Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie i proszę o radę, gdzie mogę kupić czarne oxfordy? Miesiąc chodzenia po warszawskich sklepach i galeriach, godziny spędzone w sieci i... nic. Jedyne znalezisko to pseudo-oxfordy kowbojskie w Kazarze.

I jeszcze jedno: czy jest szansa, że zmieszczę sie w tysiącu złotych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakość skór, jakość wykonania oraz hand made tyle się płaci. Jeżeli szukasz tańszych alternatyw zainteresuj się markami: Herring, Bexley, Loake ...

Polski Nord ponoć jakościowo również całkiem przyzwoicie się prezentuje.

 

Loake i Bexleye sam eksploatuję od dawna i jestem zadowolony, o Herringach czytam całkiem pochlebne recenzje.

Zajrzyj koniecznie na zaprzyjaźnione forum, do działu obuwniczego:

http://forum.butwbutonierce.pl/viewforum.php?f=9

 

Znajdziesz tam sporo ciekawych informacji dotyczących klasycznego obuwia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość belzebub

cześć mysle ze jestem ci wstanie pomóc i załatwić za niższa kase towar naprawde porządny no i oczywiście polska produkcja -reczna oczywiście

Edytowane przez belzebub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość belzebub

moge tylko powiedziec ze moge takie zrobic nawet na spodzie skórzanym klijent nasz PAN, powiem wiecej nawet pozwole klijentowi wybrac rodzaj podszewki oraz rodzaj spodu :good: taki mały zarcik,

prosze o namiary priv to podesle fotosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zobaczył przykłady na foto... Oczywiście chodzi mi o buty wykonane przez forumowicza Belzebuba... :p

Oj TAK ! Ja również bardzo chętnie popodziwiałbym kunszt naszego użytkownika:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Podłącze się do tematu,

 

Poszukuje butów do garnituru w stylu czarnych Oxfordów. Budżet to około 600zł. Poniżej mój typ jeżeli chodzi o wygląd (pomijam że te kosztują znacznie więcej). Mam nadzieje że pomożecie mi w doborze i uda mi się w końcu coś kupić za tą cenę.

z7616715q,akademia-mody.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info,

 

Jeżeli Bexley to mój typ to http://www.bexley.fr/Bexley/fr/p/chaussures_ville/bellagio/richelieus?coloris=noir

Jeżeli Meermin to http://meermin.es/ficha_articulo.php?id=1920

 

Czy można kupić je w PL? Czy dokładając np. 200zł można upolować coś znacznie fajniejszego (mój typ to ten z foto które wstawiłem wcześniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obu marek w PL nie uświadczysz raczej. Dokładając nieco, możesz rozejrzeć się za Loake, Loding, zajrzeć tu:

http://www.herringshoes.co.uk

 

Polatać po ebay'u.

 

Polecam również zajrzeć na zaprzyjaźnione forum poświęcone męskiej klasycznej elegancji:

http://forum.butwbutonierce.pl

 

Możliwości jest sporo :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja znalazłem - w polskim sklepie, a jakże :) internetowym Oksfordy firmy Loake z ich flagowej kolekcji 1880. To Loake Aldwych Black Calf.Cena poniżej 1000 zł.A więc dla chcącego nic trudnego. Buty wykonane bardzo porządnie - miękka skóra cielęca, super wygodne. Warto podkreślić, że wyprodukowano je metodą Goodear welted. Jedyny minus to skórzane podeszwy, ja chodzę w tych butach bardzo często i już zauważyłem że się trochę zaczynają zużywać. Muszę znaleźć szewca, który mi podklei gumowe zelówki. Będę wdzięczny za polecenia dobrego szewca w Wawie. Teraz zastanawiam się na zakupem Chesterów w jasnym brązie, też z oferty Loake'a.post-1146-0-47404900-1370340529_thumb.jpg

Edytowane przez Andy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty wykonane bardzo porządnie - miękka skóra cielęca, super wygodne. Warto podkreślić, że wyprodukowano je metodą Goodear welted. Jedyny minus to skórzane podeszwy, ja chodzę w tych butach bardzo często i już zauważyłem że się trochę zaczynają zużywać.

No niestety czasem to co "pieści" oczy i stopy bywa utrapieniem.

 

Co do butów przyszewkowych to myślałem, że na rynku raczej ciężko je spotkać a udało mi się znaleźć nawet 3 "masowych" producentów polskich tyle, że już nie są wykonywane metodą pasową.

Edytowane przez Bananetti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.