Skocz do zawartości

Ładne obuwie ortopedyczne DA SIE ZROBIĆ


Gość DRATEWKA975

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem na drugim końcu mapy Polski więc raczej lipa. W wyszukiwarce nfz znalazłem kilka namiarów. Twój problem  może rozwiązać wg mnie jeden z zakładów obuwia ortopedycznego. W pierwszej kolejności spróbowałbym porozmawiać z firmą z Kalisza i Leszna bo oni robią buty od 0 zatem technicznie (zapewne i merytorycznie) są do tego przygotowani.

 

Ale korek i styrogum (guma zelówkowa, itp) uwierz mi są ok. Pianki raczej słabo się sprawdzają a te które mogły by być użyte są dość drogie. Pianka nawet u większego dziecka ugniata się pod naciskiem i zadane wyrównanie "ucieka".

 

Takimi materiałami udawało mi się usatysfakcjonować zarówno rodziców jak i najsurowszych w ocenie użytkowników - dzieci.

Edytowane przez Bananetti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry, proszę o pomoc - potrzebuję zamówić dla siebie buty. Z racji innych "odmienności ortopedycznych" powinny to być buty na obcasie o wysokości ok. 6-8 cm (jedynie w butach na obcasie nie skręcam nóg), z koniecznością zmieszczenia indywidualnych wkładek ortopedycznych, stopa w tęgości G (zróżnicowana tęgość i długość obu stóp), wysokie podbicie. Czy ktoś z Państwa byłby w stanie wykonać dla mnie kopyto i w konsekwencji buty? - potrzebuję wykonać czółenka i dalej kozaki lub botki. Proszę o pomoc

Edytowane przez Karla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Z obuwiem ortopedycznym jest problem to fakt. Fachowcy z wieloletnim doświadczeniem powoli nam się wykruszają i nie ma od kogo czerpać cennej wiedzy a z drugiej strony nie każdy chce tego rzemiosła uczyć się ,gdyż niestety nie jest to lekka praca a i cierpliwość mile widziana. Sama mam z tym problem, trafiłam do zakładów ortopedycznych gdzie po trzech miesiącach zmarł mój nauczyciel i tyle mojej nauki. Jedyną dobrą stroną przy tym wszystkim jest to, że od lat szyję (dosłownie wszystko) ,wiem co to konstrukcja i modelowanie więc moje wyobrażenie na temat konstrukcji i szycia cholewek jest inne niż osoby , która nigdy nie miała styczności z szyciem. Także hmm, chyba zostałam samoukiem w kwestii cholewkarstwa, sprawia mi to wiele radości , aczkolwiek brakuje mi kogoś komu mogłabym zadać moje 100 pytań do ...bo niestety moja wiedza jest jeszcze znikoma. Nie zajmuję się końcowym montażem tylko wzorem, krojeniem i składaniem  oraz łamaniem stereotypów o brzydkim obuwiu ortopedycznym a najbardziej uwielbiam uszczęśliwiać dziecięce stópki ;-)  I nie tylko .

 

20160302_113011.jpg

20160720_150855.jpg

20160208_134543.jpg

IMG_0041.JPG

IMG_0581.JPG

IMG_0801.JPG

IMG_2427.JPG

20160302_112022.jpg

IMG_0655.JPG

20160608_075958.jpg

IMG_0996.JPG

IMG_2202.JPG

IMG_2021.JPG

IMG_0116.JPG

IMG_0436.JPG

IMG_0586.JPG

IMG_2234.JPG

IMG_2526.JPG

IMG_2801.JPG

IMG_0060.JPG

IMG_2113.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola - super te z wewnętrznym wyrównaniem! Dokładnie o takich myślałam!!!!! :) 

Teraz jeszcze różnica niewielka ale na pewno w przyszłości chciałabym się z Tobą skontaktować. Mam też wielu znajomych którzy byloby zainteresowani takimi butami. Prześlij mi proszę kontakt do Ciebie. Nie za bardzo się orientuję w tym forum ale pewnie uda się na priv:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2017 o 23:53, Jola napisał:

Fachowcy z wieloletnim doświadczeniem powoli nam się wykruszają

 

Ale pojawiają się nowi. Bardzo przyjemnie ogląda się efekt twojej pracy. Wierzę, że tak jak cieszą moje oczy twoje buty tak pomagają ich użytkownikom. Jeśli będziesz do tematu butów twoich klientów podchodziła z taką troską jak do stóp twoich dzieci to będziesz starzeć się razem z twoimi klientami i druga para będzie przechodziła w nastą.

