Skocz do zawartości

Czy nubuk nadaje się na polską zimę?


glazo

Rekomendowane odpowiedzi

Spodobały mi się buty z nubuku: http://butynaobcasach.pl/Sztyblety_meskie_Pan_553_czarne_obuwie_zimowe-2676.html

Zastanawiam się, czy nadają się one na polską zimę, czy będą przemakać. Nie powiem, zależy mi nie tylko na walorach estetycznych, ale przede wszystkim na tym, żeby nie przemakały. Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotkach wygląda trochę jak licówka, ale myślę, że warto podpytać sprzedającego lub producenta o parametry i właściwości.

Nubuk olejowany, woskowany nadaje się na zimę nawet ekstremalną. Zwykły nubuk, właściwie impregnowany również nadaje się na zimę, zwłaszcza w miejskich warunkach i przy takiej zimie, jaką mamy :)

 

Co do tego modelu ... hmmm ... ciekawe jak zamek jest zabezpieczony przed przemakaniem. Buty z futrem w środku po złapaniu wilgoci ... nie będą fajne, a wewnątrz raj dla rozwoju bakterii i mikroorganizmów. Osobiście polecałbym coś bez futerka, a w zamian inwestycja w dobre skarpety.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo szwów i kawałków. Nie wróżę im nieprzemakalności...

Na twoim miejscu po zakupie przede wszystkim bym je zaprawił (jeśli można, o czym pisze nie_problem). Nie jest to typowy nubuk z "długim" włosem, dlatego też nie zmienisz koloru olejami. Kupuj jak Ci się widzą. W multirenowacji dostaniesz bonus na zabawki, a po zabiegu będziesz mógł stać w wodzie. Ja przynajmniej mogę w swoich :)

 

BTW. Zimy w PL ostatnio są bardziej suche niż lato :)

 

EDIT:

Pierdółki.

Edytowane przez count_martin3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czym polecacie je zaimpregnować jeśli jest to nubuk z "krótkim" włosem? Barwa to taka niebiesko-szara. Zależy mi na tym, żeby poprawić trochę wodoszczelność i przy tym nie pogorszyć o wiele koloru.

Spray'e w aerozolach się nadają czy raczej nie? W jakim sklepie można je kupić(wyłączając internet, bo zależy mi na czasie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerozole zapewniają niezłą impregnację, ale stosować je należy częściej, bo powłoka z czasem się ściera. Jeżeli aerozol gdzieś na ulicy to szukaj NANO Protectora.

Tłuszcze zapewniają optymalną i długotrwałą impregnację, przy jednoczesnym odżywieniu skóry, ale kosztem kolory najczęściej (mi akurat pasuje, bo wolę ciemniejsze odcienie :)).

 

Tu wybór należy do Ciebie.

 

Jeżeli bez tłuszczów, to ja subiektywnie :) wskazywałbym na:

  1. Tarrago Universal Cleaner (czyszczenie)
  2. Tarrago Nano Protector (impregnacja)

 

Jeżeli zdecydowany jesteś na te buty, na Twoim miejscu poprosiłbym sprzedawcę o zaproponowanie środków. Po co latać po mieście? :) Ewentualnie, jak pójść już w miasto, to z butami jak już paczkę odbierzesz. Wtedy łatwiej wytłumaczyć sprzedawcy o co chodzi :)

 

Jeżeli podasz mi na priv lokalizację, mogę zorientować się czy gdzieś blisko dostaniesz wymienione wyżej środki.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia powiem, że te aerozole są dobre, ale krótkotrwałe.

Za bardzo środkami oleistymi koloru nie zmienisz IMO. Jak już, to się mogą ciut bardziej świecić. Nie będą po prostu takie matowe, chyba że multirenowacja ma sposób na matowienie, ale nie wiem czy to gra warta świeczki.

Ja swoje buty z pięknego jasnego nubuku, matowego z włoskiem zrobiłem na nieprzemakalny beton, pociemniły mi się przy okazji i jestem zadowolony ;)

 

Tu masz fajny opis, oczywiście Ciebie nie interesuje wszystko: http://www.wbutach.pl/topic/216-konserwacja-i-impregnacja-tluszczowa-skory-nubuk-na-przykladach/

Ja bym użył:

Najpierw HP oil, a potem Tucanem. Tylko te zameczki po bokach będą puszczać jak ta lala ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.