Skocz do zawartości

Dwie pary zaplamionych butów


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w czarnej rozpaczy, ratunku! Jako typowy pechowiec chyba nie kupię już butów innych niż czarne ze skóry licowej... tym bardziej, że dodatkowo wpadam na głupie pomysły :blushing: wstyd się przyznać co nawyczyniałam, ale opowiem jak na spowiedzi:

 

Buty nr 1 - botki Wojas

- skóra licowa, od wody robią się mokre plamy

- potraktowane dwa razy tłuszczem Coccine, co je trochę przyciemniło

Bratanica niechcący wlała mi do środka buta płyn do robienia baniek mydlanych. Buty wyschły i tak sobie stały kilka tygodni, kiedy to zauważyłam okropne zacieki w dolnej części buta. Jedyne co wpadło mi do głowy to umycie gąbką i mydłem, zmoczyłam cały but od zewnątrz i wewnątrz. Drugi potraktowałam tak samo. Po wyschnięciu plamy tkwiły na swoich miejscach. Dół butów przyciemniał, chyba dlatego, że długo schły? Góra, gdzie jest sama skóra, bez podszewki, wyschła szybciej i nie zmieniła koloru. Zaraz potem buty "przez posłańca" poszły do szewca w celu wymiany fleków i jeden zyskał jakiś dziwny, ciemny maziaj na nosku. Co zrobić, by buty wyglądały przyzwoicie? W absolutnie ostatecznej ostateczności dopuszczam możliwość zafarbowania na czarno, ale może obejdzie się bez tak drastycznych działań?

 

Buty nr 2 - dziwadła Tamaris

Kolor zamszu na zdjęciu jest przekłamany, w rzeczywistości to czysty jasny beż, bez nutki szarości. Niczym nie impregnowane, założone trzy razy, po czym zdarzył się przykry wypadek... otarłam się piętą o leżącą na podłodze oponę. Plamę postanowiłam wyczyścić od razu, w pracy, gdzie miałam do dyspozycji tylko zwykłe mydło i szmatkę z mikrofibry... niebieskiej mikrofibry. Zabrudzenie pierwotne chyba zeszło, natomiast pojawiła się niebieska plama. W domu potraktowałam ją mydełkiem do odplamiana Dr Beckmann (ma kolor żółto[beeep]zkowaty, za przeproszeniem) - plama zrobiła się szarobura, potem Vanish w płynie - żadnego skutku, potem znowu zwykłe mydło - nic. Z małego zabrudzenia zrobiła się wielka ochydna, plama. W takim stanie but w ogóle nie nadaje się do wystawiania na widok publiczny. Możecie nadać mi od kretynek, tylko potem poratujcie dobrą radą...

post-1114-0-91056200-1368782906_thumb.png

post-1114-0-01235300-1368784880_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! :)

 

Czad. Fajne historie, a bańki w butach to rewelacyjny pomysł :) Dzieciaki jednak są nieograniczone w swojej pomysłowości haha :)

Wstaw proszę jednak fotki swoich butów, albo wyślij je mailem do multirenowacja.pl skoro się wstydzisz :)

 

Nie widząc jaki jest faktyczny stan obuwia będziemy poruszać się jak we mgle :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry :)

 

Próbowałbym tak:

 

BUTY WOJAS:

1. Mydło Avel - czyszczenie

2. Pommadier Cream Saphir w kolorze - głębia koloru

 

BUTY TAMARIS:

1. Omnidaim Saphir - czyszczenie, odplamianie

2. Szczoteczka do zamszu i nubuku w użyciu

3. Zabezpieczyć środkiem Nano Protector TARRAGO

 

Taki o:

 

 

Działa również na tekstyliach:

 

 

 

 

... aczkolwiek trzeba mieć świadomość, że taka impregnacja trzyma od kilku dni do kilku tygodni w zależności od materiału, warunków i sposobu użytkowania.

Można sobie zaimpregnować na dobrą sprawę niemal wszystko.

 

:)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo dziękuję :) Suma za całość trochę boli, ale z moim szczęściem gdybym po każdej plamie miała kupować nowe buty, wyszłoby drożej ;)

Mam tylko problem z Pommadier Cream - nie ma tam do wyboru "głębia koloru", jest za to "skóra naturalna" - może taki mam wziąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środki są wydajne i bardzo uniwersalne - nie kupuj ich ze świadomością, że pójdą na potrzeby tych dwóch par :)

Cleanerem Omnidaim wyczyścisz wszystko co masz z nubuku, zamszu, tekstyliów, mikrofibry ...

 

Z kolei Mydło Avel świetnie się sprawdza na butach licowych, skórzanych meblach, tapicerkach samochodowych, galanterii, torebkach ...

W końcu Nano Protector Tarrago niemal do wszystkiego :)

 

Kremy Pommadier w kolorze naturalnej skóry czy w brązie również w domowej szafce obuwniczej znajdują szersze zastosowanie :)

Co do koloru, podeślij proszę mailem (na adres sklepowy) fotkę buta z prośbą o sugestię kolorystyczną dotyczącą pommadiera. Są tam lepsi spece od kolorów niż ja sam, zatem nieśmiało zrzucę tę odpowiedzialność z siebie :)

 

Z pozdrowieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.