbudza zaufanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wielkiej różnicy zwyczajnie niema.

Gdyby Bata wystartowała do przetargu zapewne też by dała spokojnie radę i 300 tyś par butów jak na razie nie jest dla mnie żadnym argumentem ,Bata sprzedaje na całym świecie i produkcja z pewnych względów musi być większy ;)

Ale skoro mówisz ,że warte swej ceny to upierał się nie będę wielce - wrażenia ona na mnie wielkiego nie robi (wg mnie w cenę wlicza się kontrakt i tyle ) ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AXE zaciekawiłeś mnie tą Batą, widzę że jesteś wielkim fanem i orędownikiem tej marki :) A z tym kontraktem wliczonym w cenę to chyba przesada, bo są marki dużo droższe, a wojsko w nich na taką skalę nie chodzi, np. Meindl, Haix czy Lowa

A mógłbyś podesłać link do modeli Bata, które można by podciągnąć pod obuwie taktyczne takie jak YDS? Będę wdzięczny, bo ja na takie nie trafiłem, a jestem bardzo ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady .

Uważam jedynie iż różnica jest nie wielka i nie dopuszczam u siebie do przerostu formy nad treścią .

But ma spełniać moje nie małe oczekiwania - spełnia .

Ciuram od paru lat i jest ok - więc nie widzę sensu pakowania nogi po łydki w buty ( bo jak źle stąpnę to i żaden but nie pomoże ).

Ale za 1/4 ceny mieć mogę vibram z agresywnym protektorem ,połowę wagi często więc przysłowiowo zwisa mi nadmierne plus 5 do lansu skoro liczy się moja wygoda .

O proszę, warto widzę odświeżyć i mi wiedzę seria walline jest kolejnym krokiem postępu ;)

http://www.bataindus...lkline-Inside-/

Resztę sam sobie poszukaj na tej samej stronie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że seria Walkline to wariacja na temat tego co już choćby zastosowano w Haix Airpower kilka lat temu. Czysty marketing - chwytliwa nazwa, historia wieloletnich badań, itp. :)

Jest różnica między butami taktycznymi a roboczymi. Bata nie produkuje butów taktycznych, to wszystko buty robocze podobne można znaleźć w ofercie Elten, Lowa Workwear czy Goliath Footwear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Haha, ty mnie też :) Corcorany są koszmarnie brzydkie i nadają się bardziej dla kompani reprezentacyjnej, to nie jest but taktyczny, na pustynię i do lasu w tym nie ruszysz. A w dodatku są dramatycznie drogie. YDS, Haix, Lowa to są buty taktyczne, a nie w klimacie taktycznych, wykonane z dobrych materiałów, nie przemakają, mają membranę i porządną podeszwę, jeszcze długo można by wyliczać. Buty które wymieniasz nie stoją na tej samej półce co np. YDS (www.5775.pl - dział policyjne, militarne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ...

Napisz recenzję prawdziwą o samych butach :)

Te linki same nie wywindują przekonania (PG sklepu też nie podniosą jak zauważył mój kolega ;) ).

Bo szczerze mówiąc i patrząc na kilka par tam zamieszczonych butów, przypomina dorabianie p... uszu bardziej :D

 

Możesz nawet zdefiniować - gdzie zaczyna się i kończy "taktyczność" ja nie mam nic przeciwko temu .

Ba, nawet mogę Ci dać dział wydzielony jeśli zaczniesz pisać z sensem o tej materii . Ale ot tak oferta jednego sklepu nijak mnie nie przekonuje i sądzę innych również :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.