Skocz do zawartości

nie_problem

Rekomendowane odpowiedzi

Jak powszechnie wiadomo przemysł skórzany nie ma się zbyt dobrze w naszym kraju. Przyczyn zapewne jest wiele. Szukając genezy takiego stanu, zacząłem zastanawiać się czy są instytucje, które o promocję polskiego przemysłu skórzanego dbają i które polski przemysł skórzany promują, wspierają.

 

Czy firmy z branży odczuwają wsparcie?

Co można, co należy zmienić?

 

No generalnie - ciekaw jestem Waszej opinii na temat. Tytułem wstępu, cytat:

 

PIPS

pipsLogoPL.gif

 

Misja

 

Misją Polskiej Izby Przemysłu Skórzanego jest kreowanie silnego ekonomicznie i organizacyjnie przemysłu skórzanego w Polsce i wspomaganie jego działań na arenie międzynarodowej. Izba wspiera swoich członków poprzez współpracę z władzami krajowymi i lokalnymi, instytucjami i organizacjami zainteresowanymi rozwojem przemysłu skórzanego. Podejmujemy inicjatywy zmierzające do ochrony krajowego rynku przed nieuczciwą konkurencją jak również prowadzimy szeroko pojęte działania promocyjne polskiego przemysłu skórzanego.

Izba jest członkiem Europejskiej Konfederacji Przemysłu Obuwniczego CEC. Uczestniczymy również w pracach Europejskiej Konfederacji Producentów Skór i Odzieży Skórzanej COTANCE.

Dzięki współpracy z tymi instytucjami mamy bezpośredni dostęp do informacji branżowych, opracowań, danych statystycznych, badań marketingowych, przepisów i uregulowań prawnych.

POLSKA IZBA PRZEMYSŁU SKÓRZANEGO

 

OFERUJE

  • ochronę i reprezentację sektora wobec instytucji oraz administracji państwowej i samorządowej
  • promocję polskich firm sektora skórzanego
  • reklamę firm w materiałach reklamowych Izby oraz serwisach internetowych
  • usługi Sądu Polubownego przy Polskiej Izbie Przemysłu Skórzanego

ORGANIZUJE

  • targi w kraju i za granicą
  • misje gospodarcze połączone z wystawiennictwem targowym
  • imprezy branżowe służące konsolidacji sektora
  • szkolenia specjalistyczne dla branży

PROWADZI

  • Kampanie promocyjne i medialne promujące polskich producentów podkreślające walory zdrowotnościowe i jakościowe polskiego obuwia
  • Klub Rzeczoznawców PIPS w specjalnościach: obuwnictwo, garbarstwo, futrzarstwo i odzież skórzana, kaletnictwo, maszyny i urządzenia przemysłu skórzanego
  • stały monitoring statystyczny sektora skórzanego (www.pips.pl)
  • czarną listę nieuczciwych kontrahentów
  • bazy danych sektora skórzanego

WSPÓŁPRACUJE

  • z ogólnopolskimi czasopismami branżowymi: Światem Butów, Przeglądem Wiadomości Włókno Odzież Skóra, Rynkiem Mody, Moda & Dodatki, Miesięcznikiem RODZICE, Gazetą Wyborczą, Rzeczpospolitą, Pulsem Biznesu współredaguje i przedstawia najciekawsze wydarzenia branżowe, nowinki w przemyśle skórzanym oraz prezentuje wyniki ekonomiczne sektora
  • z jednostkami naukowo- badawczymi sektora skórzanego, a w szczególności: z CLPO, IPS, Politechniką Radomską, Zespołem Szkół Przemysłu Skórzanego w Krakowie oraz Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi
  • z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi w zakresie promocji przemysłu skórzanego
  • z Europejską Konfederacją Przemysłu Obuwniczego CEC z siedzibą w Brukseli oraz Europejską Konfederacją Skór i Odzieży Skórzanej COTANCE.

Przynależność do naszej organizacji to gwarancja wiarygodności Waszej Firmy, zarówno pośród firm sektora skórzanego jak również innych branży.

Przynależność do Izby to duże wyróżnienie i prestiż, który wzmacnia i podkreśla potencjał Firmy - Wnioskodawcy ubiegającego się o otrzymanie dotacji unijnej.

Promocja polskiego przemysłu skórzanego jest głównym i najważniejszym założeniem jakie stawia przed sobą Izba realizując swoje poszczególne działania.

 

http://www.pips.pl/

 

 

Zaglądam na tamtejsze forum, ale widzę, że poświęcone jest ono właściwie reklamacjom obuwia i pretensjom klientów w stosunku do sklepów i rzeczoznawców.

