Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na słuszny wniosek jednego z Forumowiczów, wydzielamy osobny wątek.

 

Wieloletnia tradycja w sztuce szewskiego rzemiosła

dziadek_meindl.jpg

Pozostawać autentycznym oraz utrwalać pomysły które się sprawdziły. Wprowadzać innowację oraz tworzyć warunki do współdziałania starego i nowego. Ponad 300 lat mistrzowskiego rzemiosła szewskiego jest czymś więcej niż tylko tradycją - jest zobowiązaniem. Z punktu widzenia firmy rodzinnej, tradycja jest czymś niezastąpionym. Tak jak nasze mocne więzi z regionem w którym żyjemy. Wartości które cenimy w zarządzanej rodzinnie firmie to: długowieczność, wysoka jakość, bezpieczeństwo, wiarygodność. Duch innowacyjności oraz zastosowanie najbardziej zaawansowanych technologii sprawia, że obuwie Meindl to wysokiej jakości produkty high-tech o ugruntowanej pozycji zarówno na rynku krajowym jak i międzynarodowym. Jesteśmy z tego ogromnie dumni.

 

Jesteśmy szczególnie dumni z naszego modelu „Island”! Reprezentuje on doskonałą symbiozę tradycyjnych i innowacyjnych technologii. Najlepiej sprzedający się model w historii firmy jest produkowany ponad 20 lat. Marka Meindl to mistrzostwo w tworzeniu butów, czego podstawą jest tradycyjne rozumienie rzemiosła oraz wymagania jakie sobie stawiamy na przyszłość. Utrwalanie oraz kontynuowanie tradycji naszego rzemiosła jest dla nas bardzo ważne.

 

Z zakładem produkcyjnym w Kirchanschöring w pięknym Chiemgau, Meindl jest głęboko zakorzeniony w swoim kraju. Tu wszystko się zaczęło. To tutaj Alfons Meindl zbudował podstawy pod - międzynarodowy – sukces. „Made in Germany“ skupia wartości naszego rodzinnego przedsiębiorstwa w pigułce. Produkujemy ponad milion par obuwia rocznie, z czego 60 procent jest dystrybuowanych na całym świecie. Prowadzimy rodzinną firmę i czujemy zobowiązanie wobec naszej tradycji, naszej ojczyzny i ludzi, którzy tu mieszkają.

 

 

Nasza silna strona - siedziba w Niemczech

Wspomniana lokalizacja głównego zakładu w Kirchanschoring w Górnej Bawarii sprawia, że Meindl ma najlepsze warunki do testów tuż za drzwiami. Współpracujący z firmą eksperci oraz ich opinie pozwalają dopracowywać buty w najmniejszym szczególe. Przewodnicy i ratownicy górscy, strażnicy leśni oraz żołnierze wielu armii użytkują produkty marki Meindl w terenie każdego dnia, poddając je różnym testom. Buty są testowane przez nich m.in. w wysokich partiach Alp, na wyprawach górskich oraz w warunkach bojowych.

 

Wykwalifikowana kadra pracowników oraz niezmienna od wieków lokalizacja pozwala zachować autentyczność marki i kontynuować tradycję rodzinnego rzemiosła. Pracownicy - dosłownie - do każdego buta „przykładają swoje ręce” o czym świadczą wycinane i szyte ręcznie elementy cholewki, ręcznie mocowane przelotki, klejony ręcznie w każdym bucie otok czy przyklejana ręcznie podeszwa. W zależności od modelu, w drodze od tłoczni do pakowania, potrzebnych jest 150 do 200 poszczególnych kroków zanim but po różnych kontrolach jakościowych znajdzie się w sklepie. Ręczne wykonanie sprawia, że każda para butów Meindl jest wyjątkowa i niepowtarzalna.

 

Klasyfikacja twardości podeszwy

W 1976 roku Alfons Meindl stworzył Przewodnik Outdorowy Meindl i podzielił obuwie na różne kategorie zastosowania. Dziś dzięki niemu znajdziesz buty perfekcyjnie dobrane do Twoich potrzeb.

  • A - Aktywność: wypoczynek, użytek codzienny, wycieczki/podróże, spacery
    Teren: dobrze utrzymane szlaki, parki, obuwie odpowiednie na każdy dzień
  • AB - Aktywność: wycieczki terenowe, niskie góry, pogórze
    Teren: dobrze i słabo utrzymane szlaki, ścieżki górskie
  • B - Aktywność: wymagające trekkingi w niskich górach, lekkie trekkingi górskie
    Teren: nierówne szlaki, strome szlaki górskie
  • BC - Aktywność: wymagające trekkingi, ostre wspinaczki, wyjścia wysokogórskie
    Teren: nierówne szlaki, rumowiska skalne, via ferraty
  • C - Aktywność: wyjścia w wysokie góry, wspinaczka lodowa, najtrudniejsze trekkingi
    Teren: lodowce, bardzo nierówne trasy, teren bez wytyczonych tras, rumowiska skalne, via ferraty
  • D - Aktywność: wspinaczka lodowa w rakach automatycznych
    Teren: teren bez wytyczonych szlaków, lodowce, ekstremalne trasy lodowe, wspinaczka lodowa

