Skocz do zawartości

Czy polskie buty są brzydkie?


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zainteresować kolejnym ciekawym wpisem na temat obuwia Blogera Mr.Vintage.

Pytanie blogowe prowokacyjne w celu wywołania dyskusji, ugrzeczniłem w tytule wątku, by najpierw ustalić czy według Was, aby na pewno? :)

 

 

 

 

Brogsy.jpg

Dlaczego polskie buty są brzydkie?

 

Tytułowe pytanie chciałbym potraktować, jako rodzaj prowokacji, która mam nadzieję wywoła ciekawą dyskusję, a może i reakcję firm, bo wiem, że czytają tego bloga. Temat ten chodził za mną od dłuższego czasu, ale jakoś nie mogłem się zebrać do aktywności.

 

Bardzo często dostaję prośby o pomoc w zakresie doboru butów. Ktoś chce kupić dobre, ładne buty w rozsądnej cenie, ale nie wie gdzie. Oczywiście najlepiej gdyby takie buty były łatwo dostępne, a więc do kupienia w każdym większym mieście, by można je było zmierzyć. Coraz częściej w przypadku takich pytań czuję się bezradny. Zacząłem się zastanawiać dlaczego.

 

Na pewno nie jest to spowodowane słabą dostępnością butów, jako asortymentu. W każdym centrum handlowym mamy co najmniej kilkanaście sklepów wyłącznie z tym asortymentem, a obecnie także każda sieciówka ma szerokie kolekcje obuwia. Co warte pokreślenia, jest duża ilość marek polskich, których udział w rynku obuwniczym jest znaczący. Na pewno jest to większy udział niż w przypadku marek odzieżowych.

 

...

 

Cały wpis:

http://mr-vintage.blogspot.com/2012/12/dlaczego-polskie-buty-sa-brzydkie.html

 

 

Macie w domu ładne polskie buty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zainteresować kolejnym ciekawym wpisem na temat obuwia Blogera Mr.Vintage.

Pytanie blogowe prowokacyjne w celu wywołania dyskusji, ugrzeczniłem w tytule wątku, by najpierw ustalić czy według Was, aby na pewno? :)

 

 

 

 

 

Macie w domu ładne polskie buty?

 

Odpowiadając na prowokację:) no pewnie, że mam poza tym to kwestia gustu jeśli idzie o piękno naszych polskich butów.

Prawdopodobnie każdy znajdzie coś dla siebie pięknego Made in Poland

Od 7 lat kupowałem wizytowe buty Conhpol i szczególnie lubiłem linię Blunotte. Ostatnio kupiłem Ryłko i też jestem zadowolony

 

Sumując mam klasyczne, eleganckie buty Made in Poland i są super bo są z pięknej Polski:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto moje trzy grosze do tematu. Ja posiadam bardzo duzo butów polskich marek i sa one nie tylko piekne ale tez super wygodne i każdy kto twierdzi ze w polsce nie ma doprych butów jest w błędzie. Firmy te stosuja również bardzo dobre materjały niejednokrotnie sprowadzane z renomowanych firm włoskich. Ja POLECAM POLSKI PRODUKT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cytowanym wpisie z bloga Mr. Vintage można wyczytać, że polski biznes obuwniczy ma się raczej dobrze, nie ma też szczególnie krytycznych uwag co do jakości butów czy używanych materiałów.

Problemem jest wygląd butów - zwłaszcza jeśli chodzi o klasyczne modele, bo w większości to co jest dostępne to niestety "pseudoklasyka".

 

Według mnie większość dostępnych butów jest niestety brzydka.

Oczywiście zdarzają się ładne klasyczne modele, ale jest ich bardzo mało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Tak przy okazji tematu, zaprezentuję jedne butki. Gino Rossi mianowicie. W sumie chyba jedne z ładniejszych jakie udało mi się widzieć w normalnym sieciowym sklepie. Kupione ze 3 lata temu na wyprzedaży. Całkiem zgrabne, na moją nogę troszkę za wąskie ale przynajmniej mają łagodny czubek i nie są wydłużonymi kajakami. Przepraszam za zdjęcia ale z fleszem było gorzej.

Niestety skóra jest średnia. Cholewka marszczy i zagina się w dziwnych miejscach. Lustra mi się nigdy nie udało osiągnąć.

 

post-1366-0-66928200-1385239236_thumb.jpg

post-1366-0-99864800-1385239281_thumb.jpg

post-1366-0-59015000-1385239312_thumb.jpg

post-1366-0-19369100-1385239351_thumb.jpg

 

Określiłbym jako akceptowalne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość CozyShoes

I to jest chyba zdecydowanie najlepsze określenie na tą markę,można akceptować ich buty. Sam miałem kiedyś jeden model- intensywnie użytkowane wytrzymały niespełna rok i dwa miesiące,ale powodów do reklamacji nie było,po prostu zostały "schodzone".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Polskie buty tak samo jak i niepolskie bywają i ładne i brzydkie, myślę, że nie przodujemy w jakiejś szczególnej brzydocie. Oczywiście wszystko jest rzeczą gustu a i cena jest istotna, inne buty kupimy za 250-400zł a inne za 600 plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.