Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 5 miesięcy temu...

post-476-0-92557400-1349431140_thumb.jpg

 

Moda Pelle Academy w Mediolanie!

Szkola organizujaca kursy projektowania obuwia!!

Kursy prowadzone sa w jezyku angielskim.Wszyscy instruktorzy Akademii są wysoko wykwalifikowanymi profesjonalnymi projektantantami i technikami, którzy łączą swoją pracę naukową z doradztwem dla czołowych włoskich i międzynarodowych marek odzieżowych, takich jak np. Miu Miu, Jil Sander!

 

 

strona internetowa:

http://www.modapelle-academy.com

post-476-0-74506100-1349431551_thumb.jpg

post-476-0-19175900-1349431553_thumb.jpg

post-476-0-47666900-1349431705_thumb.jpg

Edytowane przez Gość
poprawiony link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Nie znam niestety nikogo, kto odbył taki kurs, ale może ktoś nam się objawi :)

Przyjaciółka mocno zastanawia się nad kursem w icanmakeshoes ... mam nadzieję, że nie zabraknie jej determinacji :)

 

P.S.

Jest wątek na temat:

http://www.wbutach.pl/topic/155-szyc-buty-mozna-sie-nauczyc-kursy-szkolenia/

 

Tam też przeniesiony zostanie post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkich  :)

 

Odnosząc się do wszystkich postów i linków wyżej: kurs Icanmakeshoes polega na nauczeniu się jak robić buty dla siebie -metodą "jakkolwiek", bez szewskich zasad, szczególnej konstrukcji... oby się trzymało i ładnie wyglądało. Nie odbywałam tego kursu, ale dowiadywałam się :) 

 

Natomiast odbyłam kurs na krakowskim IPSie i w wyżej wymienionej Accademia Riaci we Florencji. IPS faktycznie skupia się tylko na tworzeniu szablonów, reszta jest opowiadaną teorią co dla laika jest bardzo ciężkie do wyobrażenia. Natomiast Accademia Riaci bardzo dużo mi dała, tworzyłam wszystkie etapy (szablony, krojenie skór, montaż itp) sama z pomocą nauczyciela, który za czasów swojej świetności wykonywał buty m.in. dla Salvatore Ferragamo. Jedynym minusem był fakt, że owszem miałam tłumacza angielskiego, ale wszyscy mówili po włosku lub chińsku. Większość asystentów i uczniów z  Chin, Tajwanu, Japonii.... Jeśli ktoś chce odbyć kurs we Włoszech to polecam chociaż szybki kurs włoskiego przed- będzie to znacznym ułatwieniem i oszczędnością nerwów ;) 

 

Pozdrawiam! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety polskie kursy sprowadzają się do projektowania modelowania (choć dla mnie to tylko i tak dało bardzo dużo).  Wydaje mi się w Polsce nie ma już ludzi, którzy w tak artystyczny sposób uczą kochania tej pracy. Magistrzy i inżynierowie są świetnymi teoretykami, którzy nie zastąpią "rzemieślnika". A wg mnie to on czuje to  i wie że to wyjdzie a to nie bo kopyto nie takie albo skóra nie taka.

 

Tak na marginesie czy w Polsce gdzieś jeszcze uczą zawodów szewca, cholewkarza że o kopyciarzach nie wspomnę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam ogromny problem ze znalezieniem miejsca w Polsce, gdzie mogłabym się nauczyć fachu. Jedyne co znalazłam to IPS w Krakowie i prywatny kurs autora książki Tadeusza Ziajki (nie skorzystałam, zajęcia odbywały się 2xtyg przez chyba 3 miesiące -wolałam coś bardziej intensywnego no i trochę kosztuje). 

 

Natomiast sporo cennych rad biorę ze strony https://www.shoemakingcoursesonline.com/

Prowadzi go Sveta Kletina, można wykupić członkostwo i odbyć kurs online lub korzystać z bezpłatnego newslettera i bloga. 

 

Obecnie staram się ruszyć z własną linią obuwia dla kobiet, jak będą pierwsze wyniki to będę się chwalić :)

 

Na Accademia Riaci spędziłam tylko miesiąc (bardzo intensywny) z powodu zobowiązań w pracy (projektuję buty i akcesoria damskie dla firm) no i dłuższy pobyt wiąże się z ogromnymi kosztami.... Szkoda, że nie mogłam być dłużej ale kto wie... może jeszcze tam wrócę... Poniżej załączę fotki swoich pierwszych w życiu butów, które zrobiłam własnoręcznie na kursie  :) Może nie są najpiękniejsze i zgodne z trendami, ale zrobione własnymi rękami.

 

post-2341-0-51169600-1457456480_thumb.jpg Te były pierwsze :)

 

post-2341-0-29084700-1457456459_thumb.jpg Te kolejne 

 

post-2341-0-35319800-1457456456_thumb.jpg To są buty już innego studenta, ale robią wrażenie więc się dzielę :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszło dwa lata temu "terminowałem" u Pana Tadeusza. 3,5 miesiąca tydzień w tydzień zmagałem się z PKP. Nie wiem jak ludzie w IPS-ie ale Pan Tadeusz to człowiek z mega pasją i ogromną wiedzą. W kursie uczestniczyły 4 osoby więc atmosfera też była super.

 

Napisz coś więcej o tym włoskim kursie. Jak to w praktyce wygląda. Fajnie dowiedzieć się coś z pierwszej ręki a nie z materiałów marketingowych. Jak to się ma do ArsSutoria ?

 


A co do pierwszych twoich butów to wyczuwam skromność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.