Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

post-3-0-35373700-1381610936_thumb.jpg

 

  1. Oryginalny kolor: kasztan z ciemniejszymi noskami.
  2. Niewłaściwy preparat spowodował przebarwienia.
  3. Czyszczenie i odtłuszczenie skóry Renomatem Saphir
  4. Warstwa była tak gruba, że co kilka cm konieczna była zmiana fragmentu ściereczki na czystą
  5. Juvacuir Saphir w kolorze koniakowym wyglądał w pierwszej chwili jak źle dopasowany
  6. Następnym krokiem był krem Pommadier również w kolorze koniakowym
  7. Gdy krem się wchłonął, użyty został bezbarwny wosku Pate de Luxe Saphir i wypolerowałem.

Koniec :)

 

Pełna fotorelacja:

post-3-0-77313600-1407859974_thumb.jpgpost-3-0-15341000-1407859975_thumb.jpgpost-3-0-51034500-1407859975_thumb.jpgpost-3-0-86064700-1407859975_thumb.jpgpost-3-0-21499400-1407859976_thumb.jpgpost-3-0-54596100-1407859976_thumb.jpgpost-3-0-88036700-1407859976_thumb.jpgpost-3-0-24366300-1407859977_thumb.jpgpost-3-0-24366300-1407859977_thumb.jpgpost-3-0-61947300-1407859977_thumb.jpgpost-3-0-97073100-1407859977_thumb.jpgpost-3-0-31640700-1407859988_thumb.jpgpost-3-0-67088300-1407859988_thumb.jpgpost-3-0-99774500-1407859988_thumb.jpgpost-3-0-34347600-1407859989_thumb.jpgpost-3-0-65821200-1407859989_thumb.jpgpost-3-0-03159200-1407859990_thumb.jpgpost-3-0-68921300-1407859990_thumb.jpg

 

post-3-0-37141800-1407859990_thumb.jpgpost-3-0-05878100-1407859991_thumb.jpg

 

post-3-0-40416100-1407859991_thumb.jpgpost-3-0-13427000-1407859994_thumb.jpg

Edytowane przez nie_problem
Reaktywacja fotek + małe korekty opisowe dla uproszczenia i czytelności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie w tym temacie. Będę odnawiał kolor w moich mokasynach marki Clarks - skóra licowa:

 

post-622-0-40538200-1358684111_thumb.jpg

 

post-622-0-16166200-1358684165_thumb.jpg

 

Pierwsza sprawa:

 

- Kolor to był bardzo jasny brąz, zdecydowanie jaśniejszy niż na zdjęciu. Zakupiłem Juvacuir w kolorze jasny brąz i obawiam się, że może być za ciemny. Czym rozjaśnić? Dokupić Juvacuir koloru białego i zmieszać?

 

Druga sprawa:

 

Chciałbym się dopytać o czyszczenie:

 

Renomat służy do głębokiego czyszczenia. A w, których przypadkach stosować mydło, a w których balsam do czyszczenia/szampon do czyszczenia?

 

Trzecia sprawa:

 

w poście:

 

http://www.wbutach.pl/topic/623-czyszczenie-i-pielegnacja-butow-ze-skory-licowej/

 

dla butów ze skóry jest podana kolejność:

 

1. Czyszczenie

2.Natłuszczenie

3. Odnowienie koloru

4. Woskowanie

5. Impregnacja

 

Czyli rozumiem, że powinien zrobić tak:

 

1. Renomat

2. Dubbin

3. Juvacuir

4. Pommadier

5. Pasta woskowa

6. Impregnat w sprayu

 

Czy może zamienić kolejność? I zrobić tak?:

 

2.Juvacuir.

