Skocz do zawartości

Czym usunąć ciemne ślady na zagnieceniach, przy sznurówkach na skórze "crazy horse"


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na forum więc zacznę od przywitania:

 

Witam serdecznie wszystkich użytkowników!

 

Pacjentem są buty Wojasa ze skóry olejowej "crazy horse":

 

 

dsc05573v.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Problem:

Jakim specyfikiem usunąć ślady zaznaczone na zdjęciach strzałkami, ślady powstały od sznurówek oraz na zagięciach

 

 

dsc05574z.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

dsc05576f.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

dsc05578ha.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Ogólnie jaki środek polecilibyście do czyszczenia tych butów.

Do konserwacji w chwili obecnej posiadam środek "crazy oil" ale na dniach zamówię SAPHIR HP OIL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie warto mieć szczoteczkę w domu, ale ta legendarna gąbka kuchenna ma już tyle zastosowań, że sentymentalnie muszę stwierdzić - można spróbować :)

Jeżeli mydło po próbie się sprawdzi - spokojnie możesz je stosować do okresowego czyszczenia. Doskonale radzi sobie z brudem i plamami. Oczywiście po gruntownym myciu impregnuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zagniecenia od sznurowadeł ....

Ja Ciebie jednak rozczaruję .

To jakby próbować usunąć wytłoczenie ze skóry .

Jest jeden sposób (obawiam się) . Próbować przecierać to drobnym papierem ściernym - jednakże odradzam jeśli nie bardzo ma się o tym pojęcie i zaakceptować te wygniecenia .

Ostateczna ostateczność - gruntowne czyszczenie (a przy tej skórze będzie to troszkę wymagało cierpliwości ) no i kolejno zmiana koloru całości przyjmując jako bazę koloru ,kolor wygniecenia . Wygniecenie i tak zostanie - ale optyka się poprawi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zagniecenia od sznurowadeł ....

Ja Ciebie jednak rozczaruję .

To jakby próbować usunąć wytłoczenie ze skóry .

Jest jeden sposób (obawiam się) . Próbować przecierać to drobnym papierem ściernym - jednakże odradzam jeśli nie bardzo ma się o tym pojęcie i zaakceptować te wygniecenia .

Ostateczna ostateczność - gruntowne czyszczenie (a przy tej skórze będzie to troszkę wymagało cierpliwości ) no i kolejno zmiana koloru całości przyjmując jako bazę koloru ,kolor wygniecenia . Wygniecenie i tak zostanie - ale optyka się poprawi .

 

To mnie nie pocieszyłeś... Same ślady po sznurówkach mi nie przeszkadzają bo w końcu sznurówki je zasłaniają, tylko najbardziej mnie martwi to, że takie same ślady się będą robić na zagięciach.

Jeśli nie da się ich usunąć to da się jakoś zabezpieczyć przed ich powstawaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zagięciach ich nie zobaczysz . Sznurowadła niestety wyciskają ślad wytłaczając go w skórze i tym samym zagęszczając jej strukturę w sposób nieodwracalny .

Pocieszę cię może jednak ;)

Ten typ buta powinien wyglądać jednak w stylu Vintage - elegancja mu zwyczajnie nie przystoi :)

Sam Oil Saphira wiele nie da jeśli zaczniesz je ciurać mocniej - skuś się do końca - buty ściemnieją i wszystko tym samym się wyrówna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.