Jump to content

System flexiblowy (sandałowy)


Recommended Posts

Widzę że zajmujesz sie bucikami ortopedycznymi. Nie wiem czy akurat sandałowy jest tutaj najlepszym rozwiązaniem ale można spróbować.

Jeżeli małe serie to ćwiekowanie możesz robić ręcznie (chyba że będziesz miał cholewki z jakiś grubych skór to będzie ciężko je wyformować)

Do szycia będziesz potrzebował dublerki. Raczej nie potrzebna ci taka przemysłowa jak tutaj : http://wbutach.pl/uploads/monthly_01_2013/post-3-0-63335200-1359297543_thumb.jpg. Ja proponowałbym na początek jakąś małą ręczną przeznaczoną do zakładów naprawczych. Czasami zdarzają sie na allegro w imporcie z niemiec. Bez dublerki raczej nie ruszysz.

Prasę możesz sobie darowac jeśli będziesz robił podeszwy ze styrogumu czy EVA. Przy sztywniejszych bez prasy może być problem z klejeniem. A obróbka podeszew na zwykłej szewskiej szczyszczarce ewentualnie frezie.

Gdybyś chciał otworzyć większą produkcję to oczywiście wskazane:

 

Formowarka pięt ( tzw. obciągarka)

Ćwiekarka czubków

Ćwiekarka boków i pięt.

 

no i wiadomo prasa, frezarka itp.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

W zasadzie dotknąłeś sedna. Ta koncepcja nastawiona jest bardziej, na krótkie serie odpowiednio opracowanych butów półseryjnych. Mam w głowie pewną konsepcję, która już, gdzieś kiedyś wypaliła.

System fleksiblowy dobrze się w tym wydaniu sprawdzał. Temat znałem z drugiej strony "barykady" i funkcjonalnie się sprawdzało.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.