Skocz do zawartości

Popularyzacja forum - w poszukiwaniu użytkowników (podzięki i pomysły na marketing)


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, kwinto - mam ten sam problem :)

No tak czy inaczej - za wszystkie wskazówki dziękujemy. Jak ktoś będzie miał chęć i możliwości pomocy ze swojej strony (bez spamowania) to z góry dziękujemy.

Może na jakimś urlopie poczytam trochę na temat i kiedyś zrozumiem - zawsze to nowe wyzwanie :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety co bys gdzie nie przeczytał tylko spamem można okupowac top 10(pierwsze 10 wyników) na dobre słowa kluczowe a tak na prawde licza się tylko pierwsze 3 wyniki które sciągaja 80% ruchu .Strona w top20 i dalej to tak jakby strona nie istniała :)

dla przykładu na zapytanie forum o butach , wszystkie osoby które to wpisuja to 7 na 10 wchodzi na to forum., na im wiecej fraz tak masz tym lepiej :)

Edytowane przez Polskie-Buty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rzucenie przykładami. Od razu lepiej :)

A jak wynalazłeś jeszcze pozycjonowanie frazy "Ania" ? I jak sprawdziłeś, kiedy strona dostała się do bazy SWLi?

 

Nie zgadzam się jedynie z docenianiem spamu i SWLi. Od kilku dobrych lat sama na własną rękę promuję witrynę firmową.... bez użycia SWLi... i TOP10 jest spokojnie.

Od pewnego czasu nawet całkiem stabilne TOP3 dla kilku fraz można nawet zaobserwować.

Wychodzenie więc z założenia, że są one niezbędne do uzyskania wysokich pozycji uważam za niesłuszne.

 

Pozdrawiam,

Kinga

Edytowane przez Kinga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegóły wyciągam autorskim programem i mam zakaz popularyzowania go ale tymi narzędziami powyżej możesz znaleść podobne dane.

 

Jeśli chodzi o swl to działają wyśmienicie dlatego google go tak nie lubi.Niestety nieumiejętne korzystanie może skończyć sie banem lub filtrem na frazę.

I nie ma strony w top 10 na popularne frazy która by z swl nie korzystała :)

 

Podaj adres i anchory na które sie promujesz to ci powiem na ile konkurencyjne są frazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.saunywpolsce.pl

sauna, sauny, saunowanie, sauny w polsce, gdzie na saune, katalog saun, sauna polska, sauna ceny, producenci saun, wyposażenie saun

 

www.katalog-saun.saunywpolsce.pl

To samo co wyżej. Z naciskiem na frazę "katalog saun". Nigdy nie wrzucałam w SWLe, a i tak jestem w topie.

Edytowane przez Kinga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że wrzuciłam linki, które mogą być odczytane za reklamę czy coś w ten deseń...

Skoro mogę mieć analizę za darmo to grzech nie skorzystać :>

 

I owszem. Owszem. Nie zadzierać z dziewczynami xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i rozłożył mnie jakiś wirus :(

Ale sprawdziłem pobieżnie i niestety ale już mam bardzo złe informacje. Pisać tutaj czy na priv ?

 

Axe nikt nie lubi spamu ja mówie tylko że bez niego nie ma topów na popularne frazy.Google to zmienia updatami cały czas ale efekty są jeszcze gorsze. Ja nic nie popieram tylko się dostosowuje do sytuacji , tutaj rządz prawo dżungli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axe nikt nie lubi spamu ja mówie tylko że bez niego nie ma topów na popularne frazy.Google to zmienia updatami cały czas ale efekty są jeszcze gorsze. Ja nic nie popieram tylko się dostosowuje do sytuacji , tutaj rządz prawo dżungli :)

 

Dobra treść strony obroni się sama i szybciej znajdzie uznanie polecana niż sztuczne pompowanie ponad margines .

Naprawdę pokazywałem koledze takie forum gdzie admini (zapytani o co kaman ?) oznajmili mi ,że podnoszą PG :D

Strzał w stopę to był dla nich wierz mi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak innym wychodzi ale nie mamy co narzekać.

