Skocz do zawartości

Nord - wyblakł kolor


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

To mój pierwszy post na forum i od razu piszę z prośbą o pomoc.

Otóż niedawno kupiłem sobie buty marki Nord w kolorze ciemny granat. Zaraz po zakupie nałożyłem na nie gruba warstwę pasty bezbarwnej kupionej wcześniej w salonie obuwia CCC. Po około 15 minutach wypolerowałem obuwie. Problem polega na tym iż gdy następnego dnia ubrałem buty i pochodziłem w nich około 2-3 godzin skóra w miejscu zginania nogi dziwnie wyblakła i porobiło się mnóstwo pajęczynek, zagnieceń. Stwierdziłem że pewnie wina leży w zbyt grubo nałożonej warstwie pasty bezbarwnej która zesztywniłą skórę i doszło do tego typu defektu. Po powrocie do domu wyszczotkowałem buty oraz wyczyściłem wilgotną szmatką. Podczas czyszczenia zauważyłem niestety iż z butów zszedł ich początkowy kolor. Stały się dużo jaśniejsze i nie mają już tego połysku.

Czy mogę prosić o radę co zrobić by buty odzyskały swój kolor oraz blask? Żałuję także powstałych pajęczynek na obuwiu ale z tym pewnie już się nic nie zrobić?

Jestem ogólnie zdenerwowany na siebie bo buty troszkę kosztowały a przez ich złe zabezpieczenie wyglądają jak by miały rok a nie 1 dzień. Proszę o pomoc

Buty to Nord z serii Wall Street skóra naturalna w kolorze navy blue

Pozdrawiam,\

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomku,

  1. Generalnie na cholewkę lepiej stosować krem do butów, a nie pastę.
  2. Jeżeli już pastę to cienką warstwę tam, gdzie skóra pracuje, a grubszą, czy kilka warstw na noskach i piętach dla osiągnięcia połysku.
  3. Tam gdzie jest to możliwe stosuj pasty w kolorze. Bezbarwna na ciemnych skórach dość często daje taki efekt.
  4. Wydaje się, że wystarczy dokładnie zmyć to co na te buty nałożyłeś - jeżeli to skóra naturalna licowa - optymalny byłby Saphir Renomat

To tak "na sucho" i zupełnie ogólnie. Nie wydaje mi się, byś doprowadził do poważnych, nieodwracalnych zmian.

Jednak jeżeli zechcesz bardziej konkretnych sugestii, wklej proszę kilka zdjęć obrazujących problem i jedno przedstawiające nowe buty (może być z sieci).

Wtedy łatwiej będzie zasugerować konkretne rozwiązania.

Na razie poruszamy się trochę po omacku :)

 

Bądź dobrej myśli - nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło :)

 

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj nie_problem!

 

Dzięki za odpowiedz, przyznam że poprawiłeś mi bardzo humor!!

Orientujesz się czy te pajęczynki i zagięcia to wina za dużej ilości pasty czy ogólnie taka charakterystyka buta?

Jak tylko wrócę z pracy zrobię kilka zdjęć spróbuję też odnaleźć te buty w sieci.

 

Czy ten specyfik który proponujesz nie odbarwi obuwia? Czy mogę na te buty zastosować krem koloryzujący z saphir?

Czy przez te moje debilne potraktowanie obuwia skóra straciła w jakiś sposób swoją żywotność?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że "nerw" puścił :)

 

Na razie zgaduję. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że bezbarwna pasta wytrąca się, łamie na zgięciach. Stąd efekt.

 

Renomat jest bezpieczny dla skór, aczkolwiek na tych słabiej utrwalonych możesz obserwować efekt pozostawania pigmentu na szmatce.

Specjalnie nie należy tym się przejmować. Produkt ma za zadanie uwolnić skórę od tego co na nią wcześniej nakładałeś i rozluźnić jej pory, tak by optymalnie przyjęła pigment oraz została odżywiona przez nakładany później Pommadier Cream.

