Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Miałem dwie pary martensów. i Każda, zaznaczam obydwie (made in england i made in china) miały taki defekt że rozcinała się skóra przy pięcie z wewnętrznej strony buta. Jednak bardzo lubię te buty, więc zastanawiam się nad kupnem nowych. Jak zapobiec takiemu zjawisku. W obydwu butach to się działo. Co myślicie o butach solovair? Czy są wytrzymalsze od Martensów? Potrzebuję butów 24/7 365 dni w roku.

 

tutaj pęka zawsze, pastowane buty tłuszczem, może ja nie umiem chodzić...

ja nie wiem co źle robię. może to dlatego że nie wiążę na wszystkie dziurki tylko na pierwsze 4? A buty 10tki. Może zła pielęgnacja? Dlaczego tyle ludu nosi martensy kupę lat a mi pękają co roku w tym samym miejscu? W chinśkich są łatki,i o dziwo łatki też pękają. NIe mam pojęcia co o tym myśleć

http://www.fotosik.p...efd4699f1d.html

 

proszę zdjęcia w załącznikach, to jest made in england, małe bo małe ale jest, w chinolcach było wielkie, zauważyłem jak piach zaczął sypać się do buta. post-71-0-39349200-1370376291_thumb.jpgpost-71-0-38371700-1370376349_thumb.jpg

Edytowane przez benek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie reklamowałem butów ponieważ

1. Jak miałem Made in China akurat był to okres ze nie miałem czasu na męki z procedurami

2. Made in England zostały kupione od osoby prywatnej.

 

W Chinolcach po dwóch naprawach (łatki) nadal pękają. Englandy pękły przedwczoraj po raz pierwszy. Buty natłuszczam regularnie. To pęka z częstotliwością co pół roku mniej więcej. Skóra jest miekka w tamtym miejscu, Nawet bardzo. Myślałem że to wina chinskich martensów, ale jak zakupiłem made in england problem powrócił (mimo znacznej różnicy w skórze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pękanie może być przyczyną tego że krzywo stawiasz piętę. Jeśli chcesz to sprawdzić to na przykład połóż aparat na ziemi, ustaw samowyzwalacz i stań przed nim tyłem tak abyś mógł zobaczyć czy stawiasz piętę prosto.

 

Sprawdź też inne buty czy zapiętek nie jest rozciągnięty do wewnątrz wtedy sprawdzisz czy to nie aby wina sposobu chodzenia

 

Wprawdzie nie jestem szewcem ale mam pewien pomysł na naprawę

 

Kupiłbym:

 

zwykły kawałek cienkiej skóry-futrówki

 

oraz

 

http://www.hurtszews...ubo-p-1351.html

 

Przyłożyłbym elastyczny kawałek materiału do zapiętka i obrysowałbym ( w martensach - szwy wokół i miejsce łączenia skóry z otokiem)

Następnie ten szablon zmniejszyłbym o jakieś 2-3mm i wyciąłbym otrzymany kształt z tej tektury

Potem wkleiłbym karton od wewnątrz tak aby jego podstawa dotykała podeszwy a to przykryłbym futrówką którą (jakieś 2-3mm) przykleiłbym do podeszwy(ciągle mówię o wnętrzu buta ;) ) wspomnianego wcześniej usztywnienia i cholewki( szablon z futrówki wycinamy większy niż nasze usztywnienie)

 

widzę to tak(musisz powiększyć bo zapomniałem że rysuję z lupą :D i za pismo przepraszam, ale paint się zbuntował i odmówił pisania)

post-3-0-48334900-1377374092_thumb.jpg

 

W ten sposób zapiętek powinien nie pracować w miejscu pękania. Tylko przed rozpoczęciem pracy sklej pęknięcie ;)

Edytowane przez nie_problem
- Podmieniłem obrazek. Lepiej wstawiać w formacie JPG, bo BMP waży i same z nim problemy :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, stawiam krzywo piętę, ma skłonność do schodzenia do wewnątrz. Szewc po dwukrotnym naszyciu zwykłej łatki, zdecydował się na przyszycie kwadratu 9x9, który zakrywa cały zapiętek, wygląda to tak, jakby jeszcze pod tym kwadratem coś jeszcze było.Zrobił to w kwietniu i narazie nie ma problemu. Tak sie zastanawiam, czy wkładki ortopedyczne załatwiłyby to? Utrzymując piętę we właściwej pozycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest tak że następuje tzw- siadniecie zakładki ( złamanie ) pięta przysiada a skóra przeciera sie o otok spodu wszak otok jest twardszy nalezy sprawdzić spod czy sa nan nim slady wycierania. przyczyn moze byc pare trzeba by było troszke wiecej zdjec bardziej obrazowych, całej pięty wtedy pomyślim i zobaczym B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawiał na wymianę zakładki... stawianie krzywo stopy tutaj nie jest jakimś specjalnym problemem, bo martensy nie są jakimś najgorszym badziewiem i powinny być przygotowane na jakieś drobne defekty przy stawianiu nogi... wymiana zakładki usztywniłaby piętę, mozna ją obszyć dookoła i ja czasem jeśli jest możliwość wkręcam 2, 3 śruby przy samej pięcie do spodu (podkreslam, jeśli jest jak, czyli jesli jest w co ja wkręcić) jesli po sklejeniu buta dalej coś jest niestabilne... myślę, że to ci pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia dostarcze w najbliższym czasie.

nie, buty nie były klejone ani superglue, ani kropelka. Wcale nie były klejone. 

Mój szewc po drugim pęknięciu łatek w chińskich wszył te duże kwadraty 9x9 i jakoś się trzyma. 

w englandach pięta starta jest równomiernie, więc nie wiem czy to wina stawiania pięty. Jest to prawdopodobne, dlatego chce zaopatrzyć się we wkładki ortopedyczne. W tych nowych made in england bardzo pilnuje pięty, wręcz sprawdzam jak ją stawiam. Kolega kupił rok temu zwykłe ze sklepu chińskie i nic mu nie pękło. Więc wina jest ewidentnie w moich stopach. Wymiana zakładek? musiałbym dać do jakiegoś kompetentnego szewca a u mnie ciężko takich znaleźć. 

Bardzo możliwe, że zakładka siada i to otok ją rozwala. 

Edytowane przez benek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.