Skocz do zawartości

Wkładki ortopedyczne - informacje, pytania, wątpliwości


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli umiejscowione są pod głowami kości śródstopia to prawdopodobnie problemem jest płaskostopie poprzeczne. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do miejsca, które wykonuje takie wkładki indywidualnie. Pobiera się miarę, ogląda się stopy, jak się ustawiają piszczele i stawy skokowe. Czasem jeśli jest możliwość robi się badanie komputerowe ....

Wykonuje się wkładki i na końcu sprawdza się jak gotowy wyrób działa.

 

Jakiego typu informację potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pozwólcie, że wbije swoje 3 grosze do tematu.

 

Zapewne jesteś już osobą dorosłą dlatego jak zastosujesz wkładki ortopedyczne supinujące to krzywdy sobie nie zrobisz. 

w kładka supinująca w tym przypadku pogłębi wadę.

Dlaczego? Ano dlatego że wkładka supinująca powoduje odwracanie ( supinatio) w tym wypadku stawu skokowego, ze zdjęcia wynika, że but wychyla się na zewnątrz  - dlatego trzeba stopę nawrócić, czyli w tym wypadku potrzebna jest wkładka pronująca ( pronatio - nawracanie - czyli kierowanie do wewnątrz osi ciała).

Tyle wróżenia z obuwia...  - dobra diagnostyka to podstawa , dalej prawidłowe wykonanie i.... zderzenie z oczekiwaniami klienta - ŻYCIE.
Ale fajna to robota bo niesie masę satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tył buta ( na zdjęciu prawy but ) wykoślawia się do wewnątrz.

 

 

Deformacja buta przyśrodkowa zatem stopa płaska, płasko koślawa a nie szpotawa lub wydrążona .... działanie podparcie łuku podłużnego.

 

 

 

Ano dlatego że wkładka supinująca powoduje odwracanie ( supinatio) w tym wypadku stawu skokowego, ze zdjęcia wynika, że but wychyla się na zewnątrz  - dlatego trzeba stopę nawrócić, czyli w tym wypadku potrzebna jest wkładka pronująca ( pronatio - nawracanie - czyli kierowanie do wewnątrz osi ciała).

 

 

Tak jak piszesz ale jeśli było by to zdjęcie buta tak ustawiającego się lewego a nie prawego. Diagnostyka tak jak najbardziej. A kontrola obuwia jest elementem dopełniającym.

Tak na marginesie zwróć uwagę, iż wypowiedź moja to w dużej mierze przypuszczenia i sugesti działania. A prawidłowo należy ustawienie stóp ocenić zarówno statycznie jak i dynamicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deformacja buta przyśrodkowa zatem stopa płaska, płasko koślawa a nie szpotawa lub wydrążona .... działanie podparcie łuku podłużnego.

 

 

 

 

Tak jak piszesz ale jeśli było by to zdjęcie buta tak ustawiającego się lewego a nie prawego. Diagnostyka tak jak najbardziej. A kontrola obuwia jest elementem dopełniającym.

Tak na marginesie zwróć uwagę, iż wypowiedź moja to w dużej mierze przypuszczenia i sugesti działania. A prawidłowo należy ustawienie stóp ocenić zarówno statycznie jak i dynamicznie.

Masz rację - nie dotarło do mnie że to prawy but - źle oceniłem zdjęcie. Swoją drogą bardzo słabe spody teraz robią - to jest anty-funkcja aby się szybciej zużywały a może to jakieś ortopedyczne lobby?! ;-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Magda_lena

Bananetti, a co sądzisz o tzw. dynamicznych wkładkach ortopedycznych? Ja używam Footwave Versa i zdecydowanie po całym dniu w eleganckich butach w pracy już prawie wcale nie bolą mnie nogi. Nigdy nie miałam jakiś poważnych problemów, bardziej chodziło mi o ten ból stóp wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.