 

Jak zobaczymy (fotki) to zobaczymy (co z tym można zrobić) :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to przez pastę zmywałem ją wczoraj wilgotną szmatką i niestety wtedy głównie kolor zszedł bo nawet na szmatka robiła się niebieska. Ale po zmyciu nadal występowały te załamania, więc naniosłem potem tłuszcz do butów. Efekt tego był taki że but wygląda lepiej ale to nie to samo co zaraz po zakupie. Może te działania były niepotrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra kozia to bardzo delikatny temat, powinieneś zakupi delikatny krem do czyszczenia i zmyć w całości to coś, następnie delikatny krem do skóry licowej w kolorze i zapastować nie zbyt grubą warstwą a rano wypolerować powinno by ok, jeżeli ta bezbarwna nie weszła w reakcje z licem skóry, kozia skórka jest bardzo delikatna i trzeba uważać pozdro

 

 

 

Czy na prawym są takie delikatne zgrubienia jak by sól wychodziła?

Edytowane przez kwinto
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za sugestie - mam coś takiego nada się do czyszczenia - http://www.czystebut...itore-p-58.html

 

Nie nie ma zgrubień na butach to efekt 3 godzinnego przebywania w nich po wsześniejszym nałożeniu pasty bezbarwnej. Są takie zagniecenia jak zawsze na skórze w sumie na zdjęciu mocniej widoczne niż na żywo.

 

Czym najlepiej nanieść krem koloryzujący ? Szczotką czy szmatką?

Edytowane przez Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho ... dobrze, że kwinto zajrzał w opis. Sprawa nam się komplikuje nieco. Faktycznie skóra kozia ... ehhh szkoda, że nie mamy tych butów na miejscu. Obawiam się jednak, że Renomat może być za mocny dla tak delikatnych skór. Znowu zbyt delikatne kremy mogą nie poradzić sobie z pastą, która została zaaplikowana.

 

Zmieniam opcję. Próbowałbym delikatniejszym Creme Universelle doczyścić i nastepnie pommadier nr 46 (blue petrol) przywrócić butom właściwy kolor.

 

Ciężko w takiej sytuacji radzić na odległość. Mając je na miejscu można byłoby wykonać kilka prób. No ale ... co zrobić :)

 

Ważne:

Czegokolwiek byś nie stosował, wykonaj najpierw próbę na niewidocznym skrawku. Dopiero jeżeli uznasz, że efekt jest właściwy stosuj produkt na całej powierzchni.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku, który podałeś jest informacja:

 

Obuwie marki Nord, to połączenie stylu, oryginalności oraz najwyższej jakości materiałów. Wysoka jakość produktów zyskała uznanie Klientów na całym świecie. Buty NORD wykonane są z naturalnych skór, zarówno w wierzchniej ich części, jak i we wnętrzu obuwia.

 

Informacje dodatkowe:

Obuwie wykonane jest z międlonej skóry koziej ,która daje niesamowity komfort użytkowania,wyściółka jest ze skóry cielęcej.

MODEL: 4418-K076-P

Wierzch buta: Naturalna skóra licowa kozia

Skóry kozie międlone, powstają dzięki poddaniu ich- abrazji (zmiękczaniu) przez okres 14 dni. Najnowsza technologia wykorzystywana do produkcji tych skór, sprawia, że buty są lekkie, miękkie i idealnie dopasowują sie do każdej stopy.

Kolor: Granat

Wnętrze: Naturalna skóra licowa

 

Podeszwa: Tworzywo sztuczna

 

 

Jeżeli udało się usunąć bezbarwna pastę ze skóry, próbowałbym aplikować krem. Jeżeli nie, to warto jednak to zrobić, gdyż impregnaty mogą się nawarstwiać, efekt może być chwilowy, a skóra będzie traciła swoje walory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale ten link który wkleiłem to nie konkretnie mój model pisałem o tym. Są to buty z innej serii tutaj znalazłem z mojej serii wall street - http://goodshoes.pl/polbut-meski-skora-bydleca-czarny-p160.html

I są one ze skóry bydlęcej. Dla pewności napisałem do producenta ale nie wiem czy ktoś odpowie. Dzięki wam Panowie za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten środek czyszczący co mam chyba nie do końca sobie radzi zamówię renomat. Co do kremu to wracając z pracy kupiłem firmy tarrago krem na bazie wosku kolor navy blue marine bardzo podobny do koloru moich butów - nada się ?