Pomimo PG 1 wynik dla słów kluczowych rzadko spada poniżej 10 pozycji .

Wiadomo PG można podnieść - ale obecnie po co ?

Popularyzacja dla nas to raczej inna kwestia .

Niema na razie zwyczajnie konieczności przebijania się przez tłumy .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pg1 w sumie tyle co nic :) (z dość odległych stron sprawdzam )

Trudno raczej prognozować jak ma być ułożony algorytm w googlach kiedyś tam .

Bankowo nie zrezygnuje ta firma ani z kasy ani z celności poszukiwań - onego czasu próbowano i historia zatacza widzę koło .

Wszelka forma spamu niestety na dłuższą metę lub docelowo zawsze skończy w piachu - ale to moje zdanie, być może będzie inaczej - ale to da pole do popisu i wylansuje samo inne wyszukiwarki takie jak wcale nie durny projekt Hakia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie powiedziales co to pg1, bo chyba nie o page rank?

 

Nie jest trudno przewidziec i nie jest wazny algorytm, ci co zaplaca najwiecej ci beda w topach . Google to prywatna firma i moze se umieszczac takie wyniki i ich kolejnosc jakie chce. Czemu by miala oddawac zyski z tych pozycji komus obcemu tobie czy mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ale od 2 strony i dalej będą trafne wyszukania Pierwsze 5 pozycji zgarnia 80% ruchu wystarczy je zmanipulować tylko. I tu będą jak najbardziej trafne wyniki z tą subtelną różnicą że wszystkie te strony będą w rękach jednej firmy lub podmiotów powiązanych.

Wiadomo co to znaczy , system totalitarny i to z tak błachej rzeczy :)

 

Odnośnie page rank to nie bierz go pod uwagę mało ważny czynnik, liczy się ilość linków które do naszej strony prowadzą i ich ilość które prowadzą do stron które mają linki do nas.Jest to nie zmienna zasada i główny czynnik oceny naszych stron od początku istnienia G.

Oczywíście jakość jest ich ważna ale wciąż ilość wygrywa. Reszta to dmuchane pr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no co ty axe :) a tak w ogóle lubie jak ktoś kwestionuje moje zdanie bo zmusza mnie to szukania informacji potwierdzających a przy okazji chłonę wiedze poboczną i przy następnym spotkaniu wiem więcej :)

 

Ja również nie kwestionuje że spam jest zły. stwierdziłem tylko fakt że bez niego nie ma wysokich pozycji na tych dochodowych słowach kluczowych. I tak, google z tym walczy jak może ale nie po to aby innym dać szanse tylko żeby swoje wybrane strony dać które im płacą.Czyli w sumie nic dziwnego prywatna korporacja chce zarabiać na swoim produkcie którego sukces zagwarantowali im użytkownicy .Klasyka :)

 

Generalnie chodzi o to że najbardziej poszkodowani są zwykli użytkownicy którzy są trzeci w tym korycie nięświadomi jakie są prawdziwe zasady :) Co do trafności to też słaba to tylko sztuczny algorytm nie potrafi rozróżniać sensu treści ,kojarzy sztywno wpisane słowa które jak wiadomo mogą mięć różne znaczenie .

 

 

Jest to moje subiektywne zdanie zaznaczam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Algorytmy ciągle się zmieniają - tworzą je ludzie ,ale nie koniecznie nawet - trudno mówić o czymś czego nie widać ale idea wspomnianej Haki jest taka by odpowiadać dosłownie na zadane pytania trafnie ,co oznacza, że po części algorytm nie wystarczy i musi powstać coś co umie się samo modyfikować - co do reszty zgoda - kasa promuje ( z tym że czasami kasa zacznie rosnąć do takich rozmiarów że stanie się to nieopłacalne ,bo niewspółmierne do wyników - to wymusza niestety kolejny powrót do korzeni danej wyszukiwarki bo dla usera nadal będzie się liczyć celna odpowiedź ) Taki postęp jest widoczny i w googlach - sam modyfikowałem kilka dni filtr i dzisiaj nie widzę reklam allegro na każde zapytanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.