Skocz do zawartości

Problem z określeniem rodzaju skóry i dobraniem środków czyszczących oraz impregnujących


Gość pothead

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pothead

Witam, ostatnio zakupiłem

 

http://e-timberland....,15760890.bhtml

 

po ostatnim pędzie w deszczu po dość nieprzyjaznym terenie (sporo błota) pozostawiłem buty do wyschnięcia i następnego dnia chciałem je doczyścić. Tu pojawił się problem .. po usunięciu grud zaschniętego błota wziąłem się za czyszczenie wodą i miękką szczoteczką do zębów. Po kilku ruchach zauważyłem, że powierzchnia skóry robi się inna niż na oryginalnej powierzchnia wieć przestałem.

 

tak oto wygląda moje dzieło wstepnego zniszczenia ;)

 

[/url]

 

tak po czyszczeniu :/

 

 

Szukałem informacji jak powinieniem czyścić te buty ale nie potrafię ocenić co to za skóra, a co za ytm idzie dobrać odpowiednie środki czyszczące i impregnujące.

 

Podjechałem do sklepu i powiedziano mi, że mydło wystarczy.. natomiast w punktu gdzie zajmują się czyszczeniem skór we Wrocławiu powiedzili, że mydło absolutrnie nie ale nie potrafili mi nic polecić :/

 

Czy naprawdę nie ma innego wyjścia tylko "poryspować" buty po jednej kąpieli błotnej?

 

Liczę na waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nie ma innego wyjścia tylko "poryspować" buty po jednej kąpieli błotnej?

 

Co masz na myśli pisząc "poryspować" ?

Najprawdopodobniej jest to dwoina udająca skórę licową .

"Efekt" jaki udało Ci się osiągnąć jest prawidłowym w skutek zupełnego braku jakiejkolwiek ochrony (czyli impregnacji) .

Idealnego odwrócenia "Efektu" niestety nie uzyskasz (z tym proszę się liczyć - niestety brak wiedzy nie zwalnia z odpowiedniego traktowania i w związku z tym ,wszelkie reklamacje obawiam się spłoną na panewce ) .

 

Zastosowanie obecnie impregnacji tłuszczowej - przyciemni znacznie skórę uprzedzam .

Ale wyrówna barwę do zbliżonej jednolicie .

Do bardziej zbliżonego efektu/stanu pierwotnego - pozostaje jedynie malowanie Color Dye Tarrago - ale i tak nitki zostaną zamalowane (inaczej się raczej nie da ).

 

Wiem że fajnie by było ...Ale wyboru musisz dokonać obecnie świadomie sam (dot. metody).

 

Pozdrawiam

AXE316

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra :)

 

A to czarne na butach, to jest brud czy efekt po szczoteczce? :)

No i w ogóle widzę, że buty u różnych źródeł wyglądają różnie:

 

Tu:

88-1-big.jpg

 

A tu znowu inaczej:

timberland_earthkeepers_5811r__1_.jpg

http://www.butysport...ml#!prettyPhoto[pp_gal]/0/

 

Kod produktu ten sam - na jednej stronie opis wskazuje na nubuk na drugiej na zamsz :rofl:

Która fotka z tych nowych bliższa jest Twoim butom przed zepsuciem?

 

Jeżeli zrobisz tak jak AXE316 proponuje to zlicujesz skórę i będzie miała gładką powierzchnię.

Nie wiem czy tego chcesz.

 

Ja polecałbym w tym przypadku chyba tak:

1. Mydło Avel - czyszczenie lub można Omnidaim Saphir jeżeli to zdecydowanie nubuck

Jeżeli doczyścisz i będzie OK to zaimpregnować - Nano Protector Tarrago

Jeżeli nie będzie OK to dalej:

2. Farba Francaise Tinture Saphir - nr 19 lub 04 (przyciemni skórę, ale skoro wyjścia nie będzie to lepiej mieć ciemniejsze niż mało ładne :) ... )

3. Jeżeli będzie chęć uzyskania gładkiej struktury to wykończyć kremem Saphir Pommadier w kolorze. Jeżeli nie, to zaimpregnować Nano Protector Tarrago.

 

Finito :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pothead

@AXE316, otóż buty były zaimpregnowane dwukrotnie środkiem zakupionym przy okazji kupowania poprzednich butów ze skóry - środek polecony przez sprzedawców. Nie jestem ignorantem, zdaję sobię sprawę z pewnych rzeczy i trzymam się prawidłowego postępowania.

 

Proszę nie wymagaj od ludzi, aby znali się na wszystkim bo jestem przekonany, że o renowacji lakieru samochodowego powiedzieć możesz niewiele, albo raczej nic. Jak ktoś trafia na takie (specjalistyczne) forum i szuka pomocy to nie widzę powodu, aby od razu pałać niechęcią i traktować go z lekka z góry (tak odebrałem twojego posta :( )

 

Nie mniej dziękuję za podpowiedzi.. teraz przede mną trudna decyzja ;)

 

@nie_problem, buty kupiłem w sklepie Timbreland we Wrocławiu. Zdecydowanie bardziej przypominają te z pierwszego obraza a ściślej pisząc wyglądają dokładnie tak jak te z linku na stronie producenta. Piszą na tej stronie również, że jest to skóra naturalna i nic poza tym dlatego miałem problem z identyfikacją.

 

Niestety to "corne" na butach to pozostałości/ plamy po błocie (osuszyłem błotko i usunąłem zaschnięte na następny dzień szczotką (delikatnie pozbyłem się grudek). Właśnie o taki środek do czyszczenia mi chodziło (mydło lub ten drugi) i nano protektor. Tak a propos tego ostatniego .. ile czasu utrzymuje się taki efekt na butach?