 

Rozumiem żę puki nie rozwiąże tego problemu lepiej nie chodzić w butach?

 

P.S. nie_problem patrząc na zdjęcia butów co myślisz bardzo się zniszczyły? Czy te pozaginane miejsca te blizny będą pękać?

Edytowane przez Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hy hy dzięki za informację bo też już nie mam serca wydawać kasy :)

 

 

Rozumiem żę puki nie rozwiąże tego problemu lepiej nie chodzić w butach?

 

P.S. nie_problem patrząc na zdjęcia butów co myślisz bardzo się zniszczyły? Czy te pozaginane miejsca te blizny będą pękać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, buty z naturalnej skór w sposób naturalny się zaginają. Tego ciężko uniknąć. To trzeba polubić i tyle :) W mniejszym lub większym stopniu zagięcia na skórze zawsze będą widoczne w miejscach, gdzie skóra pracuje. Wielu twierdzi, że wręcz nie wypada chodzić w skórzanych butach jak z półki sklepowej - ślad czasu na skórze to ten dodatkowy smaczek, a skóry, które z czasem się zmieniają, pięknie patynują zmieniając odcienie to esencja doskonałości :)

 

Zminimalizować efekt możesz systematycznie pielęgnując, natłuszczając skórę i stosując prawidła.

Fotki są na tyle niewyraźne, że ciężko mi określić czy widzę tam białą wydzielającą się pastę, czy sól ... czy mi się wydaje :)

Mam wrażenie, że nie jest z nimi tak źle, jak myślałem :)

 

Spróbuj najpierw Renomatem i kremem, a tłuszcz zastosuj przed planowanym wyjściem na jesienno-zimową ulicę - jak tłuszcz dobry to z przyjemnością patrzy się jak woda perli się na powierzchni skóry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, napisałem dokładnie co zrobić, to co masz do czyszczenia jest super tyle że nie do tych butów, napisałem wyraźnie mleczko a potem krem i zostań przy tym, mięka szmatka i mleczkiem zmyć (bardzo dokładnie zmyć) odczekać 4h, krem odczekać2-4h i wypolerować. Do nanoszenia lepsza jest szczotka (mazak- bo lepiej penetruje powierzchnie) do polerowania może być szmatka lub szczorka Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem kogo mam słuchać. Czekam na odpowiedz od producenta co trzeba im przyznać to reakcja była natychmiastowa i już nawiązali kontakt - także tutaj duży plus.

 

Jak będę miał info co to dokładnie za rodzaj skóry to dobierzemy odpowiednie specyfiki natomiast wydaje mi się że jest to skóra bydlęca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Każdy dzieli się swoją opinią i doświadczeniami, a co człowiek to opinia. Pójdziesz do szewca na ulicy i będzie miał swoją, zapewne odmienną wizję :)

Zadając otwarte pytanie na forum musisz się z tym liczyć. Z resztą sposobów na rozwiązanie problemu zawsze może być kilka, a ostatecznie żaden może nie spełnić Twoich oczekiwań :)

 

Zaczniesz działać, dojdziesz do własnych wniosków. Czytaj, nie słuchaj nikogo, podejmuj decyzje w oparciu o to co dzieje się z obuwiem.

 

Jeżeli płyn, który masz wg. Ciebie skutecznie oczyścił skórę i pozbył się resztek pasty to jest wystarczający i jedziesz z kremem. Jeżeli nie, to dzialasz inaczej :)

 

 

 

Próbuj, obserwuj, wyciągaj wnioski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.