Skocz do zawartości

Ile za pasek, portfel, wizytownik, etui ... (cena ręcznej roboty)


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do "Skórorobów" i ich klientów.

Mam nadzieję, że to nie jest temat TABU :)

 

Mam świadomość, że każdy projekt jest inny i inaczej wyceniany, ale czy można określić jakieś widełki dla poszczególnych produktów, zakładając, ze nie korzystamy ze skór egzotycznych?

 

Dla przykładu:

Pasek do zegarka - od ... do ...

Pasek do spodni - od ... do ...

Wizytownik - od ... do ...

Portfel - od ... do ...

Pochwy nożowe - od ... do ...

 

Ludzie czasem myślą, że sumy za hand made są astronomiczne i zamiast pytać, kupują "chińszczyznę". Wiem, że nie zawsze cena sięga nieba :) - chyba warto choćby w zarysie przedstawić jak to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie bardzo rozumiem czemu nikt się nie wypowiedział, spróbuję ciut zarysować ceny (wg mnie oczywiście)

 

pasek do zegarka- w życiu zrobiłem może ze dwa, trzy. Wbrew pozorom dużo roboty. Za przeszywany pasek sensowna cena zaczyna się ok. 70zl jeżeli skóra jest normalna, nie ma żadnych zdobień to max. 110-120zl

 

pasek do spodni- zależy od ilości zdobień. Jeżeli jest to zwykły kawałek skóry, zaoblony, krawędzie pomalowane specjalna farbą co cena max. 50 plus cena klamry

 

wizytownik- nigdy nie robiłem, musiałbym zobaczyć projekt.

 

portfel- zależy od stopnia skomplikowania. Wczoraj robiłem portfel dla kumpla, 6 przegród na kart, dwie kieszenie na banknoty, bardzo proste zdobienie- tego typu portfel wyceniam na 80-90zl

 

pochwa do noża- 70-100zl

 

 

edti

Edytowane przez ahaswer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Myślę, że w zasadzie każdy Artysta może dowolnie wyceniać swoją pracę. Wszak na cenę ostateczną składać się będzie jakość i ilość materiałów, nakład pracy, pomysł, ale i w pewnym sensie marka i postrzeganie produktów na rynku. Nakłady włożone w marketing i budowanie marki, z czasem pozwalają zarabiać więcej. I skoro ludzie są skłonni płacić za pasek 400 PLN, a nie 150 czy 200 PLN to w mojej ocenie tyle jest wart. Rynek weryfikuje wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem wątek do odpowiedniejszego działu.

Kiedyś myślałem, że ceny są naprawdę kosmiczne - dziś po małym rozeznaniu widzę, że dość różnie z tym bywa. Generalnie moje wyobrażenia za wysoko szybowały. Teraz wiem, że zamówienie u "Skóroroba" to doskonała opcja na niebanalny prezent chociażby ... i wcale nie musi być drogo, a jak jest za co to i tak warto dopłacić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, rynek weryfikuje i rzemieślnika i cenę :)

Ja jako że robię tylko pasiorki do zegarków za to, biorę jak się ktoś trafi przeważnie 7 dyszek. Mam to obcykane, wiem co do czego, jak i gdzie. Jak robiłem swój pierwszy portfel, to po skończeniu stwierdziłem że 150 to będzie mało :) Mimo małych wad itp. Ale co się oszarpałem z nim to moje.

Ale w sumie to tylko hobby, więc na zysk się nie nastawiam, a co mam radochę jak się komuś podoba, to moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A za ten niebieski pokazany w innym wątki dla przykładu ile trzeba zapłacić?

Niebieski -130zł

Czarny -80-90zł

Miodowy-210zł

niżej link do zdjęć na forum

http://www.wbutach.pl/topic/1810-sq-leatherwork/

 

Teraz bym przeszył ten niebieski pasek, wyglądało by to troszkę lepiej, ale to była w sumie pierwsza próba takiej robótki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.