Skocz do zawartości

Popularyzacja forum - w poszukiwaniu użytkowników (podzięki i pomysły na marketing)


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Grono forumowiczów wbutach stale i systematycznie się poszerza.

 

Na miarę możliwości, przy wsparciu partnerów robimy marketing i popularyzujemy to miejsce, ale sporo jeszcze w tej materii do zrobienia, a możliwości niestety są nieco ograniczone. Doba też nieco za krótka :)

 

Tu apel do Forumowiczów:

  • jeżeli macie możliwości, reklamujcie forum gdzie się da (unikając rzecz jasna spamu),
  • ściągajcie tu ludzi, którzy Waszym zdaniem wniosą wartość, wiedzę, zaangażowanie lub po prostu wiedza tu zawarta im się przyda,
  • jeżeli macie pomysły na reklamę, marketing dla forum - dzielcie się nimi w tym wątku (będziemy myśleć jak je realizować)

Im nas więcej, tym ciekawsze dyskusje. Liczba użytkowników to również argument w negocjacjach z partnerami forum i więcej środków na konkursy oraz atrakcje, których mam nadzieję będzie coraz więcej :) Mam w głowie kilka ambitnych projektów forumowych, ale na dziś są jeszcze zbyt ambitne :) Mam nadzieję, że przyjdzie moment, kiedy wszystkie misje będą dla nas możliwe :)

 

Dziękuję za pomysły przekazywane na priv, które skłoniły mnie do wygenerowania tego wątku. Teraz proszę dzielić się pomysłami i własnymi działaniami w tym wątku.

Co dwie głowy to nie jedna :) :) , a co trzy to nie dwie :) :) :) ... itd :)

 

Walczymy o to, by to miejsce było wyjątkowo, wyjątkowe - ale forum to tylko narzędzie. Prawdziwą wartość stanowią ludzie i aktywni użytkownicy.

 

Wielu skazywało ten projekt na porażkę, bo FB, NK, Twitter są dziś na czasie, bo szewcy robią buty, a nie siedzą przed komputerami, bo branża jest zamknięta i hermetyczna ... i różne takie ... z przekory spróbowaliśmy i nie żałujemy. Dziś jeszcze nie ma specjalnie sukcesu, który skłoniłby nas do odpalenia fajerwerków, ale jest już grupa zaangażowanych Forumowiczów, pasjonatów, którzy chętnie dzielą się doświadczeniami i wiedzą, jest atmosfera nieco odbiegająca od tej "wojennej", promowanej przez krajowe media i polityków, jest grupa firm wspierających forum ... i są perspektywy.

 

Dziś w imieniu administracji forumowej dziękuję Wam wszystkim.

Niech Bóg Wam wbutach wynagrodzi (nie przesadziłem?) :)

 

Udanego weekendu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeszcze trochę za wcześnie, ale ... przecież Wy organizujecie chyba zloty systematycznie? Może jakoś połączyć siły?

Mi osobiście strasznie ciężko się wyrwać, ale jakby "wbutowicze" byli chętni to pod względem organizacyjnym, czy marketingowym na rzęsach staniemy, by dopomóc :)

 

Jakby był konkretny pomysł zapodawaj - będziemy myśleć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To może ja się podziele swoimi no i chciałaym przywitać wszystkich :)

 

Przedewszystkim marketing szeptany i seo na frazy.

Marketing szeptany - przedewszystkim w social media f,g+,T. Potem to samo na podobnych forach w tym na zagranicznych oraz udzielanie sie na blogach gdzie tematy butów są poruszane. Ze szczególnym uwzględnieniem miejsc gdzie jest krytyka jakiegos obuwia ,marki.

No i naturalnie email marketing na bazy mailowe pozyskane ze stron o tej i podobnej tematyce aby jak nalepiej je ztargetować i trafić do odpowiedniej grupy

A na przyszłość marketing szeptany zewnętrzny czyli ulotki z adresem strony rozdawane przed miejscami gdzie jest sprzedaż obuwia ale to wymaga wielu ludzi.

 

Do tego musiał byś też luknąć na pozycjonowanie które przy obecnych algorytmach daje większe szanse mniejszym podmiotom . Trzeba zrobić audyt najpierw potem wybrać metody seo.

