Jump to content

Recommended Posts

Guest renko

Cześć.

Kobieta moja ma ulubioną torbę skórzaną. Trzyma się świetnie i za nic w świecie nie chce się z nią rozstawać. Ale torba przez kilka lat przybrudziła się trochę (od ubrań choćby i brudu z kurzem codziennym), skóra trochę się wysuszyła i wygląda na zmęczoną życiem. Da się przywrócić jej młodość i czystość? smile.gif Jakie preparaty w multirenowacji trzeba kupić, żeby to osiągnąć? Załączam zdjęcia:

 

i7g7p.jpg

 

4z0a8.jpg

 

hyyvw.jpg

 

wpe61.jpg

 

oj0wf.jpg

 

qe7xi.jpg

 

8cwn3.jpg

 

v0jvh.jpg

 

Z góry dzięki za pomoc!

Edited by nie_problem
Link to comment
Share on other sites

Guest renko

I tu zaczną wychodzić moje braki wiedzowe :p

 

Od nowości nie była w kolorze takim, jak jucht i nieznacznie ściemniała z czasem.

 

Więc wydaje mi się, że oryginalnie nadano jej delikatny miodowy kolor. Ale już na etapie produkcji skóry, a nie samej torby (bo kolor wewnętrznej strony jest identyczny). Dokładnie taki, jak na zdjęciach- balans bieli nie zwariował.

 

Czy o to chodziło? :)

Edited by renko
Link to comment
Share on other sites

Jutro pewnie AX316 wszystko Ci opisze, ale jak możesz daj znać jeszcze:

 

1) Czy oryginalnie skóra posiadała taką meszkowatą strukturę jak widać na niektórych zbliżeniach czy to zdarte lico na skutek zużycia i skóra oryginalnie jest gładka?

2) Może wiesz dokładnie jaki to rodzaj skóry (delikatna,miękka w dotyku cielęca?)

3) Marka torby? Może konkretny model? Link do nowego produktu, który zobrazuje nam jak torba wygląda zanim się zużyje?

 

Im więcej informacji tym lepiej dla optymalnego doboru produktów :)

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest renko

Skóra ma fakturę podobną trochę do nubuku (w sensie, że nie ma lica, jednak daleko jej do zamszu). Ciężko to opisać. Miejscami ma delikatnie meszkowatą strukturę od nowości (jak to sam opisałeś), na większości powierzchni jest jednak gładka. Trochę się wyślizgała od używania :)

 

Skóra jest miękka, niestety nie wiem jaki to dokładnie rodzaj. Dotarcie do nowego produktu lub opisu modelu też raczej nie będzie możliwe. Z tego co wiem, torba była kupiona w którymś z babskich sklepów i już nie jest w ofercie. Więcej informacji na ten temat raczej nie da się znaleźć :p

Edited by renko
Link to comment
Share on other sites

No więc ...

Czarów nie ma są dwie drogi (być może i trzecia ale ja jej pewien nie jestem - może warto poczekać)

 

  • Umycie i tylko pociągnięcie balsamem
    Niestety przetarcia pozostaną dalej widoczne
  • Malowanie
    niestety torba może stracić na wrodzonym uroku jakim są przeszycia .

No i teraz decyzja twej małżonki raczej to raz a dwa poczekamy aż nasz kolega nie_problem zawiesi palety kolorów wszystkich środków by wybrać coś z sensem .

Ha - zaś wkopałem kolegę do roboty :D Urwanie głowy mają ze mną :blink::D

Link to comment
Share on other sites

Guest renko

O malowaniu dziś nawet rozmawiałem i zostało bezdyskusyjnie zdyskwalifikowane :p

 

O myciu wstępnie sam pomyślałem. Zastanawiałem się raczej nad tym, jakich preparatów użyć? Czy umyć całość mydłem do skóry i szczoteczką w misce? Jak później wysuszyć taką torbę, żeby jej nie zdeformować?

