Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Ostatnio spotkałam się z takim zdjęciem w Internecie:

 

644397_379522735478412_1087515548_n.jpg

 

W związku z tym mam pytanie do obecnych na forum szewców i szewskich amatorów, czy spotkali się kiedyś z takimi podeszwami, a może sami takowe montowali. Ciekawa jestem tematu, bo w czasach, gdy panuje niejaka moda na recykling, może byłby to ciekawy sposób na wtórne wykorzystanie gumy, której wciąż przybywa i nierzadko zaśmieca otaczający nas świat. Ponadto wydaje się, że guma z opon powinna mieć niezłe właściwości jeżeli chodzi o ścieralność i przyczepność. No i ciekawy bieżnik ;)

 

Macie jakieś argumenty za i przeciw?

 

Zgłębiając temat natknęłam się na stronę ze zdjęciami obuwia wykonanego z opon. Afryka zalewana jest śmieciami z całego świata, a mieszkańcy korzystają z czego mogą - kreatywności nie można im odmówić, dla niektórych to zapewne jedyna możliwa opcja. Zdjęcia znajdują się tutaj.

 

Jako postscriptum do tematu dodam, że słyszałam o pewnym emerytowanym już szewcu, który znalazłszy na ulicy pasek klinowy ochoczo zabierał go do domu i z takich właśnie zdobyczy robił podeszwy, choć już na własny użytek. :)

 

Jeżeli temat umieściłam w niewłaściwym dziale, poproszę o przeniesienie, niestety forum nie jest dla mnie do końca przejrzyste.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem skromniejsze wersje .

Fakt w Afryce nie są żadnym ewenementem

 

pic03309-792654.jpg

 

Zresztą opona to jak każdy materiał - kwestia wyobraźni ..

 

tire-sculpture-01_6648.jpg

 

Tych co pokazujesz ja bym się nie wstydził :)

 

Timberland robi z recyklingu plastiku i opon całkiem fajne nawet .

 

Timberland Earthkeepers

 

Przykład jeden z wielu .

 

pl_timberland_earthkeepers_a.jpg

 

Fajny temat wg mnie .

Rozwijaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat :)

 

Nie od dziś producenci współpracują z firmami oponiarskimi i to z powodzeniem. Wręcz szczycą się tym. Nie jestem jednak pewien co do składu mieszanki. Domyślam się, że wspólne doświadczenia skutkują czymś nie do końca identycznym jak skład opony, choć pewności nie mam.

 

Wiele spodów (zwłaszcza w niskoprofilowanych butach sportowych) do złudzenia przypomina oponę. Może, któryś z naszych ShoeMakerów dałby się namówić na taki projekt? :)

 

Kilka przykładów, posiłkując się materiałami udostępnionymi przez jednego z partnerów Forum:

 

Goodyear:

dsc_0396.jpg

 

Goodyear:

dsc_0230.jpg

 

Continental:

dsc_0388.jpg

 

Continental:

dsc_0398.jpg

 

 

a_astar_raven_continental.jpg

 

źródło:

http://e-sportowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rozwojowy, ale umarł. Czyżby nikt na forum nie kombinował z oponami? ;)

 

Szukając inspiracji natknęłam się na obuwie marki OTBT, która chwali się podeszwami z opon z recyklingu. Przykładowe buty wyglądają tak:

 

hammond_shoe_3.jpg

 

hutchinson_black_3.jpg

 

716gxnzh8tl_sl1001_.jpg

 

Ogólnie trochę mnie kusi, aby podjąć się wymiany podeszwy na "oponową" w tanich butach z decathlonu, które oprócz startej podeszwy na pięcie są w bardzo dobrym stanie. Szukałam też dodatkowej ozdoby - takiej niebieskiej pianki jak na zdjęciu będącym inspiracją do założenia całego wątku. Jedyny pomysł jaki się nasunął, nie zakładający kupna ilości hurtowych, to podkładki pod mysz z pianki EVA :) stopę mam niedużą, więc powinno wystarczyć :)

 

Póki co nie mogę zobowiązać się do niczego, jednak jak podejmę decyzję, to z pewnością będę informować. Oczywiście jestem otwarta na wszelkie pomysły dotyczące pianki na śródpodeszwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie trochę mnie kusi, aby podjąć się wymiany podeszwy na "oponową" w tanich butach z decathlonu, które oprócz startej podeszwy na pięcie są w bardzo dobrym stanie.

 

No ja nie podejmę się, bo zwyczajnie gamoń jestem i prędzej sam się gumą okleję niż podeszwę zrobię :), ale kurczę trzymam kciuki i liczę na obszerną fotorelację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Skoro można tak:

 

Podczas pobytu u rodziców na wsi, Radek zaczął uczyć się szyć na starym łuczniku. - Uszyłem wtedy siedzisko do fotela w walizce i szarawary. Maszynę przywiozłem do domu. Na początku chciałem szyć torby z banerów, ale po uszyciu jednego egzemplarza okazało się, że się nie nadają. Wtedy natrafiłem na zdjęcie torby częściowo uszytej z dętki rowerowej i tak się zaczęło - opowiada.

 

Szyje głównie torby tzw. nerki i ostatnio również paski z opon rowerowych. Czasem zdarza mu się popełnić coś innego, np. muszkę, krawat czy plecak, ma nawet zamówienie na pokrowiec na MacBooka. - Możliwości są nieograniczone, jeszcze nie zdażyło mi się uszyć dwóch takich samych przedmiotów. Mam kilka ciekawych pomysłów jak np. plecak z pompowanymi szelkami i stelażem. Chciałbym też robić ubrania częściowo wykonane z gumy - dodaje Radek. Dętki i opony bierze ze sklepów rowerowych, gdzie są traktowane jako odpady po serwisie. - Kiedyś organizowałem wycieczkę do bytomskich zakładów gumowych, stamtąd wyniosłem trochę gumy - mówi.

 

Fotki w linku:

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,14104792.html

 

 

... to podeszwy też są do zrobienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeszwy z opony a właściwie z samej części z bieżnikiem, nie są nowością , i nie chodzi tu tylko o ekologie , idealnie się nadają do butów na motor, jeśli dziamiecie co nieco po radzieckiemu , na filmiku poniżej mowa jest o tym że na takich zelówkach można obejść dwa razy kule ziemską a zelówek nie zetrzeć.

 

Nie mogłem załadować więc podaje link.

 

Jutro podeśle fotki trampek jakie zrobiłem, zgadniecie z czego są zelówki?.

 

Sory troszkę namieszałem.

Edytowane przez difer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.