 

Krótko Seo&Sem i popularność ci skoczy.

Widze że nie ma dedykowanych for za bardzo dla obuwia więc jak teraz dobrze zaczniesz to za rok do dwóch twoje forum może być najlepiej znane wśród targetu szukającego forum i każde szukanie butów mogą zaczynać od twojego forum które i tak musisz rozbudować o blog i jakiś katalog tylko dla obuwniczego

 

Na początek te podstawy wystarczą w miarę rozwijania forum można już szczegółowiej dobierać rodzaj kampani.

 

Pozdrawiad serdecznie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się podziele swoimi no i chciałaym przywitać wszystkich :)

 

Cześć :)

 

Przedewszystkim marketing szeptany i seo na frazy.

Marketing szeptany - przedewszystkim w social media f,g+,T. Potem to samo na podobnych forach w tym na zagranicznych oraz udzielanie sie na blogach gdzie tematy butów są poruszane. Ze szczególnym uwzględnieniem miejsc gdzie jest krytyka jakiegos obuwia ,marki.

 

F: jest

G+: jest

 

Co do udzielania się poza forum - nie dam już rady. Wolę dbać o nasze treści. Czasu niestety nie starcza.

 

No i naturalnie email marketing na bazy mailowe pozyskane ze stron o tej i podobnej tematyce aby jak nalepiej je ztargetować i trafić do odpowiedniej grupy

A na przyszłość marketing szeptany zewnętrzny czyli ulotki z adresem strony rozdawane przed miejscami gdzie jest sprzedaż obuwia ale to wymaga wielu ludzi.

Mailing ... hmmm nie chciałbym nachalnie spamować. Ulotki - koszty. To co mamy od partnerów przeznaczamy na nagrody dla Forumowiczów i rozwój forum.

 

Do tego musiał byś też luknąć na pozycjonowanie które przy obecnych algorytmach daje większe szanse mniejszym podmiotom . Trzeba zrobić audyt najpierw potem wybrać metody seo.

Tu wiedzy mi nie starcza niestety, ale pozycjonowaniem od jakiegoś czasu zajmuje się jeden z naszych partnerów na zasadzie wzajemnej współpracy i wsparcia. Raczej takich inicjatyw poszukujemy. W koszty niestety ładować się teraz nie możemy. Forum coś dla Ciebie, Ty coś dla forum :)

 

Krótko Seo&Sem i popularność ci skoczy.

Widze że nie ma dedykowanych for za bardzo dla obuwia więc jak teraz dobrze zaczniesz to za rok do dwóch twoje forum może być najlepiej znane wśród targetu szukającego forum i każde szukanie butów mogą zaczynać od twojego forum które i tak musisz rozbudować o blog i jakiś katalog tylko dla obuwniczego

Sprecyzuj proszę co znaczy:

nie ma dedykowanych for za bardzo dla obuwia

Jak byś to widział i dlaczego to będzie lepsze z punktu widzenia pozycjonera?

Nie za bardzo rozumiem - wybacz, ale mi trzeba łopatą do głowy :)

 

Najlepiej na przykładach:

-fora dedykowane?

-blog dla forum?

 

 

Na początek te podstawy wystarczą w miarę rozwijania forum można już szczegółowiej dobierać rodzaj kampani.

 

Pozdrawiad serdecznie :)

 

Dzięki za wskazówki. Widzę, że temat nie jest Ci obcy. Może zechciałbyś się tu u nas zadomowić i wesprzeć forum od strony marketingowej? :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f i g+ masz ale to za mało trzeba coś z nimi robić one muszą działać i tworzyć społeczność wokół tak jak fora

 

Nie dasz rady piszesz rozumiem doba za krótka. Jednak jeśli chcesz popularyzować forum to poprostu ty lub ktoś to musi robić i to w wielu źródłach :)

 

Fakt za spam można polecieć i to nawet prawnie ale tak jak wyżej to moim zdaniem jest konieczne i dlatego pisałem o wybraniu targetu odpowiedniego żeby ograniczyć osoby nie zaiteresowane.

emaile można zbierać automatami w tysiącach lub ręcznie stworzyć baze po czasie będzie duża legalna i dochodowa.

Co do kosztów to z własnym programem do mailingu i listą koszty to tylko serwer i czas.

