Skocz do zawartości

Skóra Shell Cordovan


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Hahaa :)

 

Gdzie dorwałeś tę cudną puszkę ... eeeeeehmmmm ... znaczy się skórę? :)

Jakie pierwsze wrażenia po otwarciu paczki?

 

Uwielbiam ten odcień skóry :) Idę na solarium ... może znajdę coś zbliżonego haha :)

 

Duży kawał?

TJ będzie miał co robić? :)

 

Cholera daj jakieś info, bo czuję się jak ten z lampą :)

 

prawo-i-porz%C4%85dek.jpg

 

... :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Scena 99: (w sklepie w Londynie)

(...)

Miś: Nowiny, jak nowiny, panie Janie kochany! Najważniejsze, że pana widzę w zdrowiu, dzięki Panu Bogu najwyższemu! I daj Panie Boże tak dalej! A ja jak po ogień wpadłem bo... do mojej kasetki, bo chce jeszcze... wie Pan... z czekiem przed zamknięciem JANUSZKIEWICZA zdążyć...

Janek: No ale przecież musi pan jeszcze coś zjeść.

Miś: Nie, nie jestem głodny. Później zjem...

Janek: Tu nikt nic nie ruszał.

Miś: Tak wiem, bardzo dobrze! Ja zabieram ze sobą CORDOVAN i później wpadnę, panie Janie pogadamy, później, później, panie Janie kochany później... Ahaa, największa rzecz bym zapomniał... PODESZWY, o które pan prosił z... RENDENBACHA przywiozłem.

Janek: Z RENDENBACHA?!

Miś: Z RENDENBACHA oczywiście! Pamiątka. Pan wie, kto po nich stąpał... Tu kładę, panie Janie kochany... wieczorem będzie czas pogadać sobie o starych Polakach, a na razie...

Janek: No, ale przecież...

Miś: Wieczorem ! Wieczorem ! Wieczorem !

[Miś zabiera CORDOVAN i wybiega]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha :)

 

I wszystko jasne :)

 

Damiance inwestuje, bo jak Mistrz Januszkiewicz pójdzie na zasłużoną emeryturę to te wszystkie buty będą warte .... oooooooooooooo oooooooooooo, albo i więcej :) Wszak to kawą historii.

 

A Rendenbacha, akurat dziwnym trafem mam od południa w zakładce obok i odkładam odkładam - w końcu zalukam :)

 

http://www.lederfabrik-rendenbach.de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... z tym Rendenbachem z mojej strony to akurat jeszcze kwestia przyszłości. Chciałbym kupić chociaż z 1-2 pary podeszw bo TJ nie posiada takowych :(

 

z tego konia to myślałem lotniki zrobić, ale akurat dzisiaj dyskusja na bespoke.pl się wywiązała, że lotniki to nie jest optymalny wybór ..

 

http://forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f=9&t=614&start=574

 

pozdr

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... z tym Rendenbachem z mojej strony to akurat jeszcze kwestia przyszłości. Chciałbym kupić chociaż z 1-2 pary podeszw bo TJ nie posiada takowych :(

 

z tego konia to myślałem lotniki zrobić, ale akurat dzisiaj dyskusja na bespoke.pl się wywiązała, że lotniki to nie jest optymalny wybór ..

 

http://forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f=9&t=614&start=574

 

pozdr

d

 

 

No właśnie miałem Ci o tym pisać - faktycznie chyba lepiej zmienić opcję, bo nie tylko +Immune+ sygnalizuje problem. Nie prezentuje to się dobrze w trakcie użytkowania. Ale na wystawę BAJKA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem Ci o tym pisać - faktycznie chyba lepiej zmienić opcję, bo nie tylko +Immune+ sygnalizuje problem. Nie prezentuje to się dobrze w trakcie użytkowania. Ale na wystawę BAJKA :)

 

racja ... w szczególności jak zobaczyłem buty Kamila po 5 miesiacach to myślę że szkoda kasy na coś takiego ... moze portfele z cordovanu zrobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe - to świetna i jedna z cenniejszych skór. Nie tak łatwo ją zdobyć. Długi i specyficzny proces garbowania sprawia, że niewiele garbarni jest w stanie zrobić dobrej jakości Cordovan. Jak widać - tak gruba skóra nie nadaje się specjalnie jednak na buty "Lotniki". W wielu alternatywnych przypadkach sprawdza się doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
horn_bone.jpg

 

Deer Polishing Bone

 

Product Description

Polishing with a deer bone is a proven method to keep cordovan, oil-tanned and and wax calf shoes, and boots clean and smooth. Our bones have natural oils and the perfect density to remove scratches from the shoes and add shine without causing damage to the surface.

 

Primarily used for Cordovan shoes, a Deer Bone is used to re-compress the pores and fibers of cordovan, thereby re-smoothing the leather and keeping it looking new.

 

To use, insert shoe trees into the shoes and apply the larger side of the bone to the shoe, rubbing with a circular motion to smooth scuffs and gouges before polishing. Brush and then buff to flatten the oils the bone leaves on the shoe. Then apply Saphir Renovateur and polish normally.

 

 

http://www.hangerproject.com/closet/horn-bone.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie na poważnie - okazuje się, że kość z jelenia, która jest do kupienia, np. w wyżej wymienionym sklepie (ale nie tylko) za jedyne 36$ doskonale nadaje się do utrzymania w czystości i dobrej kondycji skór typu Cordovan. Niwelują rysy, nadają naturalnego blasku, optymalnie wygładzają powierzchnię, nie powodując uszkodzeń tych wyjątkowo wyjątkowych skór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.