3.Pommadier

4. Dubbin

 

Będę wdzięczny za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus :)

 

Mam pytanie w tym temacie. Będę odnawiał kolor w moich mokasynach marki Clarks - skóra licowa:

 

2013-01-07 17.36.23.jpg

 

2013-01-07 17.37.16.jpg

 

Ambitnie - szykuje się fajna fotorelacja :)

 

Pierwsza sprawa:

 

- Kolor to był bardzo jasny brąz, zdecydowanie jaśniejszy niż na zdjęciu. Zakupiłem Juvacuir w kolorze jasny brąz i obawiam się, że może być za ciemny. Czym rozjaśnić? Dokupić Juvacuir koloru białego i zmieszać?

 

Można, ale po co? Zrób próbę na małym skrawku przy piecie i zobacz jak wyjdzie. Jasny brąz nie jest ciemny, a nawet jeżeli ciut ciemniejszy od oryginalnego koloru skóry, może być nawet ciekawiej :) Jasny brąz Saphira ma fajną głębię. Pozostałbym przy nim.

 

 

Druga sprawa:

 

Chciałbym się dopytać o czyszczenie:

 

Renomat służy do głębokiego czyszczenia. A w, których przypadkach stosować mydło, a w których balsam do czyszczenia/szampon do czyszczenia?

Tu różnicie na temat środków i ich zastosowania:

http://www.wbutach.pl/topic/788-przygotowanie-skor-do-malowania/

 

W Twoim przypadku i Mydło Avel i Renomat powinny się sprawdzić. Balsamy i szampony to już środki do bieżącej pielęgnacji i czyszczenia o mniejszej mocy.

 

 

Trzecia sprawa:

 

w poście:

 

http://www.wbutach.p...-skory-licowej/

 

dla butów ze skóry jest podana kolejność:

 

1. Czyszczenie

2.Natłuszczenie

3. Odnowienie koloru

4. Woskowanie

5. Impregnacja

 

Post prawdopodobnie dotyczy bieżącej pielęgnacji, a nie renowacji obuwia. To zasadnicza różnica. Przy bieżącej konserwacji odnowienie koloru i natłuszczenie może znaczyć tyle, co zastosowanie jednego produktu w postaci kremu Saphir Pommadier, który natłuszcza skórę, wydobywając z niej głębię koloru dzięki zawartym pigmentom.

 

 

Czyli rozumiem, że powinien zrobić tak:

 

1. Renomat

2. Dubbin

3. Juvacuir

4. Pommadier

5. Pasta woskowa

6. Impregnat w sprayu

 

Zdecydowanie nie przy renowacji czy malowaniu. Natłuszczona skóra nie przyjmie pigmentu, jej pory nie wchłoną ani farby, ani kremów, ani balsamów mocno koloryzujących. Nie po to odtłuszczamy Renomatem, by przed regeneracją koloru zatłuszczać :)

 

Czy może zamienić kolejność? I zrobić tak?:

 

2.Juvacuir.

3.Pommadier

4. Dubbin

Po odtłuszczeniu zdecydowanie tak. Dubbin na końcu można, ale nie trzeba. Już po samym pommadierze powinno być OK.

 

Będę wdzięczny za odpowiedź :)

 

Koniecznie pochwal się fotoefektami - trzymam kciuki za powodzenie projektu :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do czyszczenia:

 

- Renomat z tego co czytałem stosować 3-4 razy w roku

 

a jak z resztą?

 

jak na biężaco to zawsze mydło czy można zamiennie z balsamem czyszczącym? A może razem?

 

Np.

 

1. Mydło

2. Balsam

3. Dubbin

4. Wosk

5. Impregnat

 

A może z małą wariacją:

 

3. Pommadier

4. Dubbin

5. Wosk

6. Impregnat

 

Jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie stosuję, albo mydło albo Renomat w momencie, kiedy stan butów jest już taki, ze zwykłym cleanerem czy balsamem nie da się ich doczyścić lub w momencie, kiedy skóra robi się już nieco sztywna, traci elastyczność i chcę ją dogłębnie odżywić tłuszczem i od podstaw zaimpregnować.

