Skocz do zawartości

jak usunac efekt blyszczacych plam - ''skory krokodyla'' z butow..?


amator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich!

W zalaczeniu foto - mam nadzieje, ze wystarczajaco obrazuje problem..

- Zdaje sie, ze powstal on po zastosowaniu przez zone jakiejs ''cudownej'' pasty typu Kiwi..

Czubki butow sa ok, ale w okolicach zgiec skory i nie tylko - pojawily sie blyszczace male ''plamy''.

 

Moze ktos podpowie czy idzie temu zaradzic tak, by butom przywrocic rownomiernie podobna matowa powierzchnie jak na czubkach?

 

post-700-0-06552200-1357544684_thumb.jpg

 

Pozdrawiam!

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

Saphir Renomat (uwaga na mocny zapach) powinien dać radę i dalej Saphir Pommadier Cream czarny + ewentualnie Pate de luxe Saphir czarny jeżeli szukamy optymalnego połysku.

 

Oczywiście próba na niewidocznym skrawku przed właściwym zastosowaniem każdego środka.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry :)

Saphir Renomat (uwaga na mocny zapach) powinien dać radę i dalej Saphir Pommadier Cream czarny + ewentualnie Pate de luxe Saphir czarny jeżeli szukamy optymalnego połysku.

 

Oczywiście próba na niewidocznym skrawku przed właściwym zastosowaniem każdego środka.

 

pozdrawiam

 

 

 

Zastosowalem sie do rady, efekt zachywcajacy!!! DZIEKUJE!!!

 

Buty wygladaja lepiej niz nowe choc musze przyznac, ze to trzy godziny pracy na pare butow:)

Strasznie to dziadostwo na skorze dobrze sie trzymalo i mozolnie trzeba bylo to usuwac.

Pewnie nie mam wprawy, ale cala butelka preparatu wyszla co do kropli.. Uzywalem do czyszczenia kosmetycznych platkow bawelnianych - sprawdzily sie lepiej od bawelnianych szmatek.

Uzylem Renomat, Pommadier i potem dodatkowo Pate de luxe wg porady (ten ostatni daje dodatkowy polysk).

 

Postaram sie dolaczyc fotke w najblizszym czasie:)

 

Mam dodatkowe pytanie a wlasciwie dwa;

Na tych samych butach sa sporej wielkosci wstawki z nubuku (czarnego). Miejscami tylko sa lekko wyblyszczone - chcialbym je jakos odczyscic i ogolnie odswiezyc. Jak sie tym zajac?

Czy konieczna jest do tego fotka pogladowa?

 

Drugie:

czy w sprawie torby z (prawdopodobnie) czarnej lakierowanej skory tez uzyskam tutaj porade?

Jest w dobrym stranie ogolnie, ale na dolnych obrzezach (rzecz w sumie moze normalna) wytarl sie i lakier i farba - jak temu zaradzic?

Foto postaram sie doslac swoja droga.

 

Pozdrawiam,

Piotr

Edytowane przez amator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy zadowolenie :)

 

Cała butelka poszła? Okrutnie - musiało to faktycznie bardzo mocno trzymać.

Na nubuk powinien pomóc Saphir Omnidaim.

 

Jeżeli chodzi o torbę - czy pisząc o skórze lakierowanej masz na myśli skórę jak na klasycznych lakierkach?

lakierki-saphir-vernis-rife.jpg

Jeżeli tak, to Vernis Rife powinien dać radę. Jeżeli czarna skóra to w czarnej wersji, jeżeli inne odcienie to wersja bezbarwna :)

Choć sporo zależy jeszcze od charakteru i rozległości uszkodzeń.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam ponownie!

Dolaczam foty - bo mam watpliwosci czy ta skora jest lakierowana..

Czym mozna naprawic widoczne otarcia biorac pod uwage, ze to torba a nie buty wiec wiadomo, ze nie moze brudzic:)))

No i jak generalnie przywrocic jej ogolny blask? :)))

 

 

No i zalaczam tez a propos nubuku fotke - dla porzadku, ale jak sadze Omnidaim ktory radziles bedzie w tym przypadku wystarczajacy, prawda?

 

Pozdrawiam!

Piotr

post-700-0-39923900-1359119676_thumb.jpg

post-700-0-95299300-1359119712_thumb.jpg

post-700-0-50159000-1359119997_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastosowalem sie do rady, efekt zachywcajacy!!! DZIEKUJE!!!

 

Buty wygladaja lepiej niz nowe choc musze przyznac, ze to trzy godziny pracy na pare butow:)

Strasznie to dziadostwo na skorze dobrze sie trzymalo i mozolnie trzeba bylo to usuwac.

Pewnie nie mam wprawy, ale cala butelka preparatu wyszla co do kropli.. Uzywalem do czyszczenia kosmetycznych platkow bawelnianych - sprawdzily sie lepiej od bawelnianych szmatek.

Uzylem Renomat, Pommadier i potem dodatkowo Pate de Luxe wg porady (ten ostatni daje dodatkowy polysk).

 

 

 

witam!

no i pojawil sie problem z sola... udalo sie ja z mozolem usunac, ale chcialbym zapytac czy jest sposob by buty zabezpieczyc lepiej przed takimi przygodami..?

moze przed nalozeniem pasty powinno sie je natluscic jakos, a jesli to czym?

bo pierwszy kontakt butow zabezpieczonych jedynie pommadierem zakonczyl sie powstaniem ''plantacji soli'',

nie chcialbym chyba znow traktowac ich renomatem, bo dopiero co to przerabialem i czyscilem je ''do gruntu''

czy macie jakies sugestie?

z gory dziekuje:)

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Jeżeli to licówka - pozbyć się soli (oczyścić póki się da), zaimpregnować porządnie tłuszczowo:

http://www.wbutach.p...-skory-licowej/

http://www.wbutach.p...na-przykladach/

 

Lub zabezpieczać częściej, stosując chociażby Nano Protector Tarrago

http://www.wbutach.p...anoimpregnacie/

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

czytalem podane linki wczesniej:)

tyle, ze mam watpliwosci jak teraz postapic w sytuacji, gdy buty dopiero co gruntownie czyscilem renomatem a potem potraktowalem pommadier'em a potem przyplatala sie ta nieszczesna sol.

czy mam ponownie wyczyscic renomatem i potem potraktowac jakims tluszczem - czy raczej moge to zrobic teraz, jesli sol udalo mi sie usunac..?

czy konieczny jest ten tluszcz sport czy wystarczy zwykly i czy na to pommadier po tluszczu przyjmie sie na but?

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście czyściłbym i zaczynał od nowa, ale jeżeli faktycznie soli już nie ma, to możesz spróbować. Jeżeli tłuszcz się wchłonie, możesz poprawić pommadierem, choć nie jest to konieczne.

Optymalnie byłoby:

 

- Renomat

- Hp Oil

- Tucan

 

Bo to sprawdzony patent, ale jeżeli nie ma na stanie, nie ma co pchać się w dodatkowe koszty. Spróbuj tego co masz pod ręką i przetestuj w pośniegowym błotku :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.