 

Chyba, że są jakieś preparaty w rodzaju szamponów albo innych pianek do czyszczenia mebli czy skórzanej tapicerki, które można zastosować?

Jak uważacie, co będzie najlepsze?

 

Już po umyciu jakich specyfików użyć do odżywienia skóry? Smarować całość dubbinem paluchami, czy coś płynnego zastosować?

 

 

*huh, ale pytań :D

 

Ps. Jako przetarcia rozumiesz te niebieskawe przebarwienia od ubrań, czy drobne uszkodzenia skóry?

Edited by renko
Link to comment
Share on other sites

No spoko - lepiej pytać niż "Spartolić sprawę"

Co do mycia to odpada zdecydowanie mydło do skór - za wiele moczenia i skutek wiadomy .

Wiem że koledzy mają mydło piankę do mycia na sucho

 

Następnie są do wyboru dwa balsamy

 

Lub

 

onguent-protector-03.jpg

Ten też świetny i cudnie pachnie dzięki olejkowi migdałowemu :)

 

Czyli pozostają niestety przetarcia - ale to zależy jak kto lubi - ja styl vintage lubię bardzo - zwłaszcza osobiście doprowadzony do takiego .

No to atakuj teraz na podstawie tematu @nie_problem (niech tez ma coś od życia :D ) i czekamy na twoją relację ;)

 

Jako przetarcia rozumiesz te niebieskawe przebarwienia od ubrań, czy drobne uszkodzenia skóry?

 

No i z tym zawsze jest problem - dotknąć monitor to nie to samo by stwierdzić na bank .

Jeśli to plamy to warto zapytać kolegę o odplamiacz - choć wiem że te utrwalone ciężko dopieścić - zwłaszcza po jeansach.

Link to comment
Share on other sites

Panowie, przeczytałem, ale już padam - jutro postaram się wszystko ogarnąć. Wstępnie powiem tylko, że mieliśmy kurtkę z podobnej skóry i temat nie jest łatwy do ugryzienia - dużo racji w tym co już AXE316 zaakcentował.

 

Jutro jeszcze skonsultuję z praktykami i napiszę co mi doradzili, bo ja sam to dwie lewe ręce mam :)

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam!

 

OK - malowanie odpada, więc kartami kolorów zajmę się w innym terminie. Tutaj po konsultacjach pozostaje mi tylko potwierdzić to co AXE316 już zaproponował.

 

Co do torebki to leather soap nie zrobi krzywdy, bo jest do każdego rodzaju skóry. Natomiast co do Nano Creamu to skóry również nie powinien przyciemnić (wykonana próba na podobnej skórze). Co do balsamu Saphir to krzywdy tez nie powinien zrobic bo jest do skóry licowej i nubuku-może natomiast lekko przyciemnić kolor.

 

Jeżeli są plamy po jeansach to wcale nie jest prosta sprawa, ponieważ kiedy jeansy farbują często powstaje chemiczna reakcja łączenia się pigmentów farb. W związku z tym mocniejsze preparaty mogą usunąć co prawda przebarwienia, ale zróżnicowanie w miejscach po plamach, a oryginalnym kolorem mogą być widoczne. Wtedy używa się do wyrównania koloru produktów z pigmentem właśnie.

 

Podsumowując: myślę, że warto spróbować delikatnych produktów, które zaproponował AXE316, nie narażając się szanownej małżonce Renko :)

 

P.S. Renko - jeżeli będziesz chciał pozyskać jakiekolwiek produkty - wyślij do mnie PW - wyczaruję dla Ciebie stosowny rabat.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest renko

Też myślę, że to będzie najlepsza opcja. Okazuje się, że to raczej nie od jeansów, ale raczej ogólny brud zwyczajny. Więc mam nadzieję, że ta pianka wystarczy :) A nawet jak nie, to musi wystarczyć :p Chwilowo zabiegany jestem strasznie, więc jak tylko znajdę wolną chwilę, złożę zamówienie i zajmę się czyszczeniem torby. Do usłyszenia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest renko

Witam.

