Skocz do zawartości

Żółte, miodowe, piaskowe NUBUKOWE trapery - jak o nie dbać !!!


nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś musiałeś zahaczyć, uderzyć jak dla mnie. Przed takimi przygodami żaden protector Cię nie uchroni. No chyba, że tłuszczowo buty zaprawisz + woski, ale to już nie będzie ten sam but ;)

Pozostaje czyszczenie - Omnidaim Saphir lub Nubuck Cleaner 

Przy czym, jeżeli to smar lub inne tego typu dziadostwo wcale nie musi być łatwo to usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Jagoda Pilcek

Witam. Kupiłam tydzień temu Timberlandy miodowe (nubuk) . Przed pierwszym założeniem zaimpregnowałam je. Zauwazyłam ,że szybko zaczeły się robić na nich przetarcia . Da się coś z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddałem moje żółte CATy terapii środkami by axe316.

Byty rok temu były mało używane, były prawie idealnie utrzymywane. Potrzebowałem jednak potraktować je czymś nowym.

post-572-0-86591100-1453659083_thumb.jpg

Przed czyszczeniem.

Wyczyszczone Mydło do skór AVEL

Zaprawa tłuszczowa HP Oil Saphir

Jeden but już potraktowany Tucan Mink Oil Dubbin Tarrago

post-572-0-63907300-1453659146_thumb.jpg

post-572-0-33841900-1453659166_thumb.jpg

Nie wiedziałem jak to aplikować, trafiłem na film w którym był nakładany palcem. 

Tak też sam zrobiłem, oczywiście zapach mnie poniósł  :D

Podałem tylko jedną warstwę. 

post-572-0-64579300-1453659485_thumb.jpg

Musiałem położyć warstwy nierówno, ponieważ jeden but chłonął więcej.

 

Buty teraz wyglądają tak:

post-572-0-23454000-1453659590_thumb.jpg

No i teraz mam pytanie do was, jak je wyczyścić? 

Myślałem o szczotce do nubuku, ale nic nie daje. 

Czyścić to jakimś środkiem? 

Kiedy i czym teraz konserwować? Zależy mi o jak najlepszej ochronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej koncentratem Omnidaim Saphir (stopień mocy regulujesz poprzez rozcieńczanie).

No i jeżeli zależy na zachowaniu struktury i koloru to zabnezpieczać Nano Protectorem Tarrago.

 

Jeżeli będzie potrzeba regeneracji koloru, dobrą opcją może być Renovetine Saphir

Tłuszcze na tak jasnych skórach będą zmieniały kolor i efekt może być niejednolity. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak głęboko będziesz czyścił. Tłuszcz wnika głęboko w strukturę skóry. Jeżeli nie chcesz gruntownego czyszczenia, użyj albo Omnidaimu bardziej rozcieńczonego, albo delikatniejszego cleanera, np. Tarrago Nubuck Cleaner

 

Jeżeli już stawiasz na tłuszcz również na tak jasnych skórach, to stosuj go tylko wtedy, kiedy zauważysz, że skóra tego potrzebuje. Jeżeli zachowuje dobre parametry i kondycję to tylko delikatne czyszczenie. Osobiście tłuszcz aplikuję w 1 aplikacji lub 2 aplikacjach, jeżeli skóra jest przesuszona i uznam, że trzeba poprawić po wchłonięciu się pierwszej warstwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć wszystkim :)

Sezon jesień-zima już powoli się kończy, chciałam się więc ładnie pożegnać z moimi pierwszymi Timberami (na ,,chodzie" bodajże od końca listopada / początku grudnia). Ogólnie nie lubię zajmować się butami, jakoś nigdy nie potrafię znaleźć na to czasu, można więc powiedzieć, że jeśli chodzi o pielęgnację, buty te są raczej ,,dziewicze". Dopiero dzisiaj, przed wykonaniem zdjęć wyczyściłam je szczoteczką, którą znalazłam w domu, podobno do zamszu i nubuku. Część zabrudzeń (chyba) ładnie zeszła, o resztę postanowiłam zapytać się u profesjonalistów ;)

Chodzi mi głównie o języki, zarówno zewnątrz jak i wewnątrz. Lubię nosić buty raczej mocno zawiązane, domyślam się więc, że idealnego stanu po stronie zewnętrznej raczej nie osiągnę. Chciałabym jednak wiedzieć, czy któryś z preparatów podanych na początku wątku może w jakiś sposób chociaż na chwilę zabezpieczyć języki przed takim zużyciem? Zanim potraktowałam buty szczoteczką te części, których dotykały sznurówki wyglądały trochę jak  kapelusz podgrzybka i raczej nie wyglądało to korzystnie. Zauważyłam też, że wewnętrzna, włochata strona języka jest dosyć mocno zabrudzona, szczególnie przy szwie. Czym na to podziałać? Niby od wewnątrz nikt nie będzie tego widział, ale jak już czyścić, to po całości.