 

Rozumiem że koszty seo są duże ale i tak później będziesz musiał o tym pomyśleć jeśli chcesz spopularyzować serwis. Częściowo można zrezygnować w seo jeśli ma się dobre i popularne kampanie w social bo użytkownicy sami będą linkowali do forum .

Ja mogę też pomóc w tej kwesti, kwestia pogadania

 

Dedykowane miałem na myśli małą konkurencje, jeśli chodzi o same fora.

Przy odpowiedniej budowie serwisu forum blog ,porady ,konserwacja itp. i oczywiście popularności ludzie szukając tematu obuwia będą zaczynali od twojnj www zamiast wyszukiwarki. Potencjalny user który sie przyzwyczai od strony jest nie do przecenienia

 

Pisze na komórce i sory za misz max napiszę to jaśniej później. Zacząłem własnie pomagać Dziadkom którzy mają shopa z butami i chętnie dołączę sie do waszej społeczności bo razem jest lepiej skuteczniej :) Choć cierpie na chroniczny brak czasu postaram sie pomóc a tymczasem muszę uciekać odezwe sie później juź z komputera.

 

Success :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wreszcie na stacjonarce :)

Tak więc zmienił bym trochę grafike, tło dał czarne a boxy na biało.

Belke podwyższył bym na sama góre,zlikwidował boxy po prawej i w ich miejsce dał te promowane wątki . Z lewej zostawił logo w formie kwadratu.

Ostatnie wątki można by dac pod kategoriami jako menu rozwijane. Te dodatkowe linie pod niektórymi kategoriami burzą porządek zlikwidował bym a w zamian dał ewentualnie krótki opis co się znajduje w danej kategorii.

 

Jeśli chodzi o seo to ma 16tys linków niestety tylko ze 130 domen i 122ip to zła proporcja, połowa to sitewide stąd pewnie tyle linków.Po mojemu to masz tylko 130 unikalnych linków. Każdy kolejny link do tej samej strony na tej samej stronie jest co raz słabszy i przy 3 poziomie juz bez użyteczny.Połowa unikalnych linków jest z domen nie polskich , jeśli interesuje cie region Polski to zła proporcja jest musisz wiecej z .plek linkować.

18 października ktoś wrzucił twoją stronę do rotacyjnych swl i przy wzroście 2,4 linków jakie miałeś na dzień w dwa dni dostałeś ich ponad tysiąc które od 5 grudnia gwałtownie są ci wycinane i prawdopodobnie twoja strona spada na pewnych pozycjach zamiast iść do góry .

Połowa stron z linkami do forum jest na jeden anchor a druga połowa bez anchoru i to 95% jest za małe zróżnicowanie , 15 % linków jest na anchor Ania :) Znalazłem w tym wszystkich 70linków z dobrych stron ja na 16 tys to zła proporcja. Nie jestem jakims ekspertem ale jeśli szybko nie zróznicujesz żródel i anchorów linków to na fraze f.o.b możesz dostac filtr i wyleciec z tej pozycji z dnia na dzień :(

 

To ta na szybko jak będe miał wiecej czasu to moge głęboka anlize wykonać, i oczywiście jest to mój punkt widzenia bo seo to same hipotezy , mało jest pewników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co ja Ci mogę napisać :) Zero jarzenia, ale skonsultuję może z kimś mądrzejszym :)

 

CO do designu, to jeśli pokażesz swoje portfolio, albo gotowy projekt to możemy pomyśleć. 3 lub 4 grafików już próbowało i żaden nie spełnił oczekiwań, zatem póki nie pojawi się jakiś konkret nie będziemy nic zmieniać. Co do kolorów to rzecz gustu, smaku i tego wszystkiego o czym cieżko dyskutować. Czarne tło i białe boxy - okrutnie razi, zwłaszcza w nocy - zdecydowanie NIE :)

 

Podsumowując ja sam w sprawie pozycjonowania nic nie zrobię, ale dzięki za sugestie. Przekażę, a jeżeli sam jesteś w stanie rozsądnie wesprzeć forum unikając spamu to będziemy zobowiązani :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem grafikiem mówie to jako gośc forum :) a zmiany jakie zaproponowałem uważam że spowodują większą czytelność strony na pierwszy rzut oka co pozwoli zatrzymać uzytkownika dłużej i dobór koloru i kontrastu jest bardzo wazny , zważywszy że ludzie to wzrokowcy :)

