Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kilka pytań dla bardziej doświadczonych Forumowiczów:

 

1.

Mam problem z paskiem do zegarka, głównie chodzi o szycie.

Próbowałem już składać nić na 4 ale wyszło jakoś słabo i nie równo, dzisiaj wziąłem dratwę ale okazała się chyba za gruba bo złamałem całkiem mocną igłę w trakcie szycia bo nie chciała przejść przez skórę.

Skóra licowa na oko jakieś 1,5mm.

 

2.

Teraz druga sprawa, ścieg nie jest równy mimo że robiony dokładnie od linijki.

 

3.

A i jeszcze nie wiem jak się wykańcza tak na gładko brzegi skóry ale bez farbowania?

Będę wdzięczny za szybką odpowiedź bo jak obiecałem to postaram się szybko opublikować efekty swojej pracy %28.gif

 

Edit:

 

Jeszcze jedno.

Nie posiadam narzędzia do robienia rowka na szew wiec wszystko jest na razie na płasko.

Może to mieć jakiś wpływ na równość ściegu?

Gdzie można takie narzędzie zdobyć lub czym je zastąpić na razie?

To już chyba na razie wszystko :)

Czekam na wasze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do narzędzi - poszperaj tu:

http://www.wbutach.pl/forum/221-narzedzia-okucia-sklepy-linki-do-zaopatrzenia/

 

Możesz jeszcze zerknąć tu (kiedyś też miałem zapał, ale wymiękłem) :)

http://www.wbutach.pl/topic/818-kupie-zestaw-narzedzi-do-pracy-w-skorze/

 

Ostatecznie:

Zgłoś się do Świętego - On Ci załatwi co trzeba w rozsądnych cenach.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja ze swojej strony mogę podpowiedzieć, że jak potrzebujesz zaznaczyć miejsce pod szew a nie masz narzędzia, to od linijki strzel linie np końcówką łyżeczki, albo jakąś częścią (tępą!!) scyzoryka. Na juchcie robiłem to po lekkim zmoczeniu skóry, było trwalsze.

Co do szycia, to pisząc o składaniu na cztery, nić składałeś na cztery i było nierówna? Bardzo dużo jednak zależy od miejsca pod szew, i dziurek. ja np. nie robie ich typowym szydłem a końcówką samą i młoteczkiem. Wg mnie ciut szybciej. I mi wygodniej. Tyle że ja jak mogę wystrzegam się slamu a szyję tymi poliestrowymi np Tytanem 10.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeżeli chodzi o równość szwu to proponuje odznaczać dziurki albo radełkiem, albo cyrklem. To że szyłeś bez rowka mogło wpłynąć na równość- nie masz groovera to wytłocz rowek w mokrej skórze np. łyżeczką.

 

krawędzie, o ile to licówka, można wykończyć w dość prosty sposób:

1. przyciąć je na równo

2. lekko sfazować krawędzie (od biedy papierem ściernym)

3. mokrą krawędź przepolerować (ja do tego używam plastikowej części zapalniczki)

Najlepiej zrobić to wszystko po kolei

 

Składanie nici na 4 to nie najlepszy pomysł, wolałbym użyć jednej, a grubszej. jeżeli już składasz to pamiętaj o zawoskowaniu- będzie się lepiej układać.

 

Pewnie już za późno, ale nowi może będą mieli podobny problem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.