Jump to content

Czy polskie buty są brzydkie?


nie_problem

Recommended Posts

Chciałbym zainteresować kolejnym ciekawym wpisem na temat obuwia Blogera Mr.Vintage.

Pytanie blogowe prowokacyjne w celu wywołania dyskusji, ugrzeczniłem w tytule wątku, by najpierw ustalić czy według Was, aby na pewno? :)

 

 

 

 

Brogsy.jpg

Dlaczego polskie buty są brzydkie?

 

Tytułowe pytanie chciałbym potraktować, jako rodzaj prowokacji, która mam nadzieję wywoła ciekawą dyskusję, a może i reakcję firm, bo wiem, że czytają tego bloga. Temat ten chodził za mną od dłuższego czasu, ale jakoś nie mogłem się zebrać do aktywności.

 

Bardzo często dostaję prośby o pomoc w zakresie doboru butów. Ktoś chce kupić dobre, ładne buty w rozsądnej cenie, ale nie wie gdzie. Oczywiście najlepiej gdyby takie buty były łatwo dostępne, a więc do kupienia w każdym większym mieście, by można je było zmierzyć. Coraz częściej w przypadku takich pytań czuję się bezradny. Zacząłem się zastanawiać dlaczego.

 

Na pewno nie jest to spowodowane słabą dostępnością butów, jako asortymentu. W każdym centrum handlowym mamy co najmniej kilkanaście sklepów wyłącznie z tym asortymentem, a obecnie także każda sieciówka ma szerokie kolekcje obuwia. Co warte pokreślenia, jest duża ilość marek polskich, których udział w rynku obuwniczym jest znaczący. Na pewno jest to większy udział niż w przypadku marek odzieżowych.

 

...

 

Cały wpis:

http://mr-vintage.blogspot.com/2012/12/dlaczego-polskie-buty-sa-brzydkie.html

 

 

Macie w domu ładne polskie buty?

Link to comment
Share on other sites

Chciałbym zainteresować kolejnym ciekawym wpisem na temat obuwia Blogera Mr.Vintage.

Pytanie blogowe prowokacyjne w celu wywołania dyskusji, ugrzeczniłem w tytule wątku, by najpierw ustalić czy według Was, aby na pewno? :)

 

 

 

 

 

Macie w domu ładne polskie buty?

 

Odpowiadając na prowokację:) no pewnie, że mam poza tym to kwestia gustu jeśli idzie o piękno naszych polskich butów.

Prawdopodobnie każdy znajdzie coś dla siebie pięknego Made in Poland

Od 7 lat kupowałem wizytowe buty Conhpol i szczególnie lubiłem linię Blunotte. Ostatnio kupiłem Ryłko i też jestem zadowolony

 

Sumując mam klasyczne, eleganckie buty Made in Poland i są super bo są z pięknej Polski:)

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest belzebub

A oto moje trzy grosze do tematu. Ja posiadam bardzo duzo butów polskich marek i sa one nie tylko piekne ale tez super wygodne i każdy kto twierdzi ze w polsce nie ma doprych butów jest w błędzie. Firmy te stosuja również bardzo dobre materjały niejednokrotnie sprowadzane z renomowanych firm włoskich. Ja POLECAM POLSKI PRODUKT

Link to comment
Share on other sites

W cytowanym wpisie z bloga Mr. Vintage można wyczytać, że polski biznes obuwniczy ma się raczej dobrze, nie ma też szczególnie krytycznych uwag co do jakości butów czy używanych materiałów.

Problemem jest wygląd butów - zwłaszcza jeśli chodzi o klasyczne modele, bo w większości to co jest dostępne to niestety "pseudoklasyka".

 

Według mnie większość dostępnych butów jest niestety brzydka.

Oczywiście zdarzają się ładne klasyczne modele, ale jest ich bardzo mało.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Tak przy okazji tematu, zaprezentuję jedne butki. Gino Rossi mianowicie. W sumie chyba jedne z ładniejszych jakie udało mi się widzieć w normalnym sieciowym sklepie. Kupione ze 3 lata temu na wyprzedaży. Całkiem zgrabne, na moją nogę troszkę za wąskie ale przynajmniej mają łagodny czubek i nie są wydłużonymi kajakami. Przepraszam za zdjęcia ale z fleszem było gorzej.

Niestety skóra jest średnia. Cholewka marszczy i zagina się w dziwnych miejscach. Lustra mi się nigdy nie udało osiągnąć.

 

post-1366-0-66928200-1385239236_thumb.jpg

post-1366-0-99864800-1385239281_thumb.jpg

post-1366-0-59015000-1385239312_thumb.jpg

post-1366-0-19369100-1385239351_thumb.jpg

 

Określiłbym jako akceptowalne. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest CozyShoes

I to jest chyba zdecydowanie najlepsze określenie na tą markę,można akceptować ich buty. Sam miałem kiedyś jeden model- intensywnie użytkowane wytrzymały niespełna rok i dwa miesiące,ale powodów do reklamacji nie było,po prostu zostały "schodzone".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Polskie buty tak samo jak i niepolskie bywają i ładne i brzydkie, myślę, że nie przodujemy w jakiejś szczególnej brzydocie. Oczywiście wszystko jest rzeczą gustu a i cena jest istotna, inne buty kupimy za 250-400zł a inne za 600 plus.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.