 

Przy właściwym natłuszczeniu buta, ostatni etap impregnat w aerozolu może być zbędny.

Zależy jeszcze od butów i potrzeb. Uogólniając można przyjąć:

 

Gruntowne czyszczenie i impregnacja:

  1. Mydło lub Renomat
  2. Tłuszcz
  3. Pommadier (opcjonalnie)
  4. Pasta woskowa

 

Bieżąca pielęgnacja:

  1. Cleaner / Balsam czyszczący
  2. Pommadier
  3. Pasta woskowa

Nano protectorem można dodatkowo zabezpieczyć, ale nie zawsze jest to konieczne.

Natomiast Nano Protector jest najlepszym rozwiązaniem do zamszaków i nubuków, jeżeli chcemy zachować kolor i meszkowatą strukturę skóry.

Przy obuwiu miejskim powinno się sprawdzić.

 

W teren i w góry impregnujemy tłuszczowo konkretniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź!

 

Mam jeszcze dwa zagadnienia: Renomat i mydło matowią lekko skórę i jak napisałeś należy je stosować kiedy skóra robi się przesuszona. Przez ten efekt matowienia zabierą zapewne barwnik. Pytania:

- Czy należy za każdym razem używać Juvacuir po takim czyszczeniu?

- Czy może jest barwnik z tego środka jest bardziej trwały i usuwa go dopiero Decapant?

- A może wystarczy sam pommadier?

 

Drugie zagadnienie:

 

Do jakich butów i skór należy stosować ten środek:

 

http://www.multireno...uku-saphir.html

 

razem z dubbinem? Czy może być uzywany jako alternatywa?

Edytowane przez Jack Vein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balsam ochronny do skór gładkich i naoliwionego nubuku Onguent.

 

Odpowiedź w sumie widoczna w opisie wstępnym produktu .Bardzo fajny produkt .

Przy skórach gładkich czyli licowych ale nowych zupełnie wystarczający samodzielnie .

Przy zmęczonych (eksploatowanych długo) Warto zawsze po oczyszczeniu podać wstępnie tłuszcz jednak dla poprawienia kondycji i powierzchniowo ten właśnie środek .

Idealny dla dobrej odzieży skórzanej jak i galanterii dobrego gatunku .

 

W nubuku olejowanym idealny w pielęgnacji jako środek stale uzupełniający .

 

Tak się wtrąciłem trochę koledze ,mam nadzieję ,że mi wybaczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej inna bajka zupełnie - takie mam zdanie .

Olejek Jojoba (i nie tylko ) czuć pięknie w tym produkcie - czego o dubbinach raczej nijak się powiedzieć nie da .

Trudno zatem powiedzieć tu o jakimś uzupełnianiu .

Wg mnie jak wspomniałem idealny do kurtek i galanterii ze skór wyjątkowych .

Obuwie zwyczajnie ma większe wymagania (grubość skóry jak i bardziej eksploatowane ) - wtedy musisz dopomóc dobrym dubbinem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż złamanie stereotypu, że "pasta kiwi but ożywi" jest trudne bo to wyjątkowo dobry slogan reklamowy i wytatuowany w czasach gdy świadomość o potrzebie lub sensie dbania o skóry była w Polsce równa zeru. ;)

Wosk w sumie jakim jest olejek jojoba przedłuża zwyczajnie trwałość innych olei i tłuszczy dzięki swym właściwościom :

Temperatura utleniania pow 300 st C

Tworzy tym samym powłokę bardzo naturalną i o wiele trwalszą niż inne woski zachowując właściwości np tranu wielorybiego (ten niestety sam nie jest dobry w pielęgnacji skór ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź!

 

Mam jeszcze dwa zagadnienia: Renomat i mydło matowią lekko skórę i jak napisałeś należy je stosować kiedy skóra robi się przesuszona. Przez ten efekt matowienia zabierą zapewne barwnik. Pytania:

- Czy należy za każdym razem używać Juvacuir po takim czyszczeniu?