 

Tak na marginesie, znacie może jakiś zakład zajmujący się czyszczeniem butów i ich renowacją we Wrocławiu? Mam kilka par porządnych bucików i chęteni nadał bym im odświeżony wygląd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos tego ostatniego .. ile czasu utrzymuje się taki efekt na butach?

 

Zależy od sposobu użytkowania i warunków. Ciężko uogólniać, bo może to być dzień, może być tydzień. Spróbujesz, wyczujesz, zobaczysz :)

 

Tak na marginesie, znacie może jakiś zakład zajmujący się czyszczeniem butów i ich renowacją we Wrocławiu? Mam kilka par porządnych bucików i chęteni nadał bym im odświeżony wygląd :)

 

A nie może być w Gliwicach? :)

http://czystybut.pl

 

Jeżeli nie, to myślę, że zwyczajnie znajdź Dobrego Szewca, który zajmie się sprawą.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pothead

Zależy od sposobu użytkowania i warunków. Ciężko uogólniać, bo może to być dzień, może być tydzień. Spróbujesz, wyczujesz, zobaczysz :)

 

szczerze przyznam spodziewałem się odpowiedzi.. pół roku ;) dzień czy tydzień to nie za długo.. zastanawiam się czy zdadzą tu egzamin inne środki "nano" nie koniecznie dedykowane do obuwia ;) mam kilka par to może trochę poeksperymentuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku może trzymać impregnacja tłuszczowa, która jednak zmienia kolor jasnych skór i ich strukturę w przypadku nubuku (robi się lico).

Impregnaty w aerozolu niestety są mniej trwałe i tę impregnację należy dość często powtarzać, aczkolwiek puszka 400ml starcza na długo.

 

No i w przypadku jasnych zamszów czy nubuków tak naprawdę nie specjalnie jest alternatywa - tylko aerozole wchodzą w rachubę, jeżeli chcesz zachować kolor. A najskuteczniejsze dziś są NANO właśnie :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz wszystkiego tak ostro do siebie ;)

Wielokrotnie w sklepach ludzie nie wiedzą co podają i nawet co podać - sam sprawdziłeś .

Nie wymagam wszelkiej wiedzy od ludzi tak samo jak i ja sam nie posiadam wszelkiej - mam świadomość swoich ułomności kolega nie_problem zapewne chętnie to potwierdzi ;)

Uszy do góry i melduj o efektach .

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pothead

Bój zakończony. Jest nieźle dziś zrobię poprawkę z czyszczenia bo przy mokrej skórze już za wiele nie było widać. Skóra niestety straciła swoją miękkość :/ baardzo duża wada. Była przyjemna i "miła" w dotyku, a teraz jest szorstka :( może coś się da z tym zrobić?

 

Co do Omnidaim Saphir. Za wiele instrukcja nie mówi.. jedynie aby mieszać w proporcjach. Brakuje informacji o tym jaka ilość powinna być przeznaczona na jednego buta albo na stopień zabrudzenia. Liczyłem na więcej "pomocy" z instrukcji tak specjalistycznego środka ;)

 

Dodatkowo polecam zaopatrzyć się w "porządną" szczoteczkę bo tak po czyszczeniu jednego buta zgubiła całe włosie ;) generalnie troszku tandetna ;))

 

Oto efekt:

[/url]

 

Zastanawiam się czy jest szansa aby jakoś pozbyć się tych śladów po sznurówkach ? nie jest to brud tylko "wgniecenie" :/ jak będzie sznurowadło to nie ma problemu ;) ale ogólnie wygląda brzydko ...

Edytowane przez pothead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy jest szansa aby jakoś pozbyć się tych śladów po sznurówkach ? nie jest to brud tylko "wgniecenie" :/ jak będzie sznurowadło to nie ma problemu ;) ale ogólnie wygląda brzydko ...

 

Jest taka technika zdobienia skóry która się zwie Stanping i jest tak trwała że odwrócić się jej nie da - tu sznurowadła niestety zawsze wygrywają ( Nie zaradzisz nic niestety ) .

 

Co do Omnidaim Saphir. Za wiele instrukcja nie mówi.. jedynie aby mieszać w proporcjach. Brakuje informacji o tym jaka ilość powinna być przeznaczona na jednego buta albo na stopień zabrudzenia. Liczyłem na więcej "pomocy" z instrukcji tak specjalistycznego środka ;)

 

 

Raczej to mało możliwe by taką stworzyć .

O ile możliwe jest ustalenie ile farby na danej skórze trzeba zużyć by ją zamalować (na cm2) to jeszcze trzeba uwzględnić porowatość , kolor podkładowy - tu już się robi mało lekko .

No a jak wyliczyć plamę ?

Się raczej nie da .

 

Była przyjemna i "miła" w dotyku, a teraz jest szorstka :( może coś się da z tym zrobić?

 

Da się i owszem (nawet powinno wg mnie ) ale by zachować równolegle kolor pierwotny to już trudniej .

Moja propozycja to jedynie http://www.multirenowacja.pl/balm-leather-care-125ml-balsam-do-skor-3-kolory.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczoteczkę jeszcze nikt nie narzekał, ale zwrócę uwagę na to, jak problem będzie się powtarzał dam cynk producentowi.

Co do instrukcji, jak Szanowny Przedpiszca wspomniał :) Stopień rozcieńczenia regulujesz w zależności od potrzeb własnych - za dużo nie ma o czym pisać. Raczej instrukcja obrazkowa mówi wszystko.

 

Skóra zesztywniała nieco, bo tak reaguje na wilgoć. Z czasem dojdzie do siebie :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.