Jump to content

Henri Lloyd - marka z polskimi korzeniami. Zmarł Henryk Strzelecki.


nie_problem

Recommended Posts

Smutne info - w wieku 87 lat zmarł założyciel marki, "Nieprzemakalny" Henryk Strzelecki

z13113138q,henryk-strzelecki--zalozyciel-marki-henri-lloyd.jpg

 

Urodzony 4 października 1925 r. w Brodnicy Strzelecki służył w II Korpusie Polskich Sił Zbrojnych. Po wojnie osiadł w Manchesterze, gdzie studiował włókiennictwo i projektowanie mody. Zanim utworzył własną firmę, pracował w przemyśle odzieżowym w Anglii.

 

...

 

W 1963 r. wraz z Angusem Lloydem założył firmę Henri Lloyd Ltd., która odniosła sukces w Wielkiej Brytanii i na świecie, zaczynając od wyspecjalizowanych sklepów z odzieżą dla żeglarzy, następnie wchodząc do sklepów z odzieżą sportową, by wreszcie stać się samoistną modną marką odzieżową.

 

...

 

Ulubiona odzież podróżników

 

W 1993 r. Strzelecki otworzył zakład produkcyjny w rodzinnej Brodnicy. W 1985 r. Elżbieta II wyróżniła Strzeleckiego zaszczytnym tytułem MBE (Member of the British Empire), a następnie dwiema nagrodami za osiągnięcia w eksporcie. Manchester Metropolitan University przyznał mu doktorat h.c. Strzelecki otrzymał też prestiżową nagrodę za całokształt osiągnięć (Lifetime Achievement Award) przyznawaną w środowisku żeglarskim.

 

Odzież Henri Lloyda nosili podróżnicy pod różnymi szerokościami geograficznymi, miał ją na sobie Francis Chichester, który w 1966 r. samotnie opłynął świat łodzią żaglową. W marcu 2009 r. Henri Lloyd podpisał umowę z drużyną Formuły 1 Brawn GP na dostawę odzieży i obuwia. Sponsorował wielokrotnego medalistę w żeglarstwie wyczynowym Bena Ainslie.

 

Całość:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13113136,Nie_zyje_Henryk_Strzelecki__zalozyciel_marki_Henri.html#BoxWiadTxt?lokale=kielce

 

 

 

Lloyd to przede wszystkim odzież dla podróżników, żeglarzy, zawodników F1 ... ale rzecz jasna - również obuwie.

 

henri lloyd.jpg

henri lloyd2.jpg

 

Buty EXTREME WATERPROOF BOOT

 

Nowość na 2012 - Henri Lloyd podejmuje wyzwanie przeprojektowania obuwia wodoodpornego. Nowy system "twin-skin" tworzy nie jedną ale dwie bariery wodoodporne - zapewniając doskonałą ochronę. Warstwa zewnętrzna skonstruowana jest z materiałów całkowicie nieprzemakalnych wnętrze zaś posiadana podklejane szwy łączące wodoodporny, oddychający 4 warstwowy laminat TP Ocean, który zapewnia doskonałą oddychalność oraz odprowadzanie wilgoci na zewnątrz buta.

 

http://www.henrilloyd.pl

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.