Skocz do zawartości

Badura ?


Kaonashi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość belzebub

A ja sie moge zobowiazać i podejść do Zakładu badury i zapytać czy zlecała podprodukcje Agdzie, tylko boje sie ze odrazu zostanie mi postawiona kontra ze panowie byli w sklepie i przecież widzieli.

A tak poza konkursem to zadaje sobie pytanie która firma opracowywuje model, wzory próby serje próbne, inwestuje wiele kasy, a są to koszta gigantyczne wprowadza to na rynek a nastepnie zleca produkcje innej firmie i pozwala to sprzedawać o wiele taniej

Edytowane przez belzebub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie moge zobowiazać i podejść do Zakładu badury i zapytać czy zlecała podprodukcje Agdzie

 

Cóż, bardzo proszę, ciekawy jestem odpowiedzi. Masz pewność, że uzyskasz szczerą odpowiedź. Nadmierna wylewność może nie leżeć w ich interesie.

 

Ciekawostka

 

Domeno również posiada ten sam model tylko w innej kolorystyce. Czyżby wszystkie te buty wyszły z tego samego zakładu ?

5143_5.jpg?225655

5992_1.jpg?409280

5814_5.jpg?449029

domeno2263-obuwielizuraj-5.jpg

domeno2263-obuwielizuraj-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję skasować temat bo zaraz zrobimy wiele krzywdy, nie zyskując nic, tak czytam te wpisy i odbieram całą dyskusję jak walkę o czyjeś interesy, tylko czyje i dlaczego? A raczej za ile?

 

 

 

kolego te ostatnie przykłady znacznie odbiegają od pierwszych fotek, zupełnie inny wzór inne wykrojniki itd. fakt kontury podobne ale po zapaleniu światła i założeniu okularów od razu widzę różnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie widzę nic w tym dziwnego i strasznie frustrującego, w tym temacie poruszonym .

Wg mnie tak samo towar ma spełniać moje oczekiwania i tyle .

Natomiast czy nazywa się tak czy śmak mam w głębokim poważaniu :) a dbanie o wizerunek własny na podstawie oferty towarowo/jakościowej pozostawiam zgodnie z zasadami wolnego rynku, firmom opatrującym towar brandem własnym i tyle w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś to powiedzieć mojemu znajomemu, z którym współpracuję. Handluje on w sieci od 4 lat i twierdzi, że dziś nie ma to właściwie sensu. Twierdzi, że to zwykłe mielenie pozbawione większego sensu ze względu na koszty właśnie. Zysk z kolei utożsamia jedynie ze sklepami na ulicy :)

 

Także, zdania tu pewnie będą podzielone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do "takich samych "modeli.

Nie może to być po prostu tak, że jedna firma drugiej firmie zleca produkcję w zamian za to, że ta druga pewną (ustaloną z góry) liczbę butów wypuści na rynek ze swoim logo. Tym samym koszt (jego część) produkcji przenosi się na podwykonawcę.

 

Innym - chyba najprostszym - wytłumaczeniem jest to, że wzór kopyt nie został zastrzeżony (co niektórzy producenci pewnie tak robią). Kupują je różni producenci i mają w ten sposób w swojej ofercie podobny produkt. Zastrzeganie wzorów kopyt pewnie miałoby sens, gdyby nie było praktycznie bezcelowe. No cóż.... dzisiejsza technologia pozwala na wiele.... dużo więcej niż nam się wydaje. Zresztą sami potentaci jak Adidas nauczyli się, że zastrzeganie wzorów i ściganie tych, którzy "podrabiają" produkt mija się z celem, gdy w jednej fabryce produkowane są wzory Adidasa i Adidosa. A tak jest w rzeczy samej.

 

Na odpowiedź od producentów raczej bym nie liczył (chociaż kto wie) poza suchym stwierdzenie: to tajemnica handlowa.

Edytowane przez makowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Fason który tu widzę jest z tego co dobrze pamiętam fasonem Domena,  i tu narzuca mi się pytanie po co pytać czy w ogóle jakieś fasony są oczywiście współczesne tzw. opatentowane ? wydaje mi się że nie. Dlatego też ze zdziwieniem - nie dziwię się że sąsiad aż tak skopiował wzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.