 

W "Aktualnościach" - ostatni wpis z czerwca.

 

"Targi branżowe w Polsce" - brak :(

"Targi branżowe za granicą":

Inicjatywa Polskiej Izby Przemysłu Skórzanego z siedzibą w Łodzi zaowocowała uczestnictwem polskich producentów obuwia w największych targach mody w Wielkiej Brytanii - Moda UK. W dniach 10-12 sierpnia 2008r. w Birmingham swoje kolekcje wśród 400 wystawców obuwia prezentowały firmy:

 

:(

 

No generalnie trochę się zawodzę. Dziś marketing, promocja bez zaistnienia w internecie jest okrutnie trudną sprawą, a tu naprawdę jest tyle do zrobienia ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zgodnie z obietnicą / w temacie powitalnym/ opiszę tu swoje zdanie i spostrzeżenia a zarazem odgrzeję temat :) Rzeczoznawców.

Temat głęboki jak studnia.Ile opini i racji co zdarzeń i kontaktu z reklamacjami .

 

Cytacik :Jak już coś słyszę o PIPS to raczej o negatywnym wydźwięku.

I wcale się nie dziwię.Sam wielokrotnie podważałem opinię moich kolegów ,koleżanek / choć z racji ich wieku to bym się zastanawiał :D jak do nich się zwracać /.

Być może było tak że ktoś podważał moją-ale takie mamy prawo do swobody słowa.

Nie zamierzam ,, s...... w swoje gniazdo'' ale staram się zawsze być obiektywny.

PIPS - według regulaminu reguluje powoływanie i odwoływanie Rezczoznawców.

Od 10 lat jestem rzeczoznawcą i nie pamiętam aby kogoś odwołano za ,,brak profesjonalizmu''.Z tego co wiem skarg było mnóstwo.

Nawet na stronie PIPS są opinie ludzi postronnych o danych rzeczoznawcach jednakże najprawdopodobniej nie weryfikowane przez Zarząd PIPS.

akie instytucje to relikt PRLu, organizacje leśnych dziadków .. tak jak np. cech warszawskich krawców ...

I tu troszkę należy się zgodzić z kolegą ale nie do końca.

Leśne Dziadki :rofl::good: -no cóż kiedyś i ja starcem będę :yahoo:

Ale faktycznie-część osób żyje nadal w ,,tamtej''epoce opisując buty w realniach z tamtych lat.

Natomiast PIPS -jak mało kto wie organizuje szkolenia / przedstawiciele firm dotyczących przemysłu skórzanego i obuwniczego, prawnicy i td./ działają w różnych zakresach np. wnioskują o zmniejszaniu importu obuwia z Chin .

Cytacik : Jak sytuacja i perspektywy Izby przedstawiają się obecnie w Twojej ocenie?

Osobiście myślę że nic się nie zmieni w najbliższym czasie.

Nigdy Rezczoznawca nie będzie miał prawa ,,wywrzeć presji '' na sprzedawcy ,producencie trefnego obuwia.

Podobnie jest z innymi branżami i ich Rezczoznawcami.

 

Oczywiście dobrowolnie poddaje się chłoście ;)

Edytowane przez Resiurc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zdania .

Brak wypowiedzi i przysłowiowe "Milczenie owiec" zmian nie wprowadzą bo skoro jest cicho to po co zmieniać ?

Branża jest pewnym tematem niszowym ( pomimo tego że praktycznie wszyscy Polacy buty noszą ) i często dla wielu samo to forum jest osobliwym odkryciem .

Okazuje się min ,że siedzą tu nie same dzieci ale prawie same stare dziady :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podjęcie tematu, który zapowiada się nader interesująco :)

 

I wcale się nie dziwię.Sam wielokrotnie podważałem opinię moich kolegów ,koleżanek / choć z racji ich wieku to bym się zastanawiał :D jak do nich się zwracać /.

Być może było tak że ktoś podważał moją-ale takie mamy prawo do swobody słowa.

No tak - zatem mała symulacja:

 

:2guns: - ten zły klient przynosi sprzedawcy buty do reklamacji.

:help: - tenże sprzedawca odpowiada za kiepskiej jakości buty, które kupił od kiepskiego producenta, który z kolei czasem działa tak, by obowiązki związane z rozpatrywaniem reklamacji zrzucić na sprzedawcę. Sprzedawca w poważniejszych sprawach nie ma pojęcia czy to wada czy też zły klient włożył buty do zamrażalki i przyłożył młotkiem :) Potrzebuje wsparcia, zatem idzie do Rzeczoznawcy.

