Jump to content

Czy nubuk nadaje się na polską zimę?


glazo

Recommended Posts

Na fotkach wygląda trochę jak licówka, ale myślę, że warto podpytać sprzedającego lub producenta o parametry i właściwości.

Nubuk olejowany, woskowany nadaje się na zimę nawet ekstremalną. Zwykły nubuk, właściwie impregnowany również nadaje się na zimę, zwłaszcza w miejskich warunkach i przy takiej zimie, jaką mamy :)

 

Co do tego modelu ... hmmm ... ciekawe jak zamek jest zabezpieczony przed przemakaniem. Buty z futrem w środku po złapaniu wilgoci ... nie będą fajne, a wewnątrz raj dla rozwoju bakterii i mikroorganizmów. Osobiście polecałbym coś bez futerka, a w zamian inwestycja w dobre skarpety.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dużo szwów i kawałków. Nie wróżę im nieprzemakalności...

Na twoim miejscu po zakupie przede wszystkim bym je zaprawił (jeśli można, o czym pisze nie_problem). Nie jest to typowy nubuk z "długim" włosem, dlatego też nie zmienisz koloru olejami. Kupuj jak Ci się widzą. W multirenowacji dostaniesz bonus na zabawki, a po zabiegu będziesz mógł stać w wodzie. Ja przynajmniej mogę w swoich :)

 

BTW. Zimy w PL ostatnio są bardziej suche niż lato :)

 

EDIT:

Pierdółki.

Edited by count_martin3z
Link to comment
Share on other sites

Czyli czym polecacie je zaimpregnować jeśli jest to nubuk z "krótkim" włosem? Barwa to taka niebiesko-szara. Zależy mi na tym, żeby poprawić trochę wodoszczelność i przy tym nie pogorszyć o wiele koloru.

Spray'e w aerozolach się nadają czy raczej nie? W jakim sklepie można je kupić(wyłączając internet, bo zależy mi na czasie)?

Link to comment
Share on other sites

Aerozole zapewniają niezłą impregnację, ale stosować je należy częściej, bo powłoka z czasem się ściera. Jeżeli aerozol gdzieś na ulicy to szukaj NANO Protectora.

Tłuszcze zapewniają optymalną i długotrwałą impregnację, przy jednoczesnym odżywieniu skóry, ale kosztem kolory najczęściej (mi akurat pasuje, bo wolę ciemniejsze odcienie :)).

 

Tu wybór należy do Ciebie.

 

Jeżeli bez tłuszczów, to ja subiektywnie :) wskazywałbym na:

  1. Tarrago Universal Cleaner (czyszczenie)
  2. Tarrago Nano Protector (impregnacja)

 

Jeżeli zdecydowany jesteś na te buty, na Twoim miejscu poprosiłbym sprzedawcę o zaproponowanie środków. Po co latać po mieście? :) Ewentualnie, jak pójść już w miasto, to z butami jak już paczkę odbierzesz. Wtedy łatwiej wytłumaczyć sprzedawcy o co chodzi :)

 

Jeżeli podasz mi na priv lokalizację, mogę zorientować się czy gdzieś blisko dostaniesz wymienione wyżej środki.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Z doświadczenia powiem, że te aerozole są dobre, ale krótkotrwałe.

Za bardzo środkami oleistymi koloru nie zmienisz IMO. Jak już, to się mogą ciut bardziej świecić. Nie będą po prostu takie matowe, chyba że multirenowacja ma sposób na matowienie, ale nie wiem czy to gra warta świeczki.

Ja swoje buty z pięknego jasnego nubuku, matowego z włoskiem zrobiłem na nieprzemakalny beton, pociemniły mi się przy okazji i jestem zadowolony ;)

 

Tu masz fajny opis, oczywiście Ciebie nie interesuje wszystko: http://www.wbutach.pl/topic/216-konserwacja-i-impregnacja-tluszczowa-skory-nubuk-na-przykladach/

Ja bym użył:

Najpierw HP oil, a potem Tucanem. Tylko te zameczki po bokach będą puszczać jak ta lala ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.