Jump to content

Skrzypiąca skóra


aSi

Recommended Posts

Wykonałem buty, które skrzypią jak diabli. Po wielokrotnym przykładaniu ucha w różne miejsca na cholewce ustaliłem, że skrzypienie powstaje poprzez tarcie skóry wierzchniej z podszewką. Tak sobie kombinuję, że jak bedę robił następną parę butów, to posypanie wewnetrznej strony skóry wierzchniej powinno zlikwidować późniejsze skrzypienie. Czy moje rozumowanie jest poprawne?

Ale jak zlikwidować skrzypieniue w butach już gotowych? Czy ktoś ma jakiś pomysł?

pozdrawiam

a

Link to comment
Share on other sites

Po twoim pytaniu zwątpiłem i jeszcze raz dokonałem prób skrzypienia i mogę teraz powiedzieć, że skrzypi wszystko. Skrzypi z pod podeszwy (w tym bucie nie przyklejałem podeszwy do wyłożenia korkowego tylko do pasa), skrzypi cholewka i skrzypi język trąc o obłożynę.

Link to comment
Share on other sites

:) swego czasu specjalnie mocowano łupki orzechowe by skrzypiały buty podczas chodzenia, jeżeli kawalerowi nie skrzypiały oficerki to panny za nim oczami nie wodziły :), ale to było dawno, na brandzel jest prosty i skuteczny sposób 4-6 texsy i po sprawie, co do reszty jeżeli skrzypienie jest w miejscach gdzie masz dostęp to wiadomo (żeby jechać trzeba smarować) :) a tam gdzie nie masz dostępu trzeba go zrobić i skleić lub się przyzwyczaić :)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest belzebub

Brandzel to stare nazewnictwo widze ze kolega to juz wiekowy :smiling: to taki mały zarcik

wazne by bylo zebyś naswietlił jak zrobiles buty bo to skrzypienie to moze być tysiąc róznych spraw od podszwek poprzes spody az do podpodeszwy i zalezy jakie materjały tam wsadziłes

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.