Skocz do zawartości

Renowacja turystycznych TIMBERLAND CHOCORUA


Donatello

Rekomendowane odpowiedzi

Buty służyły mi przez 5 lat. Widziały upały i trzaskające mrozy. Zamarzały i tajały przy ognisku dziesiątki razy. "Pielęgnowane" woskiem pszczelim i nikwaxem. Teraz po latach, za wierną służbę otrzymały nowe życie. Zapraszam!

 

 

dsc0082j.jpg

 

dsc0084gv.jpg

 

dsc0083fqr.jpg

 

 

1. Decapant

Na początku używałem szmatki i kciuka do szorowania buciora z poprzednich wydzielin ;). ale lepiej o dziwo sprawdziła się zwykła gąbka-myjka. Robota poszła szybciej i mniej kciuk bolał.

Zużyłem całą małą małą puszkę decapantu.

 

 

dsc00861024x768.jpg

 

dsc00821024x768.jpg

 

dsc00831024x768.jpg

2. Renomat

Odrobina na palec i rozcieramy białą substancję po skórze. Następnie szorujemy ponownie gąbką.

Skóra odrobinę się nawilżyła, częściowo zniknęły przetarcia, mocno pociemniała.

Zeszła 1/10 buteleczki

 

 

 

dsc00871024x768.jpg

 

dsc00871024x768.jpg

 

3. Mydło + szorowanie

Następny krok to wtarcie w szczotkę odrobiny mydła i szorowanie skóry, aż pojawi się obfita piana.

Potem spłukałem obficie wodą i odstawiłęm do wyschnięcia. Buty znów nabrały jasnych barw.

 

4. Szpachla + polerowanie papierem ściernym

Szpachle nakładać palcem, poprzecznie do rysy. Wytrzeć z pyłu mokrą szmatką. UWAGA: Nie stosujcie szpachli na schropowacenia na skórze - stamtąd odpadnie. Nadaje się jedynie na rysy.

Następnie szlifowanie papierem sciernym 250, wykończenie gradacją 1000.

 

 

dsc0084tm.jpg

 

 

dsc0085iq.jpg

 

Po szlifowaniu:

 

dsc0088dh.jpg

 

 

5. Malowanie Cloro Dye + 3 cienkie warstwy

Malowanie to sama frajda. Najpierw pędzelek z preparerem, następnie cienkie wastwy farby na załączoną gąbkę. Tam gdzie upaćkamy farbą nie to co potrzeba, wracamy do decapantu.

Skóra po malowaniu staje się twarda jak plastik i świeci się jak psu...

Farba okazała się lekko pomarańczowa ;). Obok but po poprawieniu pastą koloryzującą.

 

 

 

dsc0082k.jpg

 

 

dsc0083ox.jpg

 

 

dsc0086b.jpg

 

 

 

 

dsc0083e.jpg

 

 

6. Woskowanie szwów

Mikstura AXE. Wosk rozpuszczony w terpentynie, roztwór mocno nasycony. Rozprowadzamy obficie po szwach patyczkiem do uszu.

 

dsc0081od.jpg

 

 

7. Tłuszcz do skóry HP Oil

Tutaj znów bawełania szmatka na palec i nasączamy skórę tłuszczem. Skóra staje fantastycznie miękka i nabiera szlachetnego połysku. Aż miło patrzeć.

 

 

8. Pasta olejowa MINK Oil

I ostateczna impregnacja, tak samo jak wyżej wycieramy smarowidło w skórę. Połysk delikatnie blednie i nabiera klasy.

 

PS: Kolor jaki wyszedł, każdy widzi powyżej. Dzień później na szczęście ściemniał i przypomina bardziej rudo-brązowy. Cóż, tak się kończy dobieranie kolorów na monitorze laptopa w słoneczną pogodę - pozostałym zyczę więcej rozwagi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja rewelacja .

No faktycznie kolorek może wnerwiać,jak się nie trafi mimo to jak dopieścić kilka szczegółów będzie cacusi :)

Teraz co do farb .

Górę proponowałem wcześniej pociągnąć Color Dye bo tam jakieś dziwne wykończenie chyba masz ,natomiast resztę dał bym jak chyba sugerowałem Saphira na alkoholu a następnie żywicę dobraną do koloru - raz tak robiłem i kolor wraz z fakturą wyszedł nawet całkiem całkiem ( to była chyba reanimacja Texas Steer a buty chyba miały około 30 lat )

 

Ale spokojnie :)

Oczyść jeszcze tylko sobie oczka na sznurowadła ( pewnie Decapant Ci wyszedł to użyj nawet nitro rozpuszczalnika ) i oczyść gumy podeszwy - wtedy efekt się dopełni .

Zalecał bym ci i zalecałem bardziej Tucana - ale spoko to zjawisko świecenia i tak niedługo minie - natomiast tucan dałby ci fajny mat i możliwość położenia nawet pasty co dało by ściemnienie lepsze .

No to tyle z mojej strony .

 

Chylę czoła za wykazaną cierpliwość bo wiem ,że nie każdy się na nią zdobywa ,a i żonglerka w działaniu aparatem podczas pracy do łatwych wyzwań nie należy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.