Mówisz o nocy ? przeciętny gośc tego typu forum przy obecnym stanie gospodarki i cen skórzanej galanteri przy jednoczesnym zalewie chinszczyzny która dla wielu nawet świadomych jakości takiego produktu jest złem koniecznym raczej nie ma czasu siedziec po nocach , zapieprza x godzin wraca ma rodzine i brak czasu na cokolwiek dlatego jesli juz szuka to wczesnym rankiem albo wieczorem(połowa roku to dzień jest jeszcze), zreszta przy doborze odcieni, ale to tylko moje subiektywne zdanie jest :)

 

Podsumowując w kwesti seo jestes w stanie duzo zrobić i to z minimalną wiedza przy frazach dwu , trzy członowych .A biorąc pod uwage istnienie social media jesteś wręcz w stanie "pozycjonowac " stronę samodzielnie i pojedyńczo nawet :)

Zachęcal bym do przeniesienia treści(ale nie zdublowania) do social media i namawianie ludzi aby się w social lub poprzez social wypowiadali sciągniesz multum trafficu stamtąd do forum .I mozesz pójśc dwoma drogami albo social będzie głownym a forum dodatkiem albo na odwrót .Kurde jest tego multum i przy obecnym stanie użytkowników możesz se na to pozwolić , zobacz może cię to zainteresuje a moderacje forum wtedy komus zlecisz i wyjdzie cie to o niebo taniej a możesz zwiekszyć potencjał forum x 100 no i zarobiac na tym :D

 

Duzo tego jest ale przy odpowiedniej organizacji i grafiku działania mozna wiele rzeczy samodzielnie robić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o seo to ma 16tys linków niestety tylko ze 130 domen i 122ip to zła proporcja, połowa to sitewide stąd pewnie tyle linków.Po mojemu to masz tylko 130 unikalnych linków. Każdy kolejny link do tej samej strony na tej samej stronie jest co raz słabszy i przy 3 poziomie juz bez użyteczny.Połowa unikalnych linków jest z domen nie polskich , jeśli interesuje cie region Polski to zła proporcja jest musisz wiecej z .plek linkować.

18 października ktoś wrzucił twoją stronę do rotacyjnych swl i przy wzroście 2,4 linków jakie miałeś na dzień w dwa dni dostałeś ich ponad tysiąc które od 5 grudnia gwałtownie są ci wycinane i prawdopodobnie twoja strona spada na pewnych pozycjach zamiast iść do góry .

Połowa stron z linkami do forum jest na jeden anchor a druga połowa bez anchoru i to 95% jest za małe zróżnicowanie , 15 % linków jest na anchor Ania :) Znalazłem w tym wszystkich 70linków z dobrych stron ja na 16 tys to zła proporcja. Nie jestem jakims ekspertem ale jeśli szybko nie zróznicujesz żródel i anchorów linków to na fraze f.o.b możesz dostac filtr i wyleciec z tej pozycji z dnia na dzień :(

 

To ta na szybko jak będe miał wiecej czasu to moge głęboka anlize wykonać, i oczywiście jest to mój punkt widzenia bo seo to same hipotezy , mało jest pewników :)

 

Całkiem szczegółowy audyt. Ale jakim narzędziem wykonany? Odpaliłam - z czystej ciekawości - swoje narzędzia ogólnodostępne w sieci - i nie bardzo chcą mi się pokrywać te wszystkie dane.

Może jakiś potwierdzający screen? Wykres? Tabelka? Link? Adres programu?

Wszystko będzie dobre

 

 

Pozdrawiam,

Kinga

Edytowane przez Kinga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinga narzędzia z których korzystam to przedwszystkim głowa , a wspomagam się takimi narzedziami jak SeoSpyglas czy Ahrefs i jeszcze kilku innych jak np. IBussiness Promote.

Te dane co podałem to jest zaledwie 25% z tego co można zrobić w audycie , dobry audyt robi się pare godzin nawet :)

 

Kwinto co konkretnie chciałbys wiedzieć? a od kiedy twoja strona istnieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.