Skocz do zawartości

Nowe buty - Boląca piszczel


SniperX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś miesiąc temu kupiłem buty Nike Air Force 07' Low. Na początku straszny ból stóp, troszkę się rozchodziły i stopa przestała boleć. Mam też problem z wiązaniem tego buta, jeśli jest związany za lekko obciera boleśnie pięty, jeśli mocniej, tak żeby nie ocierał to ból w okolicy kostki. No i ból piszczela, mniej więcej porównywalny jak uderzenie w piszczel o jakiś wystający kant półki/krzesła. Dziwne jest to, że boli w tym miejscu tylko prawa noga. Lewa też, lecz dopiero po uciśnięciu tego miejsca. Na obcieranie próbowałem zapiętek żelowych, lecz nie chcą trzymać się w bucie. Na budapren wklejać nie chcę, w razie sprzedaży. Z żadnymi butami wcześniej nie miałem problemu, miałem Nike Backboard na płaskiej podeszwie, jakiś model Adidasów z podeszwą lekko wyższą z tyłu. Czy winą tego bólu jest podeszwa grubsza z tyłu buta? Pytałem dziewczyny to mówiła, że coś podobnego miała w butach, ale na obcasie. Czy da się z tym coś zrobić? Buty prezentują się bardzo dobrze i wyglądają na wytrzymałe (na tym mi zależało), lecz ten ból uniemożliwia mi chodzenie w nich. Poradźcie coś :( Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... czy nie są lekko za duże?

Wkładka mogłaby wtedy zniwelować dyskomfort.

Ale proponowałbym buty pokazać Dobremu Szewcowi - może coś konkretnego doradzi, wszyje skórzane zapiętki lub w inny sposób dostosuje wnętrze.

Ewentualnie może warto byłoby podpytać Forumowiczów zajmujących się butami ortopedycznymi:

http://www.wbutach.p...profilaktyczne/

 

Tegu typu problemy mogą być im znane.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że w tym bucie jest już mało miejsca, próbowałem nosić je na początku z wkładką mająca zapobiegać brzydkiemu zapachowi i wchłaniać pot i było zo ciasno. Rozmiar jest dobrany dobrze, tylko one są dość ciężkie, stąd to odpadanie, wydaje mi się. Sprobuję u szewca, dziękuje za opowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa czy boli cię w podbiciu (grzbiet stopy), a może z boku. Może buty mają nietypową tęgość (kupione np za granicą). Mi to wygląda na to, że cholewka kiepsko pasuje dla twojej stopy.

Zwróć uwagę czy buty nie są za wąskie w podstawie (wtedy boli z boku). Jeśli zmiana sposobu wiązania mocno zawiązane pierwsze 3-4 oczka i luźniej góra nie da efektu i podkładane podpiętki (pamiętaj by podkładać pod obie stopy) nie da efektu to może wsunięcie w nie kopyt coś pomoże.

 

Piszczel może ci sprawiać ból np. z uwagi na to że starasz się inaczej stawiać stopę lub ból (ja go nazywam zmęczeniowy) tak promieniuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://store.nike.co...085/pgid-404309 <- takie mam. Buty dziś poszły na gwarancje, rozmawiałem z panią w sklepie z obuwiem ortopedycznym i mówiła, że prawdopodobne, że to wada podeszwy, bo tylko w jednej nodze występuje ból piszczela. Buty te są dość mocno dopasowane do stopy, raczej nie da się w nich stawiać inaczej stopy. Ból jest tak jakby rwący od stopy do piszczela, a po zdjęciu buta ten ból jest punktowy, tak w połowie odległości między kostką a kolanem.To najbardziej chciałbym wyeliminować, bo ten ból uniemożliwia mi chodzenie w tych butach. Od wiązania ból jest w podbicu, nie idzie w nich wtedy wytrzymać, straszny dyskomfort. Gdy zwiąże górę luźniej to z racji, że to ciężkie buty to "uciekają" z nogi i szorują pięty ;/ Próbowałem nakleić zapiętki żelowe, lecz nie chcą się trzymać. A na stałe nie chcę, bo jeśli nie dam rady w nich chodzić to wędruja na sprzedaż. Edytowane przez SniperX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W takim razie dobrze zrobiłeś,teraz czekaj na to aż odeślą Ci buty z nową podeszwą i daj znać na forum czy wszystko jest już w porządku.Czasem zdarzają się wadliwe podeszwy w modelach,ale wtedy właśnie przysługuje Ci prawo do gwarancji i wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.