Kolejne moje pytanie odnośnie zagięć - czy któryś z polecanych przez Was preparatów może jakoś na nie podziałać? Idealnie nie będzie już raczej nigdy, ale czy może mogłyby się stać trochę mniej widoczne?

Przyznam się, że już raczej nie pamiętam, jak wyglądały te buty na początku. Na moje oko nie są chyba w jakimś złym stanie, dlatego zastanawiam się, czy jest sens kupowania preparatów do czyszczenia. Wśród domowników tylko ja mam takie zamszowe buty, nikt inny nie będzie z tego korzystał, a, przynajmniej według mnie, koszt tych preparatów jest całkiem wysoki. Opłaca się?

I jeszcze na koniec kwestia nie związana ze skórą - sznurówki. W miejscu, gdzie  stykają się z dziurkami powstał taki czarny nalot. ,,Towarzyszy" mi on od samych początków noszenia Timberów, pojawił się już po kilku wyjściach. Mogę je spokojnie wrzucić do pralki? Nie zmechacą się ani nic?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i gratuluję wytrwałym dobrnięcia do końca ;)

post-2372-0-75542700-1458936428_thumb.jpg

post-2372-0-99759900-1458936434_thumb.jpg

post-2372-0-32811700-1458936441_thumb.jpg

post-2372-0-93776500-1458936446_thumb.jpg

post-2372-0-03807300-1458936453_thumb.jpg

post-2372-0-64781900-1458936456_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko normalna sprawa. Wnętrze proponuję czyścić tym samym co na zewnątrz. Po czyszczeniu buty wrzuć na prawidła i tak je przechowuj albo dobrze wypchaj od wewnątrz gazetami, a w pracujących miejscach cholewka nieco się naprostuje i efekt ten nie będzie patologicznie się pogłębiał. Ja sznurowadła piorę ręcznie, ale pewnie pralka nie zrobi im krzywdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie kłaczastej mizdry i to na wewnętrznej stronie języków - bez sensu.

 

Jeśli wygląd wewnętrznej strony języków jest dla Ciebie ważny, udaj się do cholewkarza lub dobrego szewca i poproś o naszycie cienkiej licowej futrówki na te fragmenty języków. Odpadną problemy z ich czyszczeniem.

Edytowane przez modina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Orzeszino

Dzień dobry,

 

Mama takie pytanie czy da się te buty doprowadzić do przyzwoitego wyglądu? :D

 

post-2375-0-87695600-1459364968_thumb.jpgpost-2375-0-54337700-1459365570_thumb.jpgpost-2375-0-33513700-1459365582_thumb.jpgpost-2375-0-57731300-1459365594_thumb.jpgpost-2375-0-23950800-1459365609_thumb.jpgpost-2375-0-51179400-1459365621_thumb.jpg

post-2375-0-43205400-1459364956_thumb.jpg

 

W planach miałem użycie tego:

http://multirenowacja.pl/nubuck-suede-cleaner-75ml-plyn-do-czyszczenia-nubuku-i-zamszu. html

 

. Usunąć kurz i brud z obuwia. 
. Wstrząsnąć opakowaniem. Namoczyć całe obuwie czystą wodą.
. Namoczonym aplikatorem delikatnie przyciskać i nacierać obuwie, zwracając szczególną uwagę na brudne miejsca.
. Następnie umyć obuwie pod bieżącą wodą, aby usunąć pozostałość pianki.
. Bawełnianą szmatką przyciskać do obuwia, aż do wyschnięcia.
. Przed całkowitym wyschnięciem wyszczotkować zamsz lub nubuk
 
Tą czynność powtórzyć dwa razy :)
Po wszystkim wyszczotkować szczotką do nubuku/zamszu
Odnowić kolor tym:
 
Następnie zabezpieczyć:
 
Podsumowując to będzie kosztowało około 100 pln, pytanie teraz czy warto? Czy może lepiej kupić nowe buty bo te i tak będą źle wygladac?
 
