Jump to content

Damskie lotniki od Kielmana


 Share

Recommended Posts

Zlecenie:

Damskie superlekkie półbuty zwane "lotnikami" z wysokiej jakości, pięknej, delikatnej skóry cielęcej ze Skoczowa. Model "one cut" - wierzch każdego buta wykonany został z jednego kawałka skóry.

 

Wizytownik skórzany, wykonany w odwróconych kolorach.

 

Kolory:

Czarne buty z chabrowymi, ekstrawaganckimi, zdobieniami. Zdobienia przedstawiają kwiat ostu, który jest narodowym kwiatem Szkocji. Tradycyjne szkockie zdobienia nadają butom wyjątkowego wdzięku. Oset jest celtyckim symbolem szlachetnego charakteru na zaczepki odpowiadającego srogą karą.

 

Realizacja zamówienia:

Sama wizyta w Pracowni Jan Kielman i Syn jest metafizycznym przeżyciem. Czas jakby zatrzymał się w miejscu. Klimat, wystrój, piękne gabloty, jeszcze piękniejsze buty i akcesoria, zapach skór, przemiła obsługa .... To wszystko sprawia, że chce się tam zostać, oglądać i słuchać ... Tak - buty szyte na miarę to nie tylko buty wykonane dokładnie tak, jak klient przy pomocy Mistrza zaplanuje, nie tylko optymalne dopasowanie do indywidualnych preferencji i specyfiki stopy, nie tylko najwyższa jakość skór nieosiągalna w masowej produkcji - to również historia, legenda, klimat, współudział w procesie tworzenia rękodzieła. Tu kunszt, precyzja i mistrzostwo rzemieślnika jest podstawą, ale tu również klient czuje się artystą.

 

Miarę najlepiej ściągnąć po południu, kiedy człowiek już jest trochę na nogach i stopy są lekko obrzęknięte. Każdą stopę stawia się na kartce papieru i zaczyna się mierzenie. Każda stopa mierzona jest w 3 miejscach. Człowiek jest asymetryczny i różnice między jedną, a drugą stopą bywają dość znaczne. Tego nigdy nie uwzględni taśma produkcyjna nawet najbardziej kosztownych marek.

 

Na wykonanie zlecenia czeka się ok. 5-6 tygodni. Po odbiór najlepiej przyjechać osobiście, przymierzyć obuwie i w razie potrzeby skorygować na miejscu nawet najmniejsze niedopasowanie. W przypadku tego zamówienia trwało to 15 minut.

 

Każda wizyta w pracowni to miła rozmowa, kawa, pomoc w optymalnym doborze wzoru buta, kształtu dopasowanego do sylwetki i stopy.

 

Powyższa relacja to oczywiście wielki skrót. Poniżej efekt końcowy:

 

dsc_0170.jpg

 

dsc_0163.jpg

 

dsc_0164.jpg

 

dsc_0165.jpg

 

dsc_0166.jpg

 

dsc_0167.jpg

 

dsc_0168.jpg

 

dsc_0169.jpg

 

 

Jan Kielman i Syn

Pracownia Obuwia

ul. Chmielna 6,

00-020 Warszawa, PL tel/fax: +48 (22) 828 46 30

 

http: www.kielman.pl

e-mail: jan@kielman.pl

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.