Skocz do zawartości

2 życie moich butów


Gość Legato

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mija rok od zakupu moich butów Ryłko. Miałem je 2-3 razy na nogach i do dnia dzisiejszego leżały nie uzywane w szafie. Postanowiłem w końcu zabrać się za nie porządnie i odnowić je na tyle ile to możliwe.

img0813s.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

img0815yj.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Tak prezentują się moje buty.

Czytam Wasze forum od niedawna, i jak na razie doszedłem do takiego planu.

 

1. Oczyszczanie obuwia z kurzu etc. za pomocą szczotki

2. Renomat

3. Krem dobrany pod kolor butów

4.Szczotka polerska

5. Szmatka - polerka/zebranie resztek kremu

6. Bezbarwny wosk

7.Szczotka polerska

8. Bezbarwny wosk + woda

 

Pierwsze zakupy jakich dokonałem na http://multirenowacja.pl/ to właśnie Renomat + Saphir Pate de Luxe bezbarwny

Kolejne zakup pewnie już niebawem.

 

Następne pytanie. Przy zakupie dostałem taki oto krem

img0817jm.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Użyć go czy może lepiej dokupić Saphir Pommadier w kolorze "Płowym"

I jak pozbyć się tych paskudnych zagnieceń na skórze ? Czy prawidła rozwiażą ten problem. Na razie wypchałem buty gazetami, ale wątpie aby to coś pomogło.

Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie rady co do czyszczenia butów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Cześć mija rok od zakupu moich butów Ryłko. Miałem je 2-3 razy na nogach i do dnia dzisiejszego leżały nie uzywane w szafie. Postanowiłem w końcu zabrać się za nie porządnie i odnowić je na tyle ile to możliwe.

Wyzwanie :)

 

Tak prezentują się moje buty.

Czytam Wasze forum od niedawna, i jak na razie doszedłem do takiego planu.

 

1. Oczyszczanie obuwia z kurzu etc. za pomocą szczotki

2. Renomat

3. Krem dobrany pod kolor butów

4.Szczotka polerska

5. Szmatka - polerka/zebranie resztek kremu

6. Bezbarwny wosk

7.Szczotka polerska

8. Bezbarwny wosk + woda

 

Podobna akcja - chyba polecałbym postępować podobnie:

http://www.wbutach.pl/topic/1367-saphir-reaktywacja/page__hl__reaktywacja

 

Proponuję również stosować produkty w kolorze - efekty są lepsze, a bezbarwne zostawić raczej do skór łączonych lub tam, gdzie ciężko o kolor. Bezbarwny wosk na zgięciach ma tendencję do wytrącania się, także jeżeli już bezbarwny to tylko na czubkach i piętach konkretniej, a po całości bardzo cienko.

 

Pierwsze zakupy jakich dokonałem na http://multirenowacja.pl/ to właśnie Renomat + Saphir Pate de Luxe bezbarwny

Kolejne zakup pewnie już niebawem.

jw - Juvacuir mógłby tu się sprawić + pommadier w kolorze.

 

 

Następne pytanie. Przy zakupie dostałem taki oto krem ... jpg

Nie znam specyfiki tego produktu. Nie miałem do czynienia, nie potrafię nic powiedzieć. Jeżeli to typowy krem nabłyszczający to zdecydowanie odradzam - są szkodliwe dla skór.

 

Użyć go czy może lepiej dokupić Saphir Pommadier w kolorze "Płowym"

No ja nie będę obiektywny pewnie :) Jeżeli zdecydujesz się na pommadier'a podeślij mailem fotki butów i ktoś zasugeruje Ci optimum. Odcieni brązu trochę jest :)

 

I jak pozbyć się tych paskudnych zagnieceń na skórze ? Czy prawidła rozwiażą ten problem. Na razie wypchałem buty gazetami, ale wątpie aby to coś pomogło.

Obawiam się, że temat może być ciężki, a eliminacja zagnieceń podchodzić może pod misję niemożliwą :)

Prawidła i systematyczne natłuszczanie skóry może nieco zniwelować efekt, ale gładkie to one raczej nie będą :)

 

O ile zagniecenia na skórze to naturalna sprawa, to w Twoim przypadku faktycznie naturalnie to nie wygląda.

Mocno przesuszona jest ta skóra? Trochę to wygląda tak jakbyś ja przemoczył i wysuszył gdzieś na grzejniku ... :(

 

Jest wątek na temat zagnieceń - może znajdziesz tam coś dla siebie :)

http://www.wbutach.pl/topic/1398-usuniecie-zagniecen-zagiecia-na-skorze-deformacje-lica/

 

P.S.

Swoją drogą ponoć dziś najlepsze skóry z polskich marek oferuje Nord. Zwróć przy następnych zakupach uwagę na ich ofertę. Obawiam się, że te Ryłkowe jakościowo jednak odstają.

 

pozdrawiam + powodzenia

Chwal się koniecznie efektami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na etykiecie tego specyfiku jest napisane że to krem, który natluszcza,nadaje elastyczności oraz połysk. Hmm ciekawe mało ufam temu produktowi. A buty może i faktycznie kiedyś były zmoczone, ale na ten moment nie przypominam sobie tego w 100% ale jedynie czego jestem pewien to że nawet jeśli zdażyło się..... nie były suszone przy kaloryferze etc. Przeczytałem podlinkowany przez Ciebie Topic i wywnioskowałem z odpowiedzi użytkownika że tylko "orginalne kopyta, temperatura, a nastepnie apretura i wyglądają jak nowe" może coś pomóc. Pobawie się troszkę, kupie prawidła, ponatłuszczam skórę może chociaż troche uda się zniwelować te nieludzkie zagniecenia :) I dziękuje za rady, Juvacuir oraz Pommadier dopisuje do listy zakupów.

Tak btw. firmy Ryłko. Wiele osób polecało mi tę firmę dlatego skusiłem się na te buty, tym bardziej że odpowiadały mojej specifice najbardziej ze wszystkich oglądanych innych butów konkurencyjnych firm. Chyba czas poszukać czegoś o klasę/dwie wyższą.... Jak na razie dziękuje za rady. Będe walczył, z chęcia wysłucham również wypowiedzi innych użytkowników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.