 

:good:

 

Jeśli będziesz potrzebowała jakiejś podpowiedzi to pisz choć widzę, że masz duże pojęcie o tym co robisz.

Edytowane przez Bananetti
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.07.2017 o 10:32, MOD napisał:

Podziwiam za pasję, wyobraźnię i samozaparcie! Piękna robota! Mam nadzieję, że znajdziesz jeszcze swojego mentora. Może @Bananetti coś podpowie, nakieruje ... ?

 

 Dzięki za słowa :) chociaż uważam że do pięknej roboty dużo mi jeszcze brakuje, nie do końca jestem zadowolona z jakości wykończenia i chcę to polepszyć . Na dzień dzisiejszy moim mentorem jest podręcznik technologii dla zsz  "cholewkarstwo" gdzie może nie zawsze umiejętnie ale podglądam wykreślanie siatki konstrukcyjnej cholewki . Stety i "nie" bo jednak taka konstrukcja na stopę prawidłową różni się od tej ze schorzeniami i tutaj jest mój 'ból" bo podręcznik niemy :) i bardzo często nie wiem jak zrobić konstrukcje na takie zniekształcenia. Z tego też powodu taka osoba do której mogłabym się przysiąść i podpatrzyć bardzo mile widziana i w gruncie rzeczy żywię nadzieję że może właśnie tutaj spotkam swojego mentora.

 

Dnia 1.08.2017 o 18:49, Bananetti napisał:

 

Ale pojawiają się nowi. Bardzo przyjemnie ogląda się efekt twojej pracy. Wierzę, że tak jak cieszą moje oczy twoje buty tak pomagają ich użytkownikom. Jeśli będziesz do tematu butów twoich klientów podchodziła z taką troską jak do stóp twoich dzieci to będziesz starzeć się razem z twoimi klientami i druga para będzie przechodziła w nastą.

 

:good:

 

Jeśli będziesz potrzebowała jakiejś podpowiedzi to pisz choć widzę, że masz duże pojęcie o tym co robisz.

 

Dzięki bardzo, staram się bo jak pisałam jest mi łatwiej gdyż potrafię szyć i  przede wszystkim nie należę do osób które szybko się zrażają aczkolwiek bywam i niezadowolona bo chyba czasami jestem zbyt krytyczna. Przy jakimkolwiek szyciu zawsze stawiałam na jakość ale jeśli chodzi o obuwie to chyba nie do końca wiem jak zabrać się do tego by efekt końcowy był zniewalający jak z salonów haha :) ..? Zdaję sobie sprawę, że to obuwie ortopedyczne ale  i w tej kwestii nie wszystkie stopy wymagają dużej korekcji więc niektóre obuwie dużo nie odbiega od tego sklepowego. Świetnie, że się odezwałeś bo ja to chyba nie do końca jestem zbyt śmiała :) i nie za bardzo jeszcze wiem co i gdzie można.

Jeśli chodzi o "stópki dziecięce" to miałam na myśli małych pacjentów bo moje dzieci to już hoho i raczej mają swoje wizje na temat butów aczkolwiek sportowe buty syna rozebrałam i czekają na dalszą realizację odnowy :) 

Pewnie ,że się odezwę, poszukuję mentora ,takiego teoretycznego i praktycznego u którego mogłabym czerpać wiedzę od A-Z bo pomimo iż napisałeś iż "widać że mam pojęcie o tym co robię"  to chyba jednak ja czuję się w tym wszystkim troszkę zagubiona.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale dyskusja długa, wieloletnia :) No więc moja zona to nie zaprzestała poszukiwań póki nie znalazła idealnych butów. No i dała radę, ja też jestem zadowolony, że dzieci wyglądają porządnie i nikt się z nich nie smieje, co często się zdarza chorym maluchom :( Kupowaliśmy buty Memo, myślę, że wiele osób je już zna, bo to firma dosyć popularna. I chyba słusznie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.