Skocz do zawartości

Popularne środki do obuwia


Rekomendowane odpowiedzi

Aha, pasta, a krem :)

Nawet gdzieś wcześniej Ci rozpisałem ...

 

Gdybym miał do wyboru: krem czy pasta, postawiłbym na krem.

Dobre kremy z reguły mają o wiele lepsze właściwości natłuszczające oraz ok. 4×większą koncentrację pigmentów + woski, zapewniające subtelny półpołysk.

 

Pasta to przede wszystkim połysk, a w mniejszym stopniu pigment i właściwości hydrofobowe.

 

Wbrew powszechnej opinii pasta niekoniecznie dobrze czyści :)

Do czyszczenia cleanery i mydła do skór, których tak nie lubicie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ileś lat wspierałem Inco (Bolo Piasecki cześć jego pamięci hehe o/) i kupowałem tylko Buwi, raz mi w jakimś lepszym sklepie polecono niby świetną pastę - za Chiny sobie nie przypomnę co to było, ale było rzadkie, miało w zakrętce gąbkę do nakładania i nijak nie dało się wypolerować, zachowywało się jak jak jakiś sklejony rzadki proszek.

No i się zraziłem do "lepszych" past, zostałem przy Buwi, aż kupiłem Coccine - no i daje radę skubana, ale pewnie można lepiej.

 

Pytanie: czym się różnią te pasty:

https://cizemka.sklep.pl/pl/p/SAPHIR-NAJLEPSZA-PASTA-WOSK-DO-OBUWIA-BUTOW-50-ml/561

https://cizemka.sklep.pl/pl/p/SAPHIR-Medaille-dor-NAJLEPSZA-PASTA-WOSK-DO-OBUWIA-50-ml/663

 

W wątku padło, że ta druga jest do lepszych skór i do przeciętnych butów się, jak rozumiem, nie opłaca - jak to rozumieć?

Główny wymóg jest taki, że trepy mają dać się polerować na lustro, bez specjalnej wprawy (pastuję, wysycha, poleruję, świeci się). Czy ta pierwsza pasta będzie pod tym względem jakoś gorsza od drugiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza pasta będzie pewnie lepsza i bardziej naturalna niż wszystko co dotychczas miałeś, a ta druga to już najwyższa półka. Wzbogacony skład + fajne opakowanie i świadomość, że masz w domu to z czego korzystają najlepsi rzemieślnicy obuwniczy na świecie :) Szczegółów pewnie się nie dowiesz, bo to tajemnica producenta, ale obstawiam, że będzie bardziej wydajna. Różnicę lepiej widać na kremach SAPHIR z różnych linii:

http://multirenowacja.pl/saphir-pommadier-50ml-krem-do-obuwia-butow.html

http://multirenowacja.pl/krem-do-obuwia-butow-pommadier-75ml-saphir-medaille-d-or.html

 

Poza tym, że mają nieco różną konsystencję, zapach, rozmiar ... wiadomo, że ten z czarnej linii jest wzbogacony masłem Shea. Prawdopodobnie czymś jeszcze ... 

Jeżeli chodzi o jakość skór i dobór produktów pod tym kątem, to sprawa jest stosunkowo prosta - słabym skórom nie pomogą nawet najlepsze kosmetyki, bo są one mocno korygowane, pokrywane poliuretanami i niewiele są w stanie wchłonąć ... albo są to po prostu dwoiny, którym niewiele jest w stanie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Co myślecie o produktach marki Cocciné/Dakoma? Czy ich krem do butów je w ogóle warty uwagi? (nie jest to przypadkiem produkt w stylu pasty samonablyskowej? Co myślecie o ich piaście woskowej? Cleanerze do skór licowych?

 

Co myślecie o produktach firmy Ara, szczególnie ich balsamie do skór (na opakowaniu niby napisane, że na naturalnych woskach, a jak jest rzeczywiście)?

 

Czy są to ogólnie środki lepsze od popularnych produktów marki Kiwi?

Edytowane przez iza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izo, zdania na pewno będą podzielone. Proponuję wypróbować sobie na przestrzeni roku środki z różnych półek cenowych i wtedy będziesz wiedziała, które na Twoje potrzeby są optymalne. Często jest tak, że ci, którzy mają do czynienia ze słabszymi skórami/butami zadowolą się środkami z niższych półek, a ci, którzy mają wokół siebie dobre jakościowo skóry optować będą za równie dobrymi środkami, które są droższe, ale dają skórze więcej dobroci i są bardziej wydajne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze, ale często takie środki niwelują na przykład małe odbarwienia i dają atrakcyjny połysk (czyli efekt jest osiągnięty), ale ze względu na mocno chemiczny skład zapychają pory skóry, ograniczają jej naturalne właściwości, nie odżywiają jej, co w dłuższej perspektywie może prowadzić do przesuszenia, utraty elastyczności i szybszego wyeksploatowania,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.