:police: - Rzeczoznawca powiada: Opinia 30 PLN ...

 

Zatrzymajmy się na chwilę. Skoro zlecający płaci za opinię, to nie okłamujmy się - w 95% przypadków ta opinia będzie taka, jaką sobie sprzedawca zamówi, bo jak Rzeczoznawca nie będzie spełniał oczekiwań, to współpraca się skończy. Gdzie tu logika?

 

Nie krytykuję tu nikogo, bo w drugą stronę jest często podobnie. Kiedy klient idzie i płaci, to Rzeczoznawca z reguły stara się spełnić jego oczekiwania. I później mamy sytuację, gdzie sprzedawca odrzuca reklamację posiłkując się opinią swojego rzeczoznawcy, a klient podważa decyzję posiłkując się opinią swojego rzeczoznawcy ... :pardon:

 

Dla mnie te procedury są paranoidalne, ale może ja czegoś nie wiem? Co myślisz na ten temat i czy zgadzasz się z powyższym?

 

PIPS - według regulaminu reguluje powoływanie i odwoływanie Rezczoznawców.

Jak często powołuje się młodych Rzeczoznawców i jakie są wymogi?

Nie tam, żebym się palił - czysta ciekawość.

 

Od 10 lat jestem rzeczoznawcą i nie pamiętam aby kogoś odwołano za ,,brak profesjonalizmu''.Z tego co wiem skarg było mnóstwo.

 

No to już doczytałem :) Martwy przepis odwoływania. Martwe prawo i brak nieuchronności kary to chyba nasza polska specjalność niestety :(

A mogłoby być normalnie :)

 

Leśne Dziadki :rofl::good: -no cóż kiedyś i ja starcem będę :yahoo:

 

Tak naprawdę nie chodzi o wiek, a o zaangażowanie i chęci :)

 

Ale faktycznie-część osób żyje nadal w ,,tamtej''epoce opisując buty w realniach z tamtych lat.

Mnie swego czasu raziły okrutnie błędy ortograficzne i stylistyczne w opiniach ... ale przeszło mi.

Pomyślałem, że jak dobry fachowiec to niech zna się na robocie, a nie na pisaniu ... gorzej, kiedy te opinie naprawdę nie zawierają nic konkretnego. Czasem odnosiłem wrażenie, że rzeczoznawca na buty nawet nie spojrzał :(

 

Natomiast PIPS -jak mało kto wie organizuje szkolenia

Szkolenia z jakiego zakresu? Podaj proszę jakieś szersze info.

 

przedstawiciele firm dotyczących przemysłu skórzanego i obuwniczego, prawnicy i td./ działają w różnych zakresach np. wnioskują o zmniejszaniu importu obuwia z Chin .

Czy za samym wnioskiem wdrażane są jakieś konkretne działania? Czy to kolejny martwy zapis? Czy PIPS może pochwalić się konkretnymi efektami w tym zakresie?

Wszyscy wiemy, że "made in China" zalała nas dawno temu i niewiele się zmienia niestety.

 

Cytacik : Jak sytuacja i perspektywy Izby przedstawiają się obecnie w Twojej ocenie?

Osobiście myślę że nic się nie zmieni w najbliższym czasie.

 

Skoro tu jesteś to już coś się zmienia :clap: :clap: :clap:

 

Nigdy Rezczoznawca nie będzie miał prawa ,,wywrzeć presji '' na sprzedawcy ,producencie trefnego obuwia.

 

Właśnie zastanawiam się jak to powinno być poukładane, by było normalnie. Zazwyczaj podobają mi się wzorce skandynawskie, bo tam często wdraża się najprostsze rozwiązania, nie komplikując ludziom życia.

 

Czy masz może wiedzę, jak sprawy się mają właśnie w innych krajach?

 

... CDN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... cd:

 

Podobnie jest z innymi branżami i ich Rezczoznawcami.

 

Jak mawiał Kazo:

Ten system musi upaść, teraz i zaraz

 

:p

 

Oczywiście dobrowolnie poddaje się chłoście ;)

 

Coś Ty ... Naprawdę SZACUNECZEK. Mam nadzieję, że się u nas zadomowisz i trochę nam opowiesz zarówno o PIPS, jak i o skórach, butach i branży, w której pracujesz.

Chłopaki tu czasem poszukują kopyt właśnie, a widzę, że u Was "na zakładzie" wybór całkiem sympatyczny :)

 

:hi:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.