Skocz do zawartości

Popularyzacja forum - w poszukiwaniu użytkowników (podzięki i pomysły na marketing)


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ładny banerek , gdybym go miał fizycznie i umieścił pod szyldem warsztatu lub idąc drogą innych for , w postaci naklejki na samochód, to wydaje mi się że przyspożyłoby to wielu forowiczów. Sam klientom podpowiadam gdzie mogą znajść pomoc czy poradę.

Mogła by to być forma nagrody za np: wkład na forum itp. tu możliwości jest wiele.

Na stronach internetowych od banerków aż się roi .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny banerek , gdybym go miał fizycznie i umieścił pod szyldem warsztatu

 

Napisz dokładnie który, jakie wymiary ... rozejrzę się i może da się coś zrobić.

Ale będziesz musiał pokazać nam fotkę Warsztatu z fajnym banerem :)

 

w postaci naklejki na samochód

Sam logotyp z adresem, czy cały baner z napisem?

Również chętnie się rozejrzę za możliwościami w tym zakresie, tylko najpierw musimy ustalić detale :)

 

Dzięki za pomysły difer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyld niewielki 45 na 60 cm, wisi na białej ścianie budynku, zwykły napis -Usługi szewskie- czarno biały, baner może być pod albo obok najlepiej w kolorze niebieskim dla kontrastu, format taki jaki jest będzie czytelny.

Co do naklejki na samochód to sam logotyp na szybę, najepiej biały lub cały baner na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zacznijmy od naklejek.

 

Myślę o kilku wzorach od razu:

 

01.jpg02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.png

 

I teraz potrzebuję sugestii, co do rozmiarów.

Jakie rozmiary według Was powinny mieć powyższe naklejki?

 

difer - napisz również, który konkretnie banerek z zaprezentowanych najbardziej Tobie pasuje.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 lata później...
Dnia 17.11.2012 o 00:44, nie_problem napisał:

Witam!

 

Grono forumowiczów wbutach stale i systematycznie się poszerza.

 

Na miarę możliwości, przy wsparciu partnerów robimy marketing i popularyzujemy to miejsce, ale sporo jeszcze w tej materii do zrobienia, a możliwości niestety są nieco ograniczone. Doba też nieco za krótka :)

 

Tu apel do Forumowiczów:

  • jeżeli macie możliwości, reklamujcie forum gdzie się da (unikając rzecz jasna spamu),
  • ściągajcie tu ludzi, którzy Waszym zdaniem wniosą wartość, wiedzę, zaangażowanie lub po prostu wiedza tu zawarta im się przyda,
  • jeżeli macie pomysły na reklamę, marketing dla forum - dzielcie się nimi w tym wątku (będziemy myśleć jak je realizować)

 

Im nas więcej, tym ciekawsze dyskusje. Liczba użytkowników to również argument w negocjacjach z partnerami forum i więcej środków na konkursy oraz atrakcje, których mam nadzieję będzie coraz więcej :) Mam w głowie kilka ambitnych projektów forumowych, ale na dziś są jeszcze zbyt ambitne :) Mam nadzieję, że przyjdzie moment, kiedy wszystkie misje będą dla nas możliwe :)

 

Dziękuję za pomysły przekazywane na priv, które skłoniły mnie do wygenerowania tego wątku. Teraz proszę dzielić się pomysłami i własnymi działaniami w tym wątku.

Co dwie głowy to nie jedna :) :) , a co trzy to nie dwie :) :):) ... itd :)

 

Walczymy o to, by to miejsce było wyjątkowo, wyjątkowe - ale forum to tylko narzędzie. Prawdziwą wartość stanowią ludzie i aktywni użytkownicy.

 

Wielu skazywało ten projekt na porażkę, bo FB, NK, Twitter są dziś na czasie, bo szewcy robią buty, a nie siedzą przed komputerami, bo branża jest zamknięta i hermetyczna ... i różne takie ... z przekory spróbowaliśmy i nie żałujemy. Dziś jeszcze nie ma specjalnie sukcesu, który skłoniłby nas do odpalenia fajerwerków, ale jest już grupa zaangażowanych Forumowiczów, pasjonatów, którzy chętnie dzielą się doświadczeniami i wiedzą, jest atmosfera nieco odbiegająca od tej "wojennej", promowanej przez krajowe media i polityków, jest grupa firm wspierających forum ... i są perspektywy.

 

Dziś w imieniu administracji forumowej dziękuję Wam wszystkim.

Niech Bóg Wam wbutach wynagrodzi (nie przesadziłem?) :)

 

Udanego weekendu :)

Właśnie dodaje na swoich wizytówkach adres tego forum. Ciągle o nim mówię klientom i klientkom od lat ale nie posiadam żadnej ulotki tego forum. Z tym, iż dodaje ze jestem tylko użytkownikiem. Miejsce jest to zacne. Warto popularyzować. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Żeby promować trzeba najpierw

1.Zrobić audyt strony i poprawić błędy

2, Ustalić budżet na reklamę oraz znaleźć miejsca z targetem który ten temat interesuje

3. I działać :)

 

Na początek warto s kupić na grupach facebookowych jest tam mnóstwo osób szukających rozwiązań które na tym forum są. Również fora kobiec tam  warto być

3-6 miesięcy i forum pełne kilaka tysięcy osób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu mamy specjalistę :) 

 

Oceniam to na chłodno i dla mnie wygląda to tak, że FB przejął niestety masę ruchu takich miejsc, jak to. Ale rynek nie zna próżni i zaraz pewnie coś nowego odbierze to od FB. Tak to wygląda. Tu pozostali pasjonaci i ludzie, którym FB niekoniecznie pasuje z różnych względów. Odnajduję w tym wartość i lubię klimat jaki tu panuje. Jakoś tak spokojniej i zawsze jest pogoda :) 

 

Można oczywiście ładować kasę w marketing, reklamę i przerzucać ruch z portali społecznościowych, ale to forum nie powstało po to, by ściągać tu krzykaczy i zarabiać na nich. Forum powstało po to, by się wspierać i chyba lepiej niech tak zostanie. Jak ktoś wButach gdzieś poleca z przekonania to super! Ale jak mamy generować sztuczny ruch napędzany finansami, to w sumie nie o to chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.