Gość DRATEWKA975

Ładne obuwie ortopedyczne DA SIE ZROBIĆ

55 postów w tym temacie

Kilka miesięcy temu dzwoniłam po wszystkich zakładach ortopedycznych w Poznaniu myśląc że właśnie tam znajdę pomoc, ale okazało się że tylko jeden cokolwiek doradził. Dostałam kontakt do szewca w Kościanie. Byłam u niego 2 razy ale za każdym razem ze swoim materiałem, ponieważ nic oprócz korka ani styrogumy nie da rady załatwić.

Dziecko jest malutkie więc pianka 1,5cm narazie się nie ugina i nie zdąży zużyć w ciągu 3 ms ale na pewno będę musiała w przyszłości pomyśleć o czymś innym. Swiat poszedł tak do przodu, można praktycznie kupić już nawet drukarki 3d na własny użytek więc liczę że uda się coś wymyślić:)

Mamy 0,5cm klin ale nie podoba się to lekarzowi... Sama się nie znam więc mimo że chciałabym korzystać z klina to trochę się obawiam. 

Będę wdzięczna za wszystkie porady żebym nie musiała uczyć się wszystkiego na własnych błędach:) 

Pana w jakiej miejscowości można spotkać?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

Ja jestem na drugim końcu mapy Polski więc raczej lipa. W wyszukiwarce nfz znalazłem kilka namiarów. Twój problem  może rozwiązać wg mnie jeden z zakładów obuwia ortopedycznego. W pierwszej kolejności spróbowałbym porozmawiać z firmą z Kalisza i Leszna bo oni robią buty od 0 zatem technicznie (zapewne i merytorycznie) są do tego przygotowani.

Ale korek i styrogum (guma zelówkowa, itp) uwierz mi są ok. Pianki raczej słabo się sprawdzają a te które mogły by być użyte są dość drogie. Pianka nawet u większego dziecka ugniata się pod naciskiem i zadane wyrównanie "ucieka".

Takimi materiałami udawało mi się usatysfakcjonować zarówno rodziców jak i najsurowszych w ocenie użytkowników - dzieci.

Edytowane przez Bananetti

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

Dzień dobry, proszę o pomoc - potrzebuję zamówić dla siebie buty. Z racji innych "odmienności ortopedycznych" powinny to być buty na obcasie o wysokości ok. 6-8 cm (jedynie w butach na obcasie nie skręcam nóg), z koniecznością zmieszczenia indywidualnych wkładek ortopedycznych, stopa w tęgości G (zróżnicowana tęgość i długość obu stóp), wysokie podbicie. Czy ktoś z Państwa byłby w stanie wykonać dla mnie kopyto i w konsekwencji buty? - potrzebuję wykonać czółenka i dalej kozaki lub botki. Proszę o pomoc

Edytowane przez Karla

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

dziękuję za informacje nt leszna i kalisza. W Poznaniu obrzwoniłam wszystkie i żadna nie robi butów. Będę zaglądać na forum, może w przyszłości coś komuś jeszcze przyjdzie na myśl:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Całkiem fajne buty :). Ale bardziej eleganckie, niestety chyba ciężko jest znaleźć sportowe obuwie, codzienne w kategorii butów ortopedycznych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta