Skocz do zawartości

Czym przywrócic kolor butów i jak odświeżyć?


Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam takie oto czerwone mokasyny najprawdopodobniej ze skóry licowej? Problem polega na tym że sa trochę zniszczone od wody itp. - patrzcie foto. Jak mogę i czym( relatywnie niedrogo) wyczyścić buty i przywrócić im kolor zwłaszcza z przodu? bo całych butów nie ma sensu malować- tylko w zasadzie przód maja podniszczony (jak na foto).

post-429-0-83498100-1370433690_thumb.jpg

post-429-0-38099300-1370433721_thumb.jpg

post-429-0-61017400-1370433734_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Jeżeli faktycznie lico to można na kilka sposobów:

 

1. SAPHIR:

*Czyszczenie/odtłuszczenie - mydło do skór lub Renomat

*Regeneracja koloru - Saphir Juvacuir

*Wykończyć - Saphir Pommadier

 

Przykłady:

http://www.wbutach.pl/topic/1890-usuwanie-zaciekow-solnych-i-renowacja-butow-cj-tutorial-od-immune/

http://www.wbutach.pl/topic/1367-saphir-reaktywacja/

 

2. TARRAGO

*Czyszczenie/odtłuszczenie - Universal Cleaner lub preparer z zestawu Color Dye Tarrago

*renowacja koloru - Color Dye Tarrago lub Quick Color Tarrago

*do bieżącej pielęgnacji - Shoe Cream Tarrago

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyłem buty delikatnie gąbka+ woda

plamy sie uwidoczniły tzn na szpicach buty sa jakby pozbawione koloru :(

wiec czym je teraz odswiezyc? które środki polecacie?:) buty maja kolor malinowy...nie widże ani takich impregnatów ani farb;/ nie chciałbym z nich zrobić stricte czerwonych...Pomocy!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

witam

buty wówczas doprowadziłem do stanu uzytku, chociaż nie uzyskałem malinowego koloru jakie miały od nowości...

uzyłem wówczas kremu saphir 2 kolorów mieszając je w celu uzyskania koloru- ten krem 10lat nie psujacy sie..  było w miarę ok...

jednak teraz mam problem:

mianowicie wpadłem na genialny pomysł umycia butów pod spora ilości wody, zmyciu kremu itp... i stało sie najgorsze- buty straciły wiekszośc koloru- spłukałem nie tylko krem ale i orginalny kolor z butów...jak na fotce widać  plamy które kiedys miałem tylko nieliczne teraz mam na całej powierzchni butów. jak je uratować choć trochę?

co zastosować żeby był trwały kolor, i najwazniejsze czym to umocnic, żeby np w deszczu kolor nie farbował mi spodnii (często niosze jasne kolorowe chinosy). Najlepiej jak najmniejszym kosztem... help me!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw nam tu jakieś fotki, które zobrazują problem. Będzie zdecydowanie łatwiej.

Dobrze wypolerowany krem lub/i wosk nie powinien farbować na spodnie. Jeżeli tak było, to być może był aplikowany w nadmiarze lub skóra niedostatecznie chłonie.

Kremów i past ze skóry nie ściąga się wodą lecz cleaneremi i to dość mocnymi, typu Renomat (używać w dobrze wentylowanych pomieszczeniach lub na zewnątrz) ewentualnie całkiem dobrze radzi sobie delikatniejszy Renovateur Cream.

 

Ale nie woda! W ten sposób możesz tylko przemoczyć skórę, przesuszyć, uszkodzić ja i doprowadzić do nieodwracalnych zmian.

 

 

Jeżeli to te same buty i ich stan jest podobny, to podtrzymują wcześniejszą rekomendację:

 

1. SAPHIR:

*Czyszczenie/odtłuszczenie - mydło do skór lub Renomat

*Regeneracja koloru - Saphir Juvacuir

*Wykończyć - Saphir Pommadier

 

Przykłady:

http://www.wbutach.p...rial-od-immune/

http://www.wbutach.p...ir-reaktywacja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Butybuk

Bez zdjęć ciężko stwierdzić w jakim stanie faktycznym teraz znajdują się buty oraz czego ewentualnie powinieneś teraz użyć do renowacji,jakich środków. Czekamy na jak najwięcej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam chwilowo aparatu w domu żeby zrobic fotki- teraz buty są bardziej żółte niż malinowe- po prostu sprałem kolor doszczętnie :( Jak na fotkach wyżej tylko 10x gorzej...plamy są bo gdzieniegdzie pozostał kolor.

w sumie lecę od 15 minut pastą saphir pommadier (ta 10lat trwałości) i wychodzi nie najgorzej... co prawda nie jest to kolory oryginalny ale niebo a ziemia w porównaniu z tym co zrobiłem.

 

Pytanie tylko czym to utrwalić? jakaś chemią? woskiem? palc-iem? żeby kolor nie spływał. raczej będe sie starał chodzić w słoneczne dni, ale to róznie bywa. jak pisałem nosze często jasne chinosy- i nie chciałbym żeby ten krem brudził albo np z deszczem spływał...jak go utrwalić?

dodam tylko że kremu daje niewielką ilość i skóra dobrze go chłonie

ps. jak z trwałością tego kremu?

Edytowane przez aksior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz. Po dobrym wypolerowaniu wydzielą się woski i krem będzie trwały. Poprawić możesz pastą woskową lub zabezpieczyć buty przed wilgocią Nano Protectorem, który działa tak:

 

Natomiast kremy i pasty to nie farby. Jeżeli chcesz odnowić te buty na dobre, wtedy albo malujesz najlepiej Saphir Tinture i wykańczasz kremem, albo łatwiejszym w użyciu Saphir Juvacuir i wykańczasz kremem. Wtedy koloryzacja jest bardzo trwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. nanoprotektor tez gdzieś miałem w zasadzie. Farby nie ma takiej jaki kolor chciałbym, zarówno saphir jak i tarrago. Jedynie pasty maja ogromny wybór kolorystyki...

Jedym słowem po paście wszystko ok, ale.. no własnie jak usunać połysk z butów? bo czy to pasta czy farba to zawsze pozostanie połysk-jak się go pozbyć?chce matowe buty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno farby Saphir, jak i inne produkty można ze sobą mieszać (farba z farbą, a nie farba z kremem) w celu osiągnięcia optymalnego odcienia. Wszystko jest do osiągnięcia:

http://saphir.pl/img/saphir_teinture_color_chart_new_2012/saphir_teinture_francaise_color_chart.pdf

 

Jeżeli ma być mat, wtedy farba bez wykończenia kremem. Ewentualnie można próbować środkami do nubuku, ale nie mając butów w ręku nie chciałbym tu nic ze 100% pewnością sugerować, bo to jest często kwestia próby na danej skórze. Jeżeli jest niepewność, proponuję wizytę w dobrym zakładzie szewskim, który sprawą się zajmie zgodnie z wytycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.