P.S wiem zaniedbałem :(
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać się na pewno da, ale na pytanie czy warto to musisz sam sobie odpowiedzieć. Wycena środków pozbawiona sensu, bo środków nie zużyje się do jednej pary - kupuje się je ogólnie do butów, na których nam zależy i o które chcemy zadbać. Buty całej rodziny mają szansę skorzystać :) 

 

A jak nie chce Ci się bawić, to polecam kontakt z nimi:

https://www.facebook.com/ObuwnikAG

 

Zrobią to za Ciebie :)

To są prawdziwi pasjonaci i butofile. Także masz pewność, że buty trafią w dobre ręce, które wiedzą co z nimi zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Orzeszino

Ok dziękuje za odpowiedź :) Co do wyceny masz racje ;)

To jeszcze zadam pytanie o wkładki do butów, moje oryginalne z timberladnow po miesiacu chodzenia były do wyrzucenia (przetarte) 

Czy możesz wypowiedzieć na temat tych wkładek http://ezakupy.tesco.pl/pl-PL/ProductDetail/ProductDetail/2003120722645?gclid=CjwKEAjwuPi3BRClk8TyyMLloxgSJAAC0XsjqhBjT7VxElmEaS-U4bchalOzLzy7-KLHc-LUUezoahoCcBvw_wcB

One są faktycznie pomocne i trwałe czy to raczej marketing?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

 

Mam pytanie:

 

Czy do pozycji:

 

1)CZYSZCZENIE, ODPLAMIANIE

 
Saphir Omnidaim - ten produkt jest w komplecie z szczotką do czyszczenia (chyba włosie?)
 
Czy jest bez niej i trzeba dokupić:
 
2)SZCZOTKOWANIE
Saphir Metal Brush - szczotka metalowa
 
Pierwszy raz będę czyścił żółty nubuk. Rozumiem, że mam kupić Saphir Omnidaim + Saphir Metal Brush i ten środek nanosić i szczotkować metalową szczotką ? Potem go jakoś spłukać i prysnąć na koniec  Saphir Nano Protector z odległości 25-30 cm. Proszę o odpowiedź czy prawidłowo myślę lub proszę o wypunktowanie co po kolei robić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Saphir Omnidaim - ten produkt jest w komplecie z szczotką do czyszczenia (chyba włosie?)

 

Szczotka jest w zestawie. Nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy. 

 

 

 


Pierwszy raz będę czyścił żółty nubuk. Rozumiem, że mam kupić Saphir Omnidaim + Saphir Metal Brush i ten środek nanosić i szczotkować metalową szczotką ? Potem go jakoś spłukać i prysnąć na koniec  Saphir Nano Protector z odległości 25-30 cm. Proszę o odpowiedź czy prawidłowo myślę lub proszę o wypunktowanie co po kolei robić?

 

Jeżeli nie będzie źle to odpuść sobie metalowe włosie, stosuj szczotkę ze zwykłym włosiem. Metalową szczotką w ogóle trzeba działać z wyczuciem. Jeżeli nie będziesz ostrożny możesz uszkodzić powierzchnię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotka jest w zestawie. Nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy. 

 

 

 

 

Jeżeli nie będzie źle to odpuść sobie metalowe włosie, stosuj szczotkę ze zwykłym włosiem. Metalową szczotką w ogóle trzeba działać z wyczuciem. Jeżeli nie będziesz ostrożny możesz uszkodzić powierzchnię. 

 

Dziękuję za odpowiedź mam jeszcze pytanie odnoście czyszczenia, rozumiem, że:

 

But ma być suchy wtedy nanieść preparat szczotką, potem spłukać jakoś ten preparat wodą ? gąbką ? czy wytrzeć tylko ręcznikiem jednorazowym ?

Potem odczekać jak wyschnie i spryskać środkiem do zabezpieczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam
 
Mam problem z moimi butami ,a mianowicie z Nike hoodland w kolorze miodowych . Pojawiło mi się na nich kilka zabrudzeń , zatem udałem sie do sklepu obuwniczego po preparat jakis do ich czyszczenia . Pani w sklepie doradziła mi , abym zabrudzenia potraktował szarym mydłem i szczoteczką do zębów , wiec tak zrobiłem . Plus do tego dała mi jakiś no name renowator w spray do zamszu i nubuku . Po wyschnięciu butów zostały mi na nim plamy w miejscach w których czyściłem nie mam pojęcia jak sobie z nimi poradzić buty kupiłem nie dawno , tanie nie były wiec nie chciałbym chodzić w poplamionych butach . Renowatora nawet nie uzywałem bo boje sie że pogorszę sprawę . Pytanie do was czy macie pojecie jak sobie z tym poradzić ? Dołączam zdjęcia żeby określić sytuacje . Pozdrawiam

post-3537-0-64601400-1482339947_thumb.jpgpost-3537-0-49142700-1482339958_thumb.jpgpost-3537-0-91936600-1482339968_thumb.jpgpost-3537-0-41016100-1482339979_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.