- Czy może jest barwnik z tego środka jest bardziej trwały i usuwa go dopiero Decapant?

- A może wystarczy sam pommadier?

 

 

 

Czekam zatem na odpowiedź nie_problema na moje jedno pytanie jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź!

 

Mam jeszcze dwa zagadnienia: Renomat i mydło matowią lekko skórę i jak napisałeś należy je stosować kiedy skóra robi się przesuszona. Przez ten efekt matowienia zabierą zapewne barwnik.

 

Niekoniecznie. Można je również stosować wtedy, kiedy chcemy skutecznie oczyścić obuwie nieprzesuszone :) To, że skóra matowieje, nie znaczy, że środki te ściągają barwnik. Mają za zadanie ściągnąć brud, tłuszcz, pasty, impregnaty nawarstwione na bucie i są bezpieczne dla skór. Przy słabiej utrwalonych skórach możesz na jasnej szmatce zaobserwować odbarwienia, ale kompletnie nie mają one najczęściej wpływu na kondycję i estetykę skóry. Po wyczyszczeniu skóra matowieje, ale kilka ruchów szczotką, szmatką i masz naturalny lekki połysk, Przy zastosowaniu kremu lub pasty, wyższy.

 

Pytania:

- Czy należy za każdym razem używać Juvacuir po takim czyszczeniu?

Nie. Juvacuira w bieżącej konserwacji i pielęgnacji nie należy stosować w ogóle.

To produkt do renowacji - pokrywania, rys, odbarwień, przetarć ...

 

 

- Czy może jest barwnik z tego środka jest bardziej trwały i usuwa go dopiero Decapant?

Nie wiem czy do końca rozumiem pytania. Jeżeli pytasz o Juvacuir, to krem ten jest piekielnie silny (jak farba) - Decapant przy odrobinie wysiłku sobie z nim radzi.

 

- A może wystarczy sam pommadier?

Zależy do czego. Trochę się pogubiłem, bo początkowo było o renowacji, a później chyba o pielęgnacji/konserwacji/impregnacji :)

 

 

Do jakich butów i skór należy stosować ten środek:

Drugie zagadnienie:

http://www.multireno...uku-saphir.html

 

Zgodnie z opisem:

Balsam ochronny do skór gładkich i naoliwionego nubuku

 

Najczęściej i z powodzeniem stosowany przez trekkingowców do olejowanego, woskowanego nubuku i do licówek.

 

razem z dubbinem? Czy może być uzywany jako alternatywa?

Może być stosowany osobno, może być stosowany z Dubbinem.

 

Producent dla optymalnego efektu poleca go stosować z Saphir Sport Outdoor Dubbin

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...

Drodzy, jakich produktów w kwestii  renowacji byście polecili do poniższych butów- granatowa skóra licowa?  Mój wybór padł na zestaw http://multirenowacja.pl/zestaw-do-pielegnacji-i-konserwacji-butow-skory-gladkie-tarrago-1.html.

co o tym sądzicie?

Buty maja ok 2 miesiące ciągłego noszenia. Używana była jedynie pasta kiwi.

 

post-1620-0-02544800-1413643000_thumb.jpg

post-1620-0-06155100-1413643029_thumb.jpg

post-1620-0-33782500-1413643057_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Witam. 

Chciałabym odświeżyć kolor butów mamy. Maja nieco przetarte noski tak, że zszedł kolor, ale większych uszkodzeń nie ma. Czy wystarczy po oczyszczeniu np. mydłem do skór użyć creme pommadier Saphir lub Tarrago shoe cream w zbliżonym kolorze żeby kolor nosków ujednolicić z resztą? Czy trzeba zastosować preparat typu farba? Przepraszam jeśli pytanie jest trywialne. Liczę na wyrozumiałość:happy:

Pozdrawiam

CAM01677.jpg

CAM01681.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.