Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Gość DRATEWKA975

Tu nie chodzi o zasługi, ani o reklamę, ale informację ilu jest szewców, takich prawdziwych, nie tych z pasaży handlowych co to totka wyślesz, a oprócz paru innych możliwości pyknie fleka.

Przyznaję jednak że dla zainteresowanych będzie to korzystne, wpisy na forum pokazują możliwości napraw o jakich zwykły kowalski niema pojęcia.

jeśli moge (kolego)obuwie ortopedyczne to moje osobiste wyzwania ludzie, dla których wykonuje obuwie czasami modlą się za mnie I TO MI WYSTARCZA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DRATEWKA975

Mamy w kraju jakąś grupę zawodowych cholewkarzy jeszcze?

jeszcze mamy ale coraz mniejszą .Fachowość spada młodzi niewiedzą co to cholewkarz a podjąć nauke zawodu.Popierwsze zbytnio niema gdzie.Po dugie zachwile niebędzie miał kto uczyć praktyiki .A po trzecie kto to CHOLEWKARZ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kiedyś żeby robic buty i sprzedawać trzeba było być Szewcem a nie sprytnym biznesmenem nawet sąd najwyższy był po stronie prawdziwych rzemieślników można poczytać jak postepowano.. http://www.gazetakra...sja,id,t.html�� z niby Szewcami a dziśiaj bajzel byle wymieniacz fleków dumny szyld Szewc nie podparty żadną wiedzą tylko czymś co gdzieś podpatrzył ja podjołem trud 3 letniej szkoły kursy z wiedzy teoretyczniej Radom , zrobiłem buty na egzamin dostałem dyplom Ja jestem Szewcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o zasługi, ani o reklamę, ale informację ilu jest szewców, takich prawdziwych, nie tych z pasaży handlowych co to totka wyślesz, a oprócz paru innych możliwości pyknie fleka.

Przyznaję jednak że dla zainteresowanych będzie to korzystne, wpisy na forum pokazują możliwości napraw o jakich zwykły kowalski niema pojęcia.

 

Cytuje kolege z którym sie zgadzam .Nie wiem czym cie urażiłem Kwinto od tej 40 letniej nauczycielki biologi dowiedziałem sie że butami można leczyć ludzi dzieki niej wiem co to jest obcas Thomasa prawy lewy różne systemy obuwia ortopedycznego żle wykonanymi flekami np różne wys obcasa można komus uszkodzić kregosłup rozróżniać płaskostopie poprzeczne od podłużnego Dobry Szewc jest jak lekarz i powinien zdac egzamin majster na praktyce mi tego nie przekazał on nie miał szkoly tylko praktyke A jeśli chodzi czy moja praca jest moja pasją to jest nawet wczoraj gośćiłem redaktora TVP1 w mojej pracowni i będzie felietonik chyba w teleexpresie w przyszłym tyg o tej mojej pasji (nawet ktoś z tej wielkiej Warszawy mnie zauważył) Niech Szewc bedzie Szewcem Nie Noga dla Buta Lecz But Dla Nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem Poznaniakiem podałem tylko idee by własnoręcznie wykonane buty były warunkiem pojawienia sie na mapie niech to by była zachęta aby choćiaż podjąć minimalny trud zrobienia obuwia i zachęćić do ludzi do nauki bo jest ona potrzebna tak samo jak praktyka mam w rodzinie nawet techników obuwnictwa i mi nie mów że te ich 5 lat nauki to kibel nikomu nie potrzebny a moje 3 Zebym miał tak blisko Radom jak ty tez bym technikum zrobił choćiaż zaocznie nie dla prestizu lecz dla śiebie (moja robota nie wiele śie różni od tych z galeri tez rąbie głównie fleki i zelówy z tego żyje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie chłopaki ... za mało ostatnio pijecie czy coś? :rofl:

 

Nie ma sensu uogólniać. Są tacy, którzy kończą szkoły, a wiedzą NIC.

Są tacy, którzy dzięki pasji właśnie osiągają mistrzostwo bez żadnej szkoły i dyplomów.

Bywa naprawdę różnie.

 

Znam jednego z lepszych fachowców od sieci komputerowych, który dla świętego spokoju powiesił rodzicom zrobiony własnoręcznie (niemal HandMade :) ) dyplom wyższej uczelni na ścianie. Facet pracował w kilku topowych firmach i nikt nie robi mu problemu z tego, że nie ma szkoły. Mało tego - HeadHunterzy składają mu kolejne oferty przejścia. Ma wiedzę i to mu wystarcza w zupełności. W szkole okrutnie się nudził, zatem odpuścił.

 

Oczywiście dziś gdybym mógł cofnąć się w czasie sam uderzyłbym pewnie do Radomia, ale nie jest to jedyna droga do osiągnięcia celu. Cel osiągnąć można na wiele sposobów. Radom nie ma wyłączności na Dobrych Szewców :)

 

Pasja i chęci. Tu moim zdaniem jest klucz.

Na dziś mamy zaledwie kilku Szewców na Forum i osobiście myślę, że każdy z Was zasługuje na miano Dobrego Szewca, bo niemal od podstaw rozwijacie to miejsce i to jest również dowód na to, że Szewc jest Dobry :)

 

Niech to będzie bonus na start bez weryfikacji :) Jestem pewien, że prędzej czy później każdy z Was zrobi wymarzone buty.

 

Natomiast zainteresowanie jest coraz większe i może robić się tłoczno, zatem jeżeli dziś większością zadecydujecie, że Forumowicz może zostać Dobrym Szewcem, pod warunkiem, że zrobi buty, które zostaną pozytywnie ocenione przez innych Dobrych Szewców to nie ma sprawy.

 

P.S.

SCHUSTER LESZNO - a jak już zostałeś celebrytą to szepnij tam w mediach o FORUM WBUTACH. Wszak od umieszczenia tutaj obrazka zaczęła się chyba Twoja medialna kariera, prawda? Z góry dzięks :)

 

P.S.2.

No i luz chłopaki. Dziś razem zrobimy więcej dla polskiego rzemiosła niż każdy z osobna.

 

pozdrawiam

 

EDIT:

Na zgodę zmieniłem nazwę Waszej grupy z Szewc na Dobry Szewc :)

Co myślicie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam Oj tam jakie napięćie normalna dyskusja Ja żeby promować zdrowe szewstwo moge zostac nawet medialnym kabotynem żeby zachęćić do nauki w tym zawodzie O naszym forum Szewskim powiedziałem redaktorce ale ja bardziej interesowało te moje 3D z butami a może i 4D bo pewnie i zapach w tych butach został o żadne celebrowanie mi nie chodzi Pewnie gdyby to zrobił jakis artysta przeszło by to bez echa a że jakis biedny szewczyna z prowincji noi z pracowni z piwnicy to śie zrobiło halo Może ktos śie czasami zastanowi zanim porzući obuwie u Szewca Przy jednym tylko sie upre jestem za tym jak ktoś na mape to pokaz buty albo ten wstretny okupiony kilkoma latami praktyk za frajer papierek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.