Skocz do zawartości

Nike Air Max SI VT - pęknięta poduszka.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem na jednym z butów mała plamkę na poduszce podczas czyszczenia.. Okazało się że jest tam rysa, przecinająca warstwę poduszki ale jej nie przebijająca.. dostał się tam pęcherzyk powietrza i tak powstała ta plamka. Poduszka jeszcze nie pękła. Gaz wciąż w niej jest. Mam teraz pytania:

1. Czy mogę jakoś to naprawić, żeby zapobiec pęknięciu?

2. Czy po takim uszkodzeniu mogę je zwrócić na gwarancję? Słyszałem że nike'u lubią się przyczepiać do czystości butów, co ma rzekomo świadczyć o tym jak buty są użytkowane.. Moje są z jasno szarego zamszu/nobuku przez co łatwo się brudzą i obecnie straciły swój kolor, podeszwa jest bardzo miękka i chłonna na brud więc nie wyglądają one za dobrze. Nie wiem jak rysa na poduszcze powstała ale pewnie usłyszałbym że to moja wina.

3. Jeśli zgłoszenie do reklamacji zostanie odrzucone, to gwarancja na inne uszkodzenia dalej obowiązuje?

4. Wie ktoś może.. W pękniętych Air Maxach da się chodzić?

Proszę o pomoc, bardzo zależy mi żeby utrzymać te buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy mogę jakoś to naprawić, żeby zapobiec pęknięciu?

Hmmm ... nie jestem pewien ... nie mam pomysłu szczerze mówiąc, ale może ktoś, coś ...

Jeżeli rysa nie jest głęboka to może zwykłe draśnięcie - nie powinno wpływać na komfort użytkowania. Te systemy zazwyczaj są dość solidnie zabezpieczone.

 

2. Czy po takim uszkodzeniu mogę je zwrócić na gwarancję? Słyszałem że nike'u lubią się przyczepiać do czystości butów, co ma rzekomo świadczyć o tym jak buty są użytkowane.. Moje są z jasno szarego zamszu/nobuku przez co łatwo się brudzą i obecnie straciły swój kolor, podeszwa jest bardzo miękka i chłonna na brud więc nie wyglądają one za dobrze. Nie wiem jak rysa na poduszcze powstała ale pewnie usłyszałbym że to moja wina.

Z tego co mi wiadomo, gwarancja nie obejmuje systemów, ale upewnij się lepiej u sprzedawcy. No i sikorki ćwierkają, że Nike ma gdzieś reklamacje klientów. Ponoć sklepy w Polsce mają to na głowie i na własną rękę muszą konsultować się z rzeczoznawcami oraz szukać fachowców do napraw ... jeżeli tak jest, to dziadostwo moim zdaniem. Jeżeli natomiast ktoś ma konkretne info, że w Nike jest dział reklamacyjny, do którego sklepy mogą wysyłać reklamowane buty od swoich klientów to proszę o sygnał, bo mam sprzeczne informacje :)

 

3. Jeśli zgłoszenie do reklamacji zostanie odrzucone, to gwarancja na inne uszkodzenia dalej obowiązuje?

Moim zdaniem tak.

 

4. Wie ktoś może.. W pękniętych Air Maxach da się chodzić?

Pewnie tak, natomiast to już trochę inna bajka pewnie i jak dziurawy system wchłonie wodę to już chodzić się raczej nie chce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czym powinienem to zakleić? Niby się przeszedłem w nich i nic im się nie dzieje ale boję się dalej ryzykować..

Co jakbym np oddał te buty pod pretekstem innej wady produktu? Nie tej poduszki a zwykłej usterki obuwia, uznali by takie coś w przypadku zaistniałego uszkodzenia tej poduszki?

I to pewnie głupie i zostanę za to potępiony ale.. jak mogę zniszczyć buta żeby uznali to za wadę a nie moje złe użytkowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.