Po dłuższym czasie, ale ostatnio strasznie zalatany byłem. Zgodnie z Waszymi instrukcjami zakupiłem piankę do czyszczenia i Nano Cream z powyższych postów. Efekt został przez właścicielkę oceniony jako bardzo dobry- torba ponownie jest tą ulubioną i noszoną praktycznie codziennie (a ostatni rok spędziła w szafie :p )

 

Zdjęcia w trakcie czyszczenia. Na szmatce widać, że brudu było na niej całkiem sporo. Wydaje mi się, że w tym momencie popełniłem błąd. Piankę nakładałem bezpośrednio na skórę, zamiast na szmatkę. Po wyschnięciu pozostały zacieki. Ale potraktowałem skórę jeszcze raz pianką, żeby porządnie nią "namokła" i skutecznie się ich w ten sposób pozbyłem :)

dlq5k.jpg

pl1kd.jpg

 

I po nałożeniu Nano Creamu. Skóra zyskała połysk i miękkość. Efekt jest świetny, musi się podobać :) Czy teraz wystarczy co jakiś czas nałożyć nową warstwę Nano Creamu, czy trzeba ponownie czyścić skórę dogłębnie pianką za każdym razem?

7w5p8.jpg

oudw2.jpg

7sk1n.jpg

 

 

Dzięki za pomoc! :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

I po nałożeniu Nano Creamu. Skóra zyskała połysk i miękkość. Efekt jest świetny, musi się podobać :) Czy teraz wystarczy co jakiś czas nałożyć nową warstwę Nano Creamu, czy trzeba ponownie czyścić skórę dogłębnie pianką za każdym razem?

 

Dzięki za pomoc! :)

 

Witam!

 

Nano Cream to również ochrona przed wilgocią i brudem, zatem jeżeli coś na powierzchni zalegnie to łatwo będzie to usunąć zwykłą wilgotną szmatką. Jeżeli jednak skóra zacznie być bardziej podatna na wilgoć i zabrudzenia, wtedy czas na zastosowanie Nano Creamu po raz kolejny.

 

Wkleję jeszcze opis produktu dla pełnego obrazu:

 

NANO CREAM TARRAGO 125ml - ODŻYWCZY I WODOODPORNY BALSAM

(Środek bezbarwny, nie zmienia koloru skóry)

 

large_nano_cream.jpg?updated_at=1306948636

 

31% zawartości wosku pszczelego.

 

Krem, balsam do skór gładkich, licowych O wysokich wartościach odżywczych. Działa wodoodpornie, tworząc jednocześnie barierę dla brudu. Krem zawierający nowej generacji oryginalny wosk pszczeli, Technologia oparta na rewolucyjnej nanotechnologii znacznie zwiększa wodoodporny efekt.

 

Po zastosowaniu NANO CREAM, poszczególne włókna pokryte są cząsteczkami nano, a tym samym stają się znacznie bardziej odporne na wodę i brud. Powłoka stanowi ochronę przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami oraz wilgocią. Dzięki temu woda i brud nie przylegają do skóry. Suchy brud nie przylega do powierzchni, a mokry nie zostaje wchłaniany. Zamiast plam, pojawiają się krople, które nie wsiąkają w skórę - jest to tzw. “lotus effect”. Dzięki temu, że zabrudzenia nie dostają się do wewnątrz, ale pozostają na powierzchni, łatwo je usunąć polewając je po prostu wodą.

 

NANO CREM nie ogranicza cyrkulacji powietrza, nie wpływa na "oddychanie" pokrytych tym środkiem skór. Optymalna ochrona i odżywianie skóry. Polecany do wszelkiego rodzaju skór gładkich oraz skórzanego sprzętu HIGH TECH.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest renko

Czyli rozumiem, że takie poważne czyszczenie pianką ponownie zastosować trzeba jak się zabrudzi torba, a jeśli będzie czysta to wystarczy, że raz na jakiś czas potraktuję ją Nano Creamem?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.