Jump to content

Trampki Custom oraz Zwężenie butów Tabi


Recommended Posts

Witam :) Już nie raz lądowałam na tym forum szukając odpowiedzi na moje wieczne obuwnicze problemy- liczę, że i tym razem znajdę rozwiązanie ;)

Primo.

Poszukuję miejsca/ osoby która zajmuje się lub mogła by się podjąć zrobienia trampek zupełnie od podstaw. Tzn. może nie zupełnie, gdyż posiadam zajechany model, który dosłownie rozpada się na kawałki (więc nie wiem czy mógłby posłużyć jako wzór), który chciałabym odtworzyć. Chodzi mi o otrzymanie praktycznie identycznego wyglądu, jednak z wykorzystaniem znacznie trwalszych materiałów: porządna podeszwa i klejenie oraz skóra zamiast materiału skóropodobnego (ciężko mi nawet określić to z czego zrobione są te moje buty, dość że szajs ten niemalże rozpuszcza się na deszczu). Nie spotkałam się z szewcem, który robiłby takie buty, ale może tutaj znajdzie się ktoś, kto zajmuje się mniej klasycznymi fasonami, również dlatego, że...

 

Secundo.

 

...potrzebuję "naprawić" buty Tabi zamówione z Indonezji. Wydałam na nie dość ciężki pieniądz, a chociaż buty miały być szyte na miarę, to rezultat zakrawa na żart. Choć same buty bardzo mi się podobają, to są za szerokie w podeszwie i przyszwie oraz za wąskie w cholewach i szczerze mówiąc nawet nie wiem czy coś da się z tym wszystkim zrobić :(.. Załączam poglądową fotkę dokładnie takiego buta, jak te moje.

 

post-698-0-05991600-1356230231_thumb.jpg

 

Jeżeli ktoś potrafi pomóc w którejkolwiek ze spraw, lub ma jakiś pomysł do kogo mogłabym się o pomoc zwrócić, będę niezmiernie rada :) A! I mam nadzieję, że ten temat pojawił się w odpowiedniej części forum.. To mój pierwszy post i nie byłam pewna czy to właściwe miejsce.

 

Zapraszam do dyskusji!! :)

 

ed. Kurczę.. zdałam sobie sprawę, że chyba jedno zdjęcie buta Tabi, to trochę za mało, żeby można było oszacować problem. Dodaję więc zdjęcie nietypowej podeszwy. Jeżeli to wciąż nie wystarczy to postaram się o aparat, zeby zrobić jakieś dobre fotki makro i wrzucić tutaj jak najszybciej.

 

post-698-0-81786300-1356231513_thumb.jpg

Edited by kyno
Link to comment
Share on other sites

na podstawie opisu i fotek bardzo trudno odpowiedzieć na twoje pytania, szukaj jakiegoś mistrza w swoim mieście, do tego co chcesz zrobi same buty nie wystarczą, potrzebna będzie noga, z doświadczenia wiem że najlepiej jest gdy miarę zbiera ten co będzie robił,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cieszę się, że pojawiło się zainteresowanie tematem :)

 

e-sportowe.pl : Tak, jak na buty za szerokie w śródstopiu, to jest całkiem nieźle ;)

 

Generalnie zaniosłam je do szewca i okazało się, że z poszerzeniem cholewy nie będzie najmniejszego problemu, co do samej podeszwy i przyszwy to już pani się skrzywiła i stwierdziła, że "nie ma takiej możliwości". Pani jednakże chyba tylko przyjmowała zamówienia, więc może w jej rozumieniu czego brak w cenniku, tego w ogóle nie da się zrobić ;) W każdym razie ponawiam pytanie; jeżeli ktoś ma pomysł jak taką podeszwę można przyciąć i doszyć na nowo przyszwę, będę wdzięczna za sugestie. Zdaję sobie sprawę, że to niemalże szycie buta od nowa, więc i koszt może być niemały, ale wszelkie namiary na szewca w okolicy Warszawy lub Trójmiasta, który zajmuje się beznadziejnymi przypadkami chętnie przyjmę!

 

mohican: oto i but: 2hygo0i.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

WoW! :wub:

 

Czy możesz coś więcej o tych trampkach napisać, pokazać?

Nie wiem jak nasi forumowi szewcy ... może zaraz się ustosunkują do zapytania, ale myślę, że z nietypowymi zleceniami śmiało można również pytać szewców/pracownie, którzy/które buty szyją systematycznie - tam można niemal wszystko :)

 

Namiary tu:

http://www.wbutach.pl/topic/164-obuwie-szyte-na-miare-pl/

 

pozdrawiam

 

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.