 

Technologia Digafix

digafix.png

 

Technolgia Air-Active na przykładzie buta Island MFS

air active.png

 

Air Revolution

Technologia Air Revolution® firmy Meindl zapewnia optymalne warunki wewnątrz buta, wspiera wentylację oraz utrzymuje jego wytrzymałości i sztywność. Szkielet języka stanowi perforowana pianka MFS (1) która jest pokryta trójwymiarową tkaniną 3D o otwartej strukturze (2). Połączenie tych materiałów sprawia, że cały język działa jak pompka. W celu zachowania anatomicznego kształtu języka jego stabilizator został wykonany z mikrofilcu (3) i jest przyszyty do języka. Mocne rzepy (4) wbudowane w rejonie śródstopia i na zakończeniu języka mocują go do buta. Poszerzony kształt język doskonale dopasowuje się do kształtu stopy i zapewnia wysoki komfort.

 

air revo wyciete.png

 

Podeszwa Contagrip z technologią XO

1(1).png

contagrip 2.png

 

Informacje pochodzą ze strony dystrybutora:

http://www.meindl.pl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem.

Buty już są u mnie (mowa o Islandach). Firmowa impregnacja jest po prostu beznadziejna. Ten rzekomo naoliwiony nubuk niewiele się różni od zwykłego nubuku z tej firmy.

W ciągu najbliższych dni będę się za nie brał :) a jak dobrze pójdzie, to nawet za dwie pary, bo kolega ma takie same :)

Plan mam taki - mycie mydłem Avel, wosk na szwy, HP Oil i na koniec Tucan.

Co myślicie o takim zestawie? Jakieś sugestie?

Postaram się zrobić dokumentację fotograficzną :)

Edytowane przez forester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do impregnacji - klasyka gatunku :) Pozostałbym przy tym :)

Oczywiście pamiętaj, że przyciemnisz i mocniej licujesz skórę w ten sposób.

Gdybyś chciał zachować jej charakterystykę, wtedy Onguent dedykowany do tego typu skór, na to można dać Nano Protector.

 

Jednak pierwsza opcja będzie moim zdaniem skuteczniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pozwolę się podpiąć pod temat, mam szybkie pytanko, dotyczące butów vakuum bez gore. Mam swoje nowe, szwy przejechałem wiadomym balsamem, zaimpregnowałem HP Oilem (z tłuszczem mimo iż mam troszkę poczekam), do "katowania" mam scarpy) i na razie tak zostało. Czym zwyczajnie myć czy też szorować tak przygotowany bucik, zakładając powrót z lightowej wycieczki i but uciurany, wówczas za każdym razem mydło AVEL? Czy zwyczajnie czysta woda i szczota?

Edytowane przez kubaborysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam
Mam prośbę o pomoc wyborze środków do czyszczenia i impregnacji butów Meindl Jersej Pro GTX . Coś tam na szybko przeczytałem i rzucił mi się w oczy zestaw nazwany nickiem tego złego admin :-) ( link poniżej )czy będzie odpowiedni ? Zaznaczę że ma to być pierwsza impregnacja buty są nowe nie używane . Drugie pytanie odnośnie mieszanki do szwów kit pszczeli i terpentyna może macie namiar gdzie by kupić w nie wielkich ilościach te specyfiki chyba że jest jakiś inny środek który mógłby tą mieszankę zastąpić ? Trzecie pytanie czy powyższa impregnacja może mieć wpływ na działanie membrany gore tex . Z góry dziękuje za pomoc .

Pozdrawiam
Rysiek

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz już coś widać :)

TŁUSZCZOWO:

Można tłuszczowo i skutecznie, ale zlicujesz i przyciemnisz cudny nubuk :)

Zobacz tu:

http://multirenowacja.blogspot.com/2012/12/tuszczowa-impregnacja-butow-i-skor.html

 

ALTERNATYWNIE:

Jak zależy na względach estetycznych to pozostaje jedynie wziąć coś do czyszczenia, np.

Trekking Cleaner lub Universal Cleaner

I aerozol, najlepiej NANO Protector Tarrago.

+ szczoteczka do nubuku w stałym użyciu.

 

Spraye są mniej trwałe i powłokę trzeba odtwarzać, ale innych opcji nie ma.

Osobiście wosku i terpentyny nie stosuję. Może Koledzy, którzy zaopatrują się systematycznie, podpowiedzą gdzie dziś najlepiej to kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od stanu obuwia i Twojej obserwacji:

  1. Wszystko spłynęło (bo tak bywa z tłuszczową impregnacją) - chowasz buty i idziesz się wyspać :)
  2. Drobne zabrudzenia, kurz, piasek - szczotka i finito
  3. Poważniejsze zabrudzenia, ale impregnacja się trzyma - czyścisz wilgotną szmatką, wycierasz na sucho
  4. Widzisz, czujesz, że impregnacja jest mniej trwała niż pierwotnie - poprawiasz Tucanem
  5. Masz mokro w bucie i widzisz, czujesz, że impregnacja wyraźnie puszcza - czyścisz buty mydłem i